Frýdek-M. – Tychy 3:2 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Dubnica 7:1 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 0:2 (kon.)
Vsetín – Vlci Žilina 3:5 (kon.) | Litvínov – Sokolov 3:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 0:0 (zruš.) | Tábor – Znojmo 3:4 (po pr.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.)
Vyškov – Vel. Meziříčí 6:2 (kon.) | Žiar nad Hronom – Rimavská Sobota 7:1 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 0:2 (kon.)
Zvolen – Miskolc 6:1 (kon.) | Prešov – Poprad 0:3 (kon.) | Cheb – Klatovy 4:5 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 0:1 (2:3 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 3:5 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 7:4 (kon.)
Pardubice – Pardubice B 7:0 (kon.) | Olomouc – Trenčín 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:3 (kon.)
Opava – Havířov 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 08.09.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Přípravné zápasy

Generálka před startem Tipsport extraligy je u konce. Vítkovice i podruhé v rámci přípravy porážejí brněnskou Kometu a potvrzují velmi dobrou formu před začátkem soutěžního ročníku. Brno se určitě musí zamyslet, v přípravě jej provázela nízká produktivita.

Z mé strany vše, ale již příští týden se můžete těšit na první extraligové boje. Prozatím přeji z brněnské Winning Group Areny hezký zbytek večera. (20:16:28)

59:34
    Vítkovice dostaly po vhazování puk ze svého obranného pásma.

59:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Kundrátek – 2+2, hrubost.

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Lakatoš – 2+2, hrubost.

59:29
    Hra je přerušena, ovšem před brankou Vítkovic se strhl pěstní souboj mezi Kundrátkem a Lakatošem!

59:23
    Kometa hraje bez brankáře!

59:04
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

58:37
    Vítkovice nepovolují a i v závěru utkání se snaží tvořit kombinace před Furchem.

58:02
    U střídačky Komety si teď něco vyřizují Mikuš s Vincourem, rozhodčí však mají situaci pod kontrolou a z potyčky nakonec nic moc nebude.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Teď se Brnu podařilo na chvíli usadit v útočném pásmu, ale Ščotka i Kratochvíl příležitost ke střele promarnili.

56:42
    Hra má rychlý spád, což určitě vyhovuje hostům, protože čas pomalinku ale jistě míří k závěrečné siréně.

55:28
    Brankář Stezka předvádí spolehlivou prací s holí, čímž usnadňuje rozehrávku svým obráncům.

54:27
    Vítkovice se teď osvobodily jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:15
    Kometa se přeci jen snaží ještě nadechnout a její hráči se pokoušejí získat prostor v třetině soupeře.

53:27
    Slibně se rodící brejk Vítkovic přerušil ofsajd.

52:46
    Rychlý brněnský přechod teď dostal do samostatného úniku Jakuba Fleka, ten se snažil najít bekhendem skulinku mezi Stezkovými betony, hostující brankář však zachoval klid a podržel svůj tým!

52:01
    Hosté jsou znovu více na kotouči a zatím se nezdá, že by domácím chtěli povolit zdramatizování zápasu.

51:34
    Další kombinace Vítkovic v útočném pásmu, kterou chtěl střelou od modré zakončit Raskob, trefil však prvního hráče v modrém dresu.

50:37
    Hostům se nyní daří držet puk v obranném pásmu Komety, k další prudké střele se dostal Mueller, Furch vyrazil ramenem.

50:09
    Vítkovice ubránily další přesilovou hru Komety a hrají v plném počtu.

48:57
    Kovář vystihl Holíkovu přihrávku a osvobozuje hostující tým.

48:09
    Kometa dostane příležitost přesilové hry, dvě minuty za podrážení obdržel Patrik Koch.

48:09
    Kometa teď přitlačila, slibnou souhru domácího celku zakončoval Holland, Stezka vyrazil kotouč mimo ledovou plochu.

47:56
    Na druhé straně byl ve slibné pozici Kollár, branku Vítkovic o centimetry minul.

47:31
    Lindberg vystartoval do útočného pásma, kde předložil puk Fridrichovi, ten protáhl brankáře Furcha, jenž musel puk vytěsnit betonem.

46:49
    Vítkovice opět dokázaly odvrátit rodící se nápor Komety a znovu pečlivě kontrolují střední pásmo.

46:07
    Holík předložil puk do jízdy Zaťovičovi, ten však trefil pouze připraveného brankáře Stezku.

45:45
    Ihned po buly vyslal střelu Kundrátek, ale zamířil mimo.

45:39
    Nyní se však domácí do obranné třetiny Vítkovic přeci jen dostali a prudká střela Ščotky dokonce sundala masku brankáři Stezkovi, hra je přerušena.

45:11
    Vítkovice se třetí brankou ještě více uklidnily a velmi dobře pokrývají střední pásmo, problémy Komety s útočným přechodem trvají i nadále.

43:36
    Kometa se bleskově pokouší odpovědět, střelu Fleka však pozorný Stezka vyrazil a na dorážku brněnský útočník nedosáhl.

43:18
    Vítkovice právě vstřelily branku! Hosté si berou zpět dvoubrankový náskok. Mueller přihrával přes šíří pásma na JAKUBA STEHLÍKA, ten se ještě rozmýšlel, zda má ke kotouči v rámci rizika přistoupit, jen jej nahodil na brněnskou brankou a puk propadl za záda brankáře Furcha. Asistence: Peter Mueller.

42:27
    Po delší době hosté ohrozili domácí branku, Kovářovo nahození tečoval Dej, Furch byl připraven reagovat a puk vytěsnil.

42:01
    Vítkovice se uchýlily k defenzívě, Kometa znovu marně hledala cestu přes modrou čáru.

41:13
    Kometa se snaží být v úvodu třetí třetiny aktivní, střelecký pokus Fleka Stezka pohlídal.

40:29
    Kometa hledá cesty do vítkovického pásma, Ostravanům se zatím daří bránit střední pásmo.

40:01

Druhá třetina nabídla mnohem vyrovnanější hokej, než tomu bylo v úvodním dějství. Kometa přidala na agresivitě v obranném pásmu a díky tomu to Ostravané neměli s tvorbou kombinací tak snadné. V polovině základní hrací doby se pak Brněnští dočkali kontaktní branky, když přihrávku Koblížka zužitkoval přesnou střelou Radek Kučeřík. Na chvíli to vypadalo, že Kometa i srovnala, ale Holík branky v přesilové hře dosáhl jen díky mezírce v síti z boční strany. I tak Kometa byla nadále aktivní, v závěru si situaci sice zkomplikovala vyloučením Vincoura, ale před závěrečnou třetinou je vše otevřené. Třetí perioda vypukne v 19:42.

40:00

39:45
    Vítkovice v závěru třetiny drží pásmo, ale ke střele je domácí obrana nepouští.

39:15
    V posledních vteřinách přesilové hry prudce vypálil Geweise, ale trefil pouze svého clonícího spoluhráče.

38:36
    Vítkovice teď zahrály puk až na zakázané uvolnění, vhazuje se před Stezkou.

38:26
    Kometa zaútočila i ve vlastním oslabení, cenné vteřinky pro domácí nasbíral Kundrátek.

37:43
    Tentokrát domácí tým dlouhým vyhozením osvobodil Kučeřík a Jihomoravané posílají na led čerstvé síly.

37:20
    Kometa ihned vyhazuje.

37:13
    Dlouho se však domácí v pěti neohřáli. Další menší trest má na svědomí tentokrát Kim Strömberg, jehož počínání rozhodčí posoudil jako držení.

37:01
    Kometa hraje v plném počtu.

36:47
    Bukarts střílel po přihrávce Muellera z vrcholku pravého kruhu, Furch vyrazil lapačkou.

36:06
    Kometa se osvobodila z vítkovického sevření.

35:39
    Mueller pálil ze své obvyklé pozice, ale střela mu vůbec nesedla a puk zamířil mimo, přesto jsou hosté nadále na puku.

35:15
    Kometa zásluhou Kundrátka vyhazuje.

35:01
    Je to tak. Dvě minuty za faul loktem obdržel domácí útočník Tomáš Vincour a hosté budou mít možnost přesilové hry.

35:01
    Zdá se, že nápor Komety bude přerušen vyloučením. Na ledě zůstává ležet otřesený Petr Geweise.

34:43
    Kometa momentálně předvádí nejlepší výkon v dosavadním průběhu utkání. Vítkovická obrana se musí mít na pozoru.

