Angers – Remeš 2:4 (kon.) | Lyon – Auxerre 2:1 (kon.) | Monaco – Troyes 2:4 (kon.)
Montpellier – Ajaccio 2:0 (kon.) | Štrasburk – Nantes 1:1 (kon.) | Lens – Lorient 5:2 (kon.)
Lille – Nice 1:2 (kon.) | Marseille – Clermont Foot 1:0 (kon.) | Rennes – Brest 3:1 (kon.)
Toulouse – PSG 0:3 (kon.)
Montpellier HSC
2:0 (1:0)
AC Ajaccio
Středa 31.08.2022, 19:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:34:14)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 2:9. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:17.

Montpellier šel po necelé půlhodině hry do vedení, závěrečná patnáctiminutovka první půle pak nabídla pořádnou divočinu. Po druhé žluté byl vyloučen hostující Hamouma, do deseti šli i domácí po červené kartě pro brankáře Omlina. Ajaccio ve druhé půli drželo balón na kopačkách, ale do šancí se nedostávalo, výmluvná je statistika střel, hosté ani jednou neprověřili střídajícího Carvalha. Definitivní pojistku přidal zhruba patnáct minut před koncem Nordin, jednoznačně nejlepší hráč utkání.

90+4

90+3
    Domácí Souquet odhlavičkoval na rohový kop. Nejspíše poslední možnost pro Ajaccio na alespoň čestný zásah přijde z levé strany.

90+2
    Druhá nastavená minuta spěje ke svému konci, Alphonse si u pravé postranní lajny pomohl nedovoleným zákrokem.

90+1
    Sudí Dechepy přidal tři minuty. V té první pálil Laci, jenže tomu střela vůbec nevyšla, balón šel dobrých pět metrů nad branku.

90
    Ajaccio pokračuje v kombinaci před velkým vápnem Montpellieru. Hostující snaha je i nadále velmi bezzubá, domácí fanoušci si užívají závěr utkání.

89
    Další rychlý brejk Montpellieru! Wahi postupoval ze strany sám na Leroye. Vypadalo to, že hostujícího gólmana chtěl přehodit, ale tento záměr mu vůbec nevyšel! Celou situaci bere s humorem.

88
    Velmi aktivní Nordin se dožadoval odpískání pokutového kopu. Sudí Dechepy byl celé situaci blízko, ukázal směrem k rohovému praporku.

86
    Závěr utkání se dohrává v poklidu, o vítězi je rozhodnuto. Pro balón si běží Carvalho, který bude rozehrávat od branky.

85
    Balón si na prsa zpracoval Moussiti-Oko, ale před ním na poslední chvíli zasáhl stoper Esteve, který dnes hraje výborný zápas.

84
    Hosté si při svém návratu na vlastní polovinu hřiště pomohli taktickým faulem u střídaček. Domácí při následné rozehrávce hledali Wahiho, ovšem tomu už chybí síly.

82
    Komunikace mezi Estevem a Carvalhem teď nezafungovala a v dobré pozici se ocitl hlavičkující Moussiti-Oko. Ten mířil vysoko nad!

81
    Sakho si nebyl jistý, zda se za jeho zády nenachází některý z hostujících fotbalistů, proto míč poslal pouze do zámezí.

80
    Nevypadá to, že by hosté měli dostatek sil na případné srovnání. Stále kombinují daleko od domácí branky, hráči Montpellieru skvěle vyplňují prostory.

79
    Střídání v týmu AC Ajaccio:
    ze hřiště odchází Kevin Spadanuda, přichází Júhán Túzghár.
    ze hřiště odchází Mohamed Youssouf, přichází Yanis Cimignani.
    77. Arnaud NORDIN - 2:0

77
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto! Skvěle načasovanou přihrávku do běhu obdržel Tchato, který po zpracování ihned hledal po levé ruce nabíhajícího ARNAUDA NORDINA. Také pas od Tchata byl milimetrově přesný a nejlepší hráč dnešního utkání svůj výkon korunuje druhou vstřelenou brnakou! Asistence: Enzo Tchato.