Angers – Remeš 2:4 (kon.) | Lyon – Auxerre 2:1 (kon.) | Monaco – Troyes 2:4 (kon.)
Montpellier – Ajaccio 2:0 (kon.) | Štrasburk – Nantes 1:1 (kon.) | Lens – Lorient 5:2 (kon.)
Lille – Nice 1:2 (kon.) | Marseille – Clermont Foot 1:0 (kon.) | Rennes – Brest 3:1 (kon.)
Toulouse – PSG 0:3 (kon.)
Angers SCO
2:4 (0:2)
Stade de Reims
Středa 31.08.2022, 19:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

Stade Reims si připisuje těžce vydřené tři body za venkovní výhru 4:2!

Stade Reims sice vedlo po první půli 2:0, jenže neskutečnou pasivitou a příchodem nejlepšího hráče angers na hrací plochu Búfála bylo srovnáno na 2:2. Před vyrovnávací brankou vše zhoršil Cajuste, který se nechal hloupě vyloučit během půl minuty po dvou žlutých kartách.

Akce Baloguna skončila penlatou, kterou tentýž hráč proměnil a navíc oslabený tým z brejku v poslední minutě skóroval Flipsem.

Veškeré zajímavé momenty (a že jich nebylo málo) pro Vás připravil ve svých gifech kolega Jan Hochman. Všem čtenářům onlajnů přeji hezký večetŕ. (20:58:49)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:15.

90+4

90+3
    Poslední snaha o útok bíločerným nevyšla.

90+2
    Další snaha o brejk tří hráčů Stade Reims skončila faulem na Baloguna.

90+1
    Hráči Angers po inkasování rozhodující branky mají problém i v početní převaze udržet míč před pokutovým území soupeře.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
    90. Alexis FLIPS - 2:4

90
    Reims právě vstřelilo branku!
    Přečíslení do otevřené obrany v početní převaze čtyři na dva skvěle využila předvším dvojice Balogun a zejména zakončujíc ALEXIS FLIPS – 2:4! Asistence: Folarin Balogun.

89
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Patrick Pentz) za zdržování hry při výkopu. O tuto kartu si již tento hráč velmi dlouho koledoval – již od sedmdesáté minuty hry.

88
    S velkou časovou prodlevou bylo odpískáno jasné držení bin Táliba na rychlejšího Flipse.

87
    Střídání v týmu Angers SCO:
    ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Himad Abdelli.

86
    Thioub si sice rovnal míč na silnější nohu, ale i tak trefil pouze bránícího hráče.

85
    Žlutá karta pro tým Angers SCO (Sada Thioub) za nesportovní chování.

83
    Thioub u pravé postranní čáry neuspěl v osobním souboji jeden proti jednomu.

82
    Pokus Búfála z přímého kopu končí nad břevnem brankáře Pentze.

81
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Martin Adeline) za faul.

81
    Búfál kličkou před pokutovým územím zesměšnil špatně bránícího Adelineho, který ho následně jako pomstu poslal nedovoleně k zemi.

80
    Centr Thiouba dokázala obrana Stade Reims odehrát do bezpečí mimo pokutové území.

Rostislav Králik

Branky: 59. Búfál (pen.), 67. Hunou (Búfál) – 23. Munetsi (Zeneli), 45+1. Ito (Cajuste), 70. Balogun (pen.), 90. Flips (Balogun)

Karty:   85. Thioub (AGR) – 46. Munetsi (REI), 58. Busi (REI), 65. Cajuste (REI), 81. Adeline (REI), 89. Pentz (REI)   65. Cajuste (REI)   68. Óscar García (REI)

Angers SCO: Bernardoni – Bamba I, Hountondji (77. Diony), Camara IV – Taïbi (46. Thioub) – Šabanović (46. Búfál), bin Tálib (C), Únáhí, S. Doumbia – Salama (64. Sima), Hunou (87. Abdelli).
    Náhradníci: Ya. Fofana – Blažič, Šettí, Capelle.

Trenér: Gérald Baticle

Stade de Reims: Pentz – Abdulhamíd (C), Agbadou, Gravillon – Locko, Cajuste, Munetsi, Busi – K. Doumbia (64. Adeline) – Zeneli (64. Balogun), Ito (69. Flips).
    Náhradníci: Penneteau – E. Touré, Mbuku, van Bergen, I. Diakité, Koeberle.

Trenér: Óscar García

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio