Fribourg – Stavanger 0:1 (kon.) | Frölunda – Eisbären 7:1 (kon.) | HC Slovan – Mnichov 1:4 (kon.)
Fehérvár – Rögle BK 1:2 (kon.) | Katowice – Zürich 2:1 (po pr.) | Rapperswil – Tappara 1:3 (kon.)
Grenoble – Mountfield HK cz 3:4 (kon.) | Salzburg – Ilves 2:3 (po pr.)
EC Red Bull Salzburg
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Ilves Tampere
Sobota 03.09.2022, 20:20 • Eisarena Salzburg, Salzburg • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:54:34)

Statistiky

Střely na branku: 19:27
    Zásahy brankářů: 24:17
    Vyhraná vhazování: 20:27
    Trestné minuty: 8:6

Je dobojováno. Ve třetí třetině jsme viděli velkou snahu hostů o zvrat a ten byl úspěšný. Hned ve 42. minutě srovnal Jyrki Jokipakka a v 50. minutě se o obrat postaral Balázs Sebök. Už to vypadalo, že to Ilves ubrání, jenže v poslední minutě při powerplay srovnal Benjamin Nissner a šlo se do prodloužení. V něm se aktivně útočilo z obou stran, přesto to vypadalo, že se dočkáme nájezdů. Ty však hosté odmítli a pouhých 16 vteřin před koncem po brejku rozhodl Joona Ikonen. Zápas tak skončil výsledkem 2:3, po kterém má Salzburg tři body a je druhý v tabulce, Ilves se se dvěma body na posledním místě.

64:44 Joona IKONEN - 2:3

64:44
    Tým Ilves právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Už to vypadalo, že se dočkáme nájezdů, to však odmítl Lancaster, který vyslal do sóla JOONU IKONENA, ten nevymýšlel žádné složitosti a ranou nad Tolvanenovu vyrážečku pověsil puk pod horní tyčku – 2:3. Asistence: Les Lancaster, Tommi Tikka.

64:10
    Na opačné straně se nevymotal Kontiola, Ilves ale stále pokračuje v útoku.

63:15
    Přes obránce vystřelil Raffl, Málek si jeho dělovku dokázal najít a zkrotit ji.

62:47
    Málek krotil neposedný puk u svého brankoviště, jeho spoluhráči jej pak dostali do středního pásma.

62:23
    Bourke přenechal puk Heinrichovi, ten si ale najel přesně do obránců a ke střele se nedostal.

61:27
    Více prostoru na ledě dává průchod útočným choutkám obou celků, jak Tolvanen, tak i Málek si musí dávat obrovský pozor.

61:01
    Rychlá kombinace domácích skončila sraženou finální přihrávkou od Genowaye.

60:13
    Je tu tak pětiminutové prodloužení, hrané ve třech na obou stranách.

60:01

60:00

59:50
    Hosté mohli ještě strhnout výhru na svou stranu, jenže rychlý brejk byl zakončen střelou vedle!
    59:16 Benjamin NISSNER - 2:2

59:16
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo srovnat. Salzburg se vydal do rychlého přechodu do útočného pásma, Bourke posunul doprava, odkud nahodil Schneider a BENJAMINU NISSNEROVI se povedlo tečovat tak, že Málek nestačil zareagovat – 2:2. Asistence: Peter Schneider, Troy Bourke.

59:05
    Haapala se u červené čáry snažil nahodit na branku, proti přesile ale o puk přišel.

58:29
    To se děje až teď, domácí tým je v šesti!

58:10
    Zatím se Red Bull nedokáže trvaleji usadit v útočném pásmu, aby mohl být gólman Tolvanen odvolán.

57:28
    Tikka vyváží puk do středního pásma, už se asi nedá od hostů čekat nějaké velké útočení, Tampere si bude dávat pozor v obraně.

56:35
    Neuspěl ani Raffl, jeho rána byla sražena do rohu.

56:06
    Wukovits se dostal hned ke dvěma střelám, první mu zblokovala obrana tak, že se k němu puk vrátil, tu druhou mu jeden ze stínících soupeřů srazil do ochranné sítě.

55:22
    Genoway dlouhým pasem na pravou stranu vyslal do akce Heinricha, ten byl po překonání modré čáry tvrdě atakován, dle sudích to ale bylo v rámci pravidel.

54:06
    A už se zase hraje v pěti na obou stranách.

53:58
    Red Bull vyhazuje do středního pásma, přesilovka Ilvesu se chýlí ke svému konci.

53:02
    Závar před domácí brankou, Tolvanenovi pádem do brankoviště pomáhají i jeho spoluhráči.

52:29
    Jokipakka vyslal tvrdou střelu od modré čáry, Tolvanen musel pohotově zasahovat.

52:06
    Další vyloučení na straně Salzburgu, dvě minuty za držení dostal Dennis Robertson.

51:15
    Ta už je ale u konce, hosté z toho nic nevytěžili, puk je nyní ve středním pásmu.

50:23
    Hosté jsou v plném počtu, nyní začíná jejich zkrácená přesilovka.
    49:45 Balázs SEBÖK - 1:2

49:45
    Hosté otáčí skóre. Ve hře čtyř proti čtyřem přešli do útoku, po přechodu přes modrou čáru přenechal Parikka puk svému spoluhráči a BALÁZS SEBÖK svou ránu zápěstím skryl tak skvěle, že skončila v horním rohu branky překvapeného Tolvanena – 1:2. Asistence: Jarkko Parikka.

49:15
    Je po přesilovce, neboť se vylučuje i na druhé straně. Dvouminutový trest za podrážení dostal Dominique Heinrich.

48:37
    Hosté vyhazují, šlo to ale pouze do středního pásma, na vystřídání to nestačilo.

48:23
    Vylučuje se na straně Ilvesu, dvě minuty za hrubost dostal Leo Lööf.

47:34
    Střela z ostrého úhlu, Tolvanen byl ale u své levé tyčky doslova přilepen a puk se od něj odrazil k rohu kluziště.

46:35
    Teď ale Ilvesu rozehra nevyšla, dlouhý pas končil na zakázaném uvolnění.

45:45
    Tampere pokračuje ve zlepšené hře, hosté cítí, že obrat ve skóre není nemožný a není hlavně daleko.

44:53
    Hostující Lancaster střílel z levého kruhu, před brankou byla k vidění ještě snaha o teč, ale Tolvanen to přečkal bez úhony.

44:01
    Na opačné straně napřáhl ke golfáku Wukovits, rána měla velkou razanci, ovšem žádnou přesnost.

43:31
    Střela od modré čáry se k domácí brance nedostala, obrana puk srazila k rohu.

42:36
    Vyrovnávací trefa nalila hostům nové síly do žil a nyní jsou tím aktivnějším celkem. Tolvanen krotil střelu po přihrávce zpoza branky.
    41:34 Jyrki JOKIPAKKA - 1:1

41:34
    Teď už to ale hostům vyšlo a je srovnáno! Kontiola si kličkami poradil s obráncem, poté přihrál na pravou stranu, kde se do puku z první opřel JYRKI JOKIPAKKA a jeho dělovka se zastavila až za Tolvanenovými zády – 1:1. Asistence: Petri Kontiola.

41:14
    Haapala s Ikonenem se dostali na dostřel, v rozhodujícím okamžiku ale minuli.

40:41
    Domácí Bourke se snažil vymotat z rohu kluziště a natlačit se do střelecké pozice, obrana Ilvesu jej ale dokázala uhlídat.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí výsledek z konce první třetiny. Ve druhé části jsme nejprve sledovali slušný tlak Salzburgu, ale také výborné zákroky gólmana Málka. Tampere se do hry dostalo až po přelomu zápasu, ale když svou velkou šanci v přečíslení nevyužil ani Aku Räty, tak jsme se v této dvacetiminutovce gólu nedočkali. O zápletku ale máme za stavu 1:0 stále postaráno.

40:00

39:36
    Tak ještě jeden urputný souboj o puk u mantinelu v pásmu Ilvesu, z toho ale ohrožení pro Málkovu branku nebude.

38:59
    Na domácích je vidět, že chtějí dohrát tuhle třetinu v klidu, hlavně si hlídají vlastní pásmo a sami se nikam bezhlavě neženou.

37:21
    Před Tolvanena se natlačili Suomi a Mäntykivi, jenže ani jeden z nich se z bezprostřední blízkosti neprosadil.

37:08
    Další výpad finského celku skončil na modré čáře, pískalo se postavení mimo hru.

36:39
    Ilves začíná lehce přidávat na tempu, drží se v útočném pásmu, teď to chce jen přidat v koncovce...

35:30
    Příhru na levou stranu dostal Ikonen, na dvou krocích se dostal před obranu a z levé strany okamžitě střílel. Tolvanen předvedl jistý zákrok a stále je tak bezchybný.

34:45
    Mezi kruhy se snažil probít domácí Bourke, na střelu ale neměl dostatečně volné ruce. Hra už míří na opačnou stranu.

34:05
    Málek se umí roztáhnout po celém brankovišti, pokrývá tím obě tyčky a brání tak případnému zasunutí po ledě.

33:07
    Už to vypadalo, že se domácí Auer pokusí o rychlou akci levým křídlem, viděl ale, že je osamocen a proti přesile si nevěřil. Tak pouze nahodil do útočného pásma.

32:40
    Střela z pravého kruhu Málka nevystrašila, ten měl dobrý výhled a puk srazil do rohu.

31:20
    Od pravé strany se na střed posunul Lööf a i přes těsnou obranu vystřelil. Jenže vedle Tolvanenovy branky.

31:04
    Další Tolvanenův zákrok, teď se bude vhazovat po jeho pravici.

30:31
    Na opačné straně se Tampere dostalo do přečíslení, na konci byl Aku Räty, kterému přihrával Sebök, jenže Tolvanen se zvládl přemístit a puk vyrazit. Poté sám schytal od vracejícího se spoluhráče úder do hlavy, po kterém mu odlétla maska. Je trochu otřesen, ale bude pokračovat.

29:20
    Huber byl blízko druhému gólu Red Bullu, když se natahoval po přihrávce přes brankoviště, ale zblízka těsně minul.

28:50
    Domácí točí soupeře v jeho pásmu, hráči v zeleném ale stíhají, mají hráče rozdělené a tak se Red Bull nemůže dostat do přečíslení.

28:01
    Od Schneidera se puk odrazil k Málkovi, ten zachoval klid a našel puk v lapačce.

27:24
    Jeho branku minula i střela z ostrého úhlu z pravé strany, dopředu už jde Salzburg.

26:52
    Po delší době se dopředu dostali i hráči Ilvesu, jenže akce šla pouze okolo celého pásma a na Tolvanena nic neletělo.

25:58
    Přes obránce vytáhl střelu zápěstím domácí kapitán Thomas Raffl, i on ale Málkovu branku minul.

25:06
    Salzburg je teď jasně aktivnějším celkem, Málek si musí dávat velký pozor, zatímco Tolvanen se na opačné straně doslova nudí.

24:21
    Od modré čáry nahodil Genoway, Málek toho mnoho neviděl, ale zasahovat nakonec nemusel, neboť puk letěl nad jeho branku.

23:18
    Domácí Harnisch měl k volnému puku až moc daleko a do šance se neprobil. Opět je to Lööf, kdo zahajuje protiakci Tampere.

22:35
    Další puk do pásma Ilvesu, Lööf dokázal soupeře udržet a sám pak z rohu rozehrál ke střednímu pásmu.

21:42
    Nahození Red Bullu po mantinelu, Málek celou situaci pouze kontroloval a svým spoluhráčům pomohl s rozehrou.

20:47
    První útok hostů skončil ve středním pásmu, navíc se přerušovala hra.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 21:08.

Statistiky

Střely na branku: 6:5
    Zásahy brankářů: 5:5
    Vyhraná vhazování: 5:10

Je za námi první třetina, která byla opravdu akční. Oba celky se snažily o útočné akce, jak Tolvanen, tak i Málek si museli dávat velký pozor. V závěru třetiny měl hlavně Tolvanen docela dost štěstí, hlavně při tečované střele, která zacinkala o břevno, ale také v oslabení, kdy jej ohrozil Jokipakka. Jenže nakonec udeřilo na druhé straně, když po pravé straně ujel Ali Wukovits a střelou na Málkovu lapačku otevřel skóre. Salzburg si tak gólem na poslední chvíli vybojoval vedení 1:0.

20:00
    19:56 Ali WUKOVITS - 1:0

19:56
    Máme tu gól do šatny! V končícím oslabení vybojoval ve svém vlastním pásmu puk ALI WUKOVITS, založil přečíslení dva na jednoho a po bleskovém přesunu pravou stranou do útočného pásma vystřelil zápěstím na bližší tyčku. Málka překonal ranou okolo lapačky a zařídil stav 1:0! Asistence: Peter Schneider.

19:01
    Až nyní vystřelil z první Jokipakka, jeho pokus byl sražen mimo Tolvanenovu branku.

18:49
    Hosté ale zatím přesilovku nehrají podle svých představ, spíše honí puky kolem mantinelu.

17:55
    Přesilovku si zahrají i hráči Tampere, neboť dvě minuty za podrážení dostal Lukas Harald Schreier.

17:17
    Teď měl ještě hromadu štěstí navíc, protože další střela, kterou až tak dobře neviděl, a navíc byla před jeho brankovištěm tečována, skončila na břevně!

16:34
    Nahození z pravé strany na Tolvanenovu branku, ten teď moc neviděl a mohl být rád, že puk skončil mimo.

15:55
    Oba vyloučení hráči se už vrátili na led, hraje se v pěti.

14:55
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách a více prostoru na ledě vyhovuje více domácím. Ti se tlačí před Málka a snaží se o otevření skóre.

13:55
    Je to tak, jak domácí Troy Bourke, tak hostující Eemeli Suomi dostali dvě minuty za hrubost.

13:55
    Po přerušení hry se nám u mantinelu strhla krátká potyčka, kterou museli řešit čároví rozhodčí, za tohle se asi bude vylučovat.

