Fribourg – Stavanger 0:1 (kon.) | Frölunda – Eisbären 7:1 (kon.) | HC Slovan – Mnichov 1:4 (kon.)
Fehérvár – Rögle BK 1:2 (kon.) | Katowice – Zürich 2:1 (po pr.) | Rapperswil – Tappara 1:3 (kon.)
Grenoble – Mountfield HK cz 3:4 (kon.) | Salzburg – Ilves 2:3 (po pr.)
EC Red Bull Salzburg
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Ilves Tampere
Sobota 03.09.2022, 20:20 • Eisarena Salzburg, Salzburg • Hokejová Liga mistrů • Skupina E
    64:44 Joona IKONEN - 2:3

64:44
    Tým Ilves právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Už to vypadalo, že se dočkáme nájezdů, to však odmítl Lancaster, který vyslal do sóla JOONU IKONENA, ten nevymýšlel žádné složitosti a ranou nad Tolvanenovu vyrážečku pověsil puk pod horní tyčku – 2:3. Asistence: Les Lancaster, Tommi Tikka.
    59:16 Benjamin NISSNER - 2:2

59:16
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo srovnat. Salzburg se vydal do rychlého přechodu do útočného pásma, Bourke posunul doprava, odkud nahodil Schneider a BENJAMINU NISSNEROVI se povedlo tečovat tak, že Málek nestačil zareagovat – 2:2. Asistence: Peter Schneider, Troy Bourke.

58:29
    To se děje až teď, domácí tým je v šesti!

52:06
    Další vyloučení na straně Salzburgu, dvě minuty za držení dostal Dennis Robertson.
    49:45 Balázs SEBÖK - 1:2

49:45
    Hosté otáčí skóre. Ve hře čtyř proti čtyřem přešli do útoku, po přechodu přes modrou čáru přenechal Parikka puk svému spoluhráči a BALÁZS SEBÖK svou ránu zápěstím skryl tak skvěle, že skončila v horním rohu branky překvapeného Tolvanena – 1:2. Asistence: Jarkko Parikka.

49:15
    Je po přesilovce, neboť se vylučuje i na druhé straně. Dvouminutový trest za podrážení dostal Dominique Heinrich.

48:23
    Vylučuje se na straně Ilvesu, dvě minuty za hrubost dostal Leo Lööf.
    41:34 Jyrki JOKIPAKKA - 1:1

41:34
    Teď už to ale hostům vyšlo a je srovnáno! Kontiola si kličkami poradil s obráncem, poté přihrál na pravou stranu, kde se do puku z první opřel JYRKI JOKIPAKKA a jeho dělovka se zastavila až za Tolvanenovými zády – 1:1. Asistence: Petri Kontiola.

30:31
    Na opačné straně se Tampere dostalo do přečíslení, na konci byl Aku Räty, kterému přihrával Sebök, jenže Tolvanen se zvládl přemístit a puk vyrazit. Poté sám schytal od vracejícího se spoluhráče úder do hlavy, po kterém mu odlétla maska. Je trochu otřesen, ale bude pokračovat.

29:20
    Huber byl blízko druhému gólu Red Bullu, když se natahoval po přihrávce přes brankoviště, ale zblízka těsně minul.
    19:56 Ali WUKOVITS - 1:0

19:56
    Máme tu gól do šatny! V končícím oslabení vybojoval ve svém vlastním pásmu puk ALI WUKOVITS, založil přečíslení dva na jednoho a po bleskovém přesunu pravou stranou do útočného pásma vystřelil zápěstím na bližší tyčku. Málka překonal ranou okolo lapačky a zařídil stav 1:0! Asistence: Peter Schneider.

17:55
    Přesilovku si zahrají i hráči Tampere, neboť dvě minuty za podrážení dostal Lukas Harald Schreier.

17:17
    Teď měl ještě hromadu štěstí navíc, protože další střela, kterou až tak dobře neviděl, a navíc byla před jeho brankovištěm tečována, skončila na břevně!

13:55
    Je to tak, jak domácí Troy Bourke, tak hostující Eemeli Suomi dostali dvě minuty za hrubost.

06:14
    Je tu první přesilovka pro Salzburg, dvě minuty za nedovolený úder do hlavy nebo krku dostal Balázs Sebök.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Wukovits (Schneider), 60. Nissner (Schneider, Bourke) – 42. Jokipakka (Kontiola), 50. Sebök (Parikka), 65. Ikonen (Lancaster, Tikka)

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Lewington, Heinrich (A), Genoway, Robertson, Schreier, MacWilliam, Stapelfeldt – Schneider (A), Nissner, Raffl (C) – Thaler, Bourke, Baltram – Hochkofler, Wukovits, Huber – Predan, Auer, Harnisch,
    Trenér: Matt McIlvane

Ilves Tampere: Málek (Langhamer) – Lancaster, Parikka, Mašín, Jokipakka, Latvala, Lööf, Airola, Czuczman – Oden, Mäntykivi, Suomi (C) – Ikonen, Tikka (A), Haapala – Räty, Kontiola (A), Päkkilä – Virtanen, Sebök, Mieho.
    Trenér: Jouko Myrrä

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Ofner (AUT) – Nothegger (AUT), Seewald (AUT