W. Brémy – Stuttgart 2:2 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:1 (kon.) | Hoffenheim – Bochum 3:2 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 2:2 (kon.) | Schalke – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
3:2 (2:2)
VfL Bochum
Sobota 13.08.2022, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 2. kolo

Velký obrat! Hoffenheim před koncem otočil zápas s Bochumí

Favorit vstoupil do zápasu hrozivě, už ve 13. minutě prohrával po Zollerových gólech 0:2. Baumgartner však rychle snížil a potom Kabak vyrovnal. Od tohoto okamžiku byl lepší Hoffenheim, další góly ale do přestávky nepřidal.

Vyrovnaný stav platil téměř celý druhý poločas, mohl za to i neúspěšný exekutor penalty Kramarić nebo páliči šancí Rutter se Skovem. Teprve v 88. minutě poslal míč do sítě hlavou Dabbur a obrat byl na světě. Závěr už si Hoffenheim pohlídal a v nové sezoně připsal první vítězství. To oslaví i Pavel Kadeřábek, jenž na rovných 40 minut zastoupil zraněného Vogta. (17:32:53)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 11:6.
    Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:10.
    Hoffenheim porazil Bochum 3:2

90+5

90+4
    V nervózním závěru se minimálně přímého kopu dožadovali také domácí, ani jejich prosby ale sudí Ittrich nevyslyšel.

90+3
    Ozan Kabak při defenzivní hlavičce naskočil na Hofmanna. Ten na zemi rozhazuje rukama, ale tohle penalta rozhodně není.

90+2
    Domácí chtěli ušetřit cenné vteřiny u rohového praporku, dopustili se však útočného faulu.
    Munas Dabbur dnes možná bude za hrdinu

90
    Ani přes obrovskou radost v ochozech Hoffenheim ještě nemá vyhráno, nastavuje se 5 minut.

90
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Silvere Ganvoula.

88
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    No teda, Hoffenheim dvě minuty před koncem řádné hrací doby otáčí stav ve svůj prospěch! Základem úspěchu byl nakrátko rozehraný roh, následovala rychlá výměna míče mezi dvěma hráči, centr a hlavička, kterou se střídající MUNAS DABBUR odvděčil trenérovi.

86
    Stejně jako domácí na druhé straně, může za to Angeliño a jeho nechtěná hra rukou.

85
    Ozan Kabak odkopává před Jankem, hosté na útočné polovině dlouho nevydrželi.

83
    Bochum zkolabovala v obraně! Naštěstí pro ni šla kolmice mezi dva útočící hráče a o chvíli později – při nahrávce před gólmana – byl odpískán ofsajd.

81
    Ve druhém dějství se gólostroj zadrhl, a tak deset minut před koncem zůstává stav 2:2. Podaří se ještě některému z týmů strhnout zápas na svou stranu?

79
    Vracející se Philipp Hofmann brnknul o nohy Akpogumovi, taktický faul bochumského hráče.

77
    Au, to muselo bolet! Andrej Kramarič přijal přihrávku pod sebe a bez přípravy napálil prvního stojícího hráče před sebou.

76
    ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Philipp Förster.

Lukáš Jasoněk

Branky: 14. Baumgartner, 23. Kabak (Geiger), 88. Dabbur (Rudy) – 10. Zoller (P. Hofmann), 13. Zoller (Stöger)

Karty:   67. Akpoguma (HOF) – 58. Losilla (BOC)

Neproměněná penalta: 59. Kramarić (HOF), brankář Riemann zneškodnil

Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:10.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt (51. Kadeřábek), Nsoki (46. Akpoguma) – Skov, Geiger (62. Rudy), Prömel, Baumgartner (75. Dabbur), Angeliño – Bruun Larsen (62. Rutter), Kramarić.
    Náhradníci: L. Philipp – Bischof, Damar, Samassékou.

Trenér: Andre Breitenreiter.

VfL Bochum: Riemann – Janko, Ordets, Heintz (72. Lampropoulos), Gamboa (90. Ganvoula) – Losilla (C), Stöger – Osei-Tutu (76. Mašović), Asano (76. Förster), Zoller – P. Hofmann.
    Náhradníci: Esser – Tolba, Oermann.

Trenér: Thomas Reis.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak.