Arsenal – Aston Villa 2:1 (kon.) | Bournemouth – Wolverhampton 0:0 (kon.) | Manchester City – Nottingham 6:0 (kon.)
West Ham – Tottenham 1:1 (kon.) | Liverpool – Newcastle 2:1 (kon.)
Liverpool FC
2:1 (0:1)
Newcastle United
Středa 31.08.2022, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 5. kolo

Rozhodnutí tohoto duelu přišlo na řadu až v osmé minutě nastavení. Tři body přisoudil Liverpoolu střídající Fabio Carvalho, který uspěl v závaru po rohovém kopu. Newcastle však po prvním poločase díky brance Alexandera Isaka vedl, jenže Reds v 61. minutě z kopačky Roberta Firmina srovnali. Závěr už dle očekávání patřil Liverpoolu, který z tlaku nakonec přece jen skóroval. Domácí po dnešku poskočili na páté místo tabulky, na svém kontě mají osm bodů. Newcastle je jedenáctý s body šesti, dnes navíc prohrál poprvé v sezoně.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:08:06)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:10.

90+8

90+8
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu se vytvořil v šestnáctce Newcastlu obrovský závar, po kterém padá rozhodující branka! Balón poskakoval na hlavách hráčů obou celků, až se do něj pořádně opřel FABIO CARVALHO. 2:1. Asistence: Mohamed Salah.

90+7
    Liverpool bude zahrávat ještě jeden rohový kop. Zřejmě poslední možnost na rozhodnutí.

90+7
    Při troše štěstí mohli ještě rozhodnout hosté. Jejich akce po pravé straně vypadala slibně, dokonce míč i přistál na kopačce útočníka, ale střela nepřišla, poněvadž domácí hráči se stačili vrátit.

90+5
    Kostas Tsimikas hledal u zadní tyče Harveyho Elliotta, který byl ale přehlavičkován. Joe Gomez vzápětí vypálil z velké dálky, ale tento projektil rozhodně neměl naději na úspěch v podobě gólu, míč šel vysoko nad břevno.

90+4
    Dnešní utkání se ještě o pár vteřin asi protáhne, protože ošetřován byl po předchozím střetu Pope.

90+3
    Firmino si navedl míč na střed, ale hosté předvedli ukázkový blok. Vzápětí přistál v pokutovém území Newcastlu centr, Pope si s ním poradil.

90+2
    Luis Díaz přeběhl s míčem na druhou stranu hřiště a poté si vynutil faul. Asi z této akce vytěžil maximum možného.

90+1
    Tento zápas se ještě protáhne o 5 minut!

90
    Kieran Trippier skluzem zastavil rychlonohého Luise Díaze. Také v tomto případě musel sudí sáhnout po žluté kartě.

90
    Dlouhý aut zapadl do rukavic pozorného brankáře. Pope teď na začátku 90. minuty určitě spěchat nebude.

89
    Virgil van Dijk poslal do pokutového území Newcastlu centr, který ale neměl naději na úspěch. Domácí ale pokračovali v náporu a nakonec se musí spokojit s autovým vhazováním.

87
    Jamaal Lascelles viděl až nyní první žlutou kartu v utkání. Nutno podotknout, že sledujeme utkání, které se hraje velmi čistě.

87
    Teď to hosté mohli přečíslit po pravé straně, ale byli nepřesní. Celkem snadno se tak Liverpool dostává znovu k míči.

86
    Kostas Tsimikas si u zadní tyče naskakoval na centr z pravé strany, ale důraznější byli hostující obránci, kteří následně dokázali odkopnout hrací předmět dostatečně daleko.

85
    Většina hráčů se stěhuje do pokutového území Liverpoolu, poněvadž přišel faul také na druhé straně.