13:31
    U vhazování dostal varování hostující Sebök, samotnému se kritika od sudího nelíbila a krátce s ním diskutoval .To se zase nelíbilo publiku a tak se na jeho hlavu snesl pískot.

13:21
    U střídaček schytal tvrdý hit domácí MacWilliam, dle sudích to ale bylo v pořádku a pokračuje se bez přerušení.

Závar před Tolvanenem, teď to na něj létá ze všech úhlů a pozic.

Od modré čáry to zkusil Latvala, puk prošel přes chumel těl, ale pouze zaduněl o zadní mantinel.

11:21
    Leo Lööf nahazoval na branku Salzburgu, Tolvanen pro jistotu puk skryl a přerušil hru.

10:26
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá z jedné strany na druhou, nyní bez vážnějších střel a šancí.

09:17
    Lancaster nabízel přihrávku před brankoviště domácích, i Tolvanen se zvládl rychle přemístit a puk vytěsnit do rohu.

08:14
    Sebök se už vrátil na ledovou plochu, ve stejném okamžiku musel Málek pohotově zasahovat proti střele zblízka. Vyřešil to bleskovým přemístěním se na brankovišti.

07:18
    I ve čtyřech se hosté vydali do útoku, Mašín po průniku do útočného pásma hledal Virtanena, ten už byl ale pokrytý vracejícími se hráči Salzburgu.

06:49
    Ilves úvod oslabení zvládá na výbornou, puk letí přes všechny čáry.

06:14
    Je tu první přesilovka pro Salzburg, dvě minuty za nedovolený úder do hlavy nebo krku dostal Balázs Sebök.

05:50
    Menší závar v pásmu Red Bullu, Tolvanen se teď musel na svém brankovišti hodně co otáčet.

05:22
    Zatím sledujeme velice svižný hokej z obou stran, oba celky se snaží o ofenzivní hru, koncovka ale vázne.

04:52
    V další šanci se před brankou domácích objevil Päkkilä, měl i čas na zakončení, jenže trefil přesně Tolvanenův postoj.

04:17
    Z levého kruhu mířil na vzdálenější tyč Henrik Haapala, Tolvanenovu branku ale minul.

03:31
    No a vše skončilo tím, že se Oden dostal za obranu Red Bullu a i když byl tísněn, tak vystřelil. Tolvanen puk vyrazil!

03:12
    Sebök čeká, až jeho spoluhráči dostřídají, Tampere se chystá do útoku.

02:25
    Salzburg zastavil pokus Ilvesu o útok, Tyler Lewington teď rozehrává do šířky.

01:31
    Do akce se už dostali i hosté, Mašín to zkoušel bekhendem, Tolvanen zakročil u své levé tyčky.

01:10
    Další akce Red Bullu skončila posunutou brankou Jakuba Málka, jelikož to ale bylo vinou hráče domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

00:42
    Domácí Raffl se vydal pravou stranou do útočného pásma, vystřelil z otočky, na Málka to ale neplatilo.

00:01

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Lewington, Heinrich (A), Genoway, Robertson, Schreier, MacWilliam, Stapelfeldt – Schneider (A), Nissner, Raffl (C) – Thaler, Bourke, Baltram – Hochkofler, Wukovits, Huber – Predan, Auer, Harnisch,
    Trenér: Matt McIlvane

Ilves Tampere: Málek (Langhamer) – Lancaster, Parikka, Mašín, Jokipakka, Latvala, Lööf, Airola, Czuczman – Oden, Mäntykivi, Suomi (C) – Ikonen, Tikka (A), Haapala – Räty, Kontiola (A), Päkkilä – Virtanen, Sebök, Mieho.
    Trenér: Jouko Myrrä

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Ofner (AUT) – Nothegger (AUT), Seewald (AUT.

Oba celky jsou již na ledové ploše, máme i po hymnách, zápas může začít.

Zápas v Eisareně Salzburg začne ve 20:20, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou jako hlavní řídit Martin Fraňo a Christian Ofner, kterým budou na čárách asistovat David Nothegger a Elias Seewald.

Ve skupině E se kromě Salzburgu a Ilvesu Tampere představí ještě Fribourg-Gottéron ze Švýcarska a Stavanger Oilers z Norska. Společně tak zabojují o dvě postupová místa.

Dobrý den u dalšího zápasu Champions Hockey League. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi týmy EC Red Bull Salzburg a Ilves Tampere.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Wukovits (Schneider), 60. Nissner (Schneider, Bourke) – 42. Jokipakka (Kontiola), 50. Sebök (Parikka), 65. Ikonen (Lancaster, Tikka)

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Ofner (AUT) – Nothegger (AUT), Seewald (AUT