W. Brémy – Stuttgart 2:2 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Bochum 3:2 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 2:2 (kon.) | Schalke – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
RB Lipsko
2:2 (1:1)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 13.08.2022, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 2. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:29:06)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:18.

Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme viděli stejné množství gólu jako v tom prvním. Domácí šli v 56. minutě zásluhou Christophera Nkunka do vedení 2:1 a celkově předvedli v deseti mužích výkon, který si zaslouží alespoň obdiv. Hosté mohou být rádi, že si dnes z Red Bull Areny odvezou alespoň bod, protože nebýt nešťastného vlastního gólu ze 72. od Jošky Gvardiola, tak nevím, zda-li dokáží nepříznivý stav změnit. Lipsko má tedy z úvodních dvou ligových klání na svém kontě dva body a nachází se zatím na 11. příčce, naopak Kolín si ke své výhře z minulého kola dnes připíše bod a ten ho zatím vynesl na druhou pozici Bundesligy.

90+3

90+3
    Vše nasvědčuje tomu, že dnes si oba celky body rozdělí.

90+2
    Kilian odvrátil míč do zámezí před dotírajícím Nkunkem, který má očividně ještě hodně sil i v 92. minutě.

90+1
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů už v nastaveném čase.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Žlutou kartu dostává Benjamin Henrichs (Lipsko).

89
    Míč se po centru dostal až do rukou gólmana Schwäbeho, který bleskově posílá míč na druhou stranu hřiště.

88
    Teprve druhý rohový kop v zápase budou v 88. minutě rozehrávat domácí fotbalisté.

87
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Amadou Haidara.

86
    Adamjan se v šestnáctce domácích neprobil k míči přes dvojici bránících hráčů v bílých dresech a možnost odkopu od branky dostává Gulásci.

84
    André Silva byl blízko úspěšné průnikové přihrávky na Nkunka, ta však byla na poměry francouzského útočníka příliš dlouhá.

82
    Po dalším přímém kopu Lipska se dostal v pokutovém území hostů ke střele z otočky střídající André Silva, ale tato střela mířila těsně vedle pravé tyče.

80
    Na centr Nkunka musel vysoko vyskočit až Simakan, jenž ve výskoku nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

79
    Po zákroku Kainze na Dani Olma přichází přímý kop pro Lipsko ze slibné pozice.

79
    Žlutou kartu dostává Florian Kainz (Kolín nad Rýnem).

Filip Novák (KAM)

Branky: 36. Werner (Henrichs), 56. Nkunku (Olmo) – 40. Dietz (Kainz), 72. Gvardiol (vla.)

Karty:   89. Henrichs (RBL) – 18. Thielmann (KLN), 48. Hübers (KLN), 76. Adamjan (KLN), 79. Kainz (KLN)   45+1. Szoboszlai (RBL)

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orbán, Halstenberg (46. Gvardiol) – Novoa (46. Kampl), Olmo (87. Haidara), Henrichs, Szoboszlai, Raum – Werner (67. Silva), Nkunku.
    Náhradníci: Blaswich – Forsberg, Schlager, Ba, Sörloth.

Trenér: Tedesco

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Ehizibue (62. Schmitz), Kilian, Hübers, Hector (C) – Martel (62. Duda), Schirí – Thielmann (62. Maina), Ljubičić (73. Lemperle), Kainz – Dietz (73. Adamjan).
    Náhradníci: T. Horn – K. Pedersen, Chabot, Olesen.

Trenér: Baumgart

Rozhodčí: Brand – Stein, Unger