Aston Villa – Everton 2:1 (kon.) | Arsenal – Leicester 4:2 (kon.) | Brighton – Newcastle 0:0 (kon.)
Manchester City – Bournemouth 4:0 (kon.) | Southampton – Leeds 2:2 (kon.) | Wolverhampton – Fulham 0:0 (kon.)
Brentford – Manchester Utd. 4:0 (kon.)
Arsenal FC
4:2 (2:0)
Leicester City
Sobota 13.08.2022, 16:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 2. kolo

Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste si dnešní duel anglické Premier League společně se mnou užili. Těším se na vás zase příště u dalšího textového přenosu. (18:11:22)

Gólově divoké utkání je za námi a další tři body do tabulky zapisuje Arsenal! Domácí mohou děkovat hlavně letní posile, která přišla z Manchesteru City, Gabrielu Jesusovi. Ten totiž prožil úžasný zápas, ve 23. minutě se prosadil po přihrávce od Xhaky, o dvanáct minut později se trefil hlavičkou z rohového kopu. V 55. minutě krásně přiťukl na gól Granitu Xhakovi a v 76. minutě vytvořil gólovou šanci svému krajanovi Gabrielu Martinellimu. Jesus tak měl podíl na všech čtyřech brankách svého týmu! Leicester po celý zápas svému soupeři nestíhal. Po vlastním gólu Williama Saliby a krásné akci Jamese Maddisonova sice byli Lišky na dostřel jednoho gólu, avšak domácí dokázali vždy bleskově zareagovat.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:9.

90+6

90+5
    Nepříjemná srážka Daky a Tiernyho v pokutovém území. Rozhodčí volá na hřiště ošetření.

90+4
    Kieran Tierney naservíroval krásný centr, na který si vyskočil Eddie Nketiah, avšak gólman Wardy dokázal jeho pokus vyrazit!

90+2
    Eddie Nketiah se opět hnal po levé straně hřiště, avšak rozhodčí vzápětí foukl do své píšťalky. Mladý útočník Arsenalu si počínal nedovoleně v souboji s Maddisonem.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Takehiro Tomijasu).

89
    Nketiah unikl obraně po levé straně, ale jeho zakončení si brankář Ward s klidem pohlídal.

88
    Leicester se snaží ještě něco vymyslet, ale nevychází jim ani kombinace ve středu hřiště. Dnes sice vstřelili dvě branky, avšak hlavně tu první s velkou dávkou štěstí. Jinak to bylo směrem dopředu dost slabé. No a směrem dozadu taky, čtyři inkasované branky nemají žádnou rozumnou omluvu.

87
    Thomay Partey se po rohovém kopu dokázal v pokutovém území krásně otočit a následně i pohotově zakončit! Jeho rána skončila na levé tyčce branky Warda.

86
    Nedorozumění mezi brankářem Wardem a obráncem Fofanou! Arsenal bude zahrávat další rohový kop, dnes již šestý.

85
    Gabriel Jesus hattrick skutečně nezkompletuje, na hřiště ho pět minut před koncem zápasu nahradil Nketiah.

84
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Emile Smith-Rowe.
    ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah.

82
    I přesto, že Arsenal vede o dva góly, stále se tlačí k brance svého soupeře. Teď předvedli domácí hráči pěkný ťukec na hraně vápna, avšak Lišky jim to nakonec i s trochou štěstí překazili.

81
    Leicester se snaží o aktivitu po křídlech, jenže i tam dokáže Arsenal všechno stíhat. Na obou stranách totiž mají čerstvé síly v podobě Tomiyasu a Tiernyho.

80
    Bukyao Saka se dostal do vápna, ale jeho pohotovou střelu vyrazil skvělým zákrokem brankář Wardy. Jenže, míč se odrazil přímo na nohu nikým neobsazeného Gabriela Jesuse, který však trestuhodně netrefil prázdnou branku! Brazilec se snad toho hattricku nedočká.

78
    Rohový kop zahrával z pravé strany James Maddison, ale ve vápně nikoho nenašel. K dorážce se ale dostal Dewsbury Hall, ale ani ten neuspěl.

Libor Novák

Branky: 23. Jesus (Xhaka), 36. Jesus, 55. Xhaka (Jesus), 76. Martinelli (Jesus) – 53. Saliba (vla.), 74. Maddison (Iheanacho)

Karty:   90. Tomijasu (ARS) – 15. Fofana (LEC)

Arsenal FC: Ramsdale – Zinčenko (77. Tierney), Gabriel, Saliba, White (75. Tomijasu) – Xhaka, Partey, Ödegaard (C) – Martinelli, Jesus (84. Nketiah), Saka (84. Smith-Rowe).
    Náhradníci: Turner – Holding, Lokonga, Pépé, Alnaní.

Trenér: Mikel Arteta

Leicester City: D. Ward – Amartey (64. Daka), Evans (C), Fofana – Justin, Dewsbury-Hall, Ndidi, Tielemans (64. Praet), Castagne – Maddison – Vardy (70. Iheanacho).
    Náhradníci: Iversen – Albrighton, N. Mendy, Pérez, Söyüncü, Thomas.

Trenér: Brendan Rodgers

Rozhodčí: England