34:33
    Kučeříkovu střelu Stezka vyrazil pouze na hůl Kollára, ten však místo okamžitého zakončení hledal někoho ze svých spoluhráčů, nejspíš netušil, že okolo sebe nemá žádného strážce ve vítkovickém dresu.

34:01
    Brňané pokračují v náporu, přihrávku Šalého se snažil z mezikruží zužitkovat Kollár, ale branku Vítkovic minul.

33:23
    Kometa si během přesilové hry vypracovala hned několik slibných příležitostí, ale nakonec ani čtvrtou početní výhodu nevyužila, hosté jsou kompletní a po delší době zde máme hru 5 na 5.

32:46
    Stezka pomohl svým obráncům odehrát nahozený kotouč a Ostravané se tak znovu osvobodili.

32:20
    Vítkovice vyhazují.

32:14
    Holík si tentokrát navedl puk mezi kruhy a zkusil to znovu, Stezka byl ovšem připraven brněnského centra vychytat.

31:48
    Kometa předvedla parádní kombinaci v rámci přesilové hry, kterou z voleje zakončil Petr Holík. Puk k radosti domácích tribun skončil za zády Stezky, ale do branky se dostal díky nadzvednuté brankoví konstrukci z boční strany.

31:23
    Tentokrát už Peter Mueller míří na trestnou lavici a je to již podruhé v dnešním utkání, dvě minuty obdržel za hákování.

30:38
    Kometa právě vstřelila branku! Hra ve čtyřech více sedla domácímu týmu! Dobrou práci v útočném pásmu předvedl Koblížek, když se udržel na puku a připravil výbornou pozici RADKU KUČEŘÍKOVI, jenž zamířil přesně nad rameno brankáře Stezky. Asistence: Radek Koblížek, Jakub Flek.

29:42
    Vzájemné vyloučení nám nyní přinese dvě minuty hry 4 na 4. Za hosty míří na trestnou lavici Petr Chlán – dvě minuty krosček a za domácí tým kapitán Martin Zaťovič – dvě minuty hrubost.

29:33
    Vítkovice se snaží ubytovat v útočném pásmu, ale obrana Komety je teď agresivnější a nepřipouští hostům kombinovat.

29:03
    Peter Mueller teď odvolal faul Luboše Horkého, za což si vysloužil potlesk domácího publika.

28:29
    Kometa hraje v plném počtu, ještě ve vlastním oslabení ohrozil vítkovickou branku Horký po přihrávce Kollára, ale těsně minul.

28:04
    Rodící se kombinaci hostů vystihl Gulaši, Ostravanům se početní výhody vůbec nedaří.

27:38
    Vítkovicím se opakovaně nepodařil vstup do útočného pásma, Brno znovu vyhazuje.

26:57
    Mueller posla puk na modré čáře na volej Mikušovi, Furch betonem vyrazil a Kometa následně vyhazuje.

26:29
    Tak trochu zbytečné vyloučení se nyní zrodilo na straně brněnské Komety. Brankář Furch rozehrával puk až příliš daleko od své branky a rozhodčí jej za to potrestal menším trestem za zdržování hry.

26:06
    Ani třetí přesilovou hru v utkání domácí nevyužili, hosté jsou kompletní.

25:58
    Geweise dlouhým vyhozením osvobodil hostující tým.

25:32
    Akce domácího týmu skončila po střele od modré čáry v podání Kučeříka, kterou Stezka zachytil a hru přerušil.

25:12
    Kometa teď sevřela oslabené hosty a snaží se vykombinovat kontaktní branku.

24:40
    Ke střele se v útočném pásmu dostal hostující Mikuš, Furch však bez větších problémů jeho úmysly vystihl.

24:23
    Ščotka to zkusil od modré čáry, Stezka puk vytěsnil a následně se hostům podařilo osvobodit.

24:06
    Kometa po rychlém brejku vybojovala možnost přesilové hry. Na trestnou lavici míří vítkovický útočník Peter Mueller, dvě minuty za držení.

23:38
    Vítkovice znovu úspěšné na buly a ihned se pustily do kombinace, další prudký projektil měl na svědomí Stehlík, tentokrát Furch musel zasahovat a pohotově vyrazil.

23:34
    Ostřelování brněnské branky končí pokusem Stehlíka, který byl sražen do ochranné sítě. Kometa může na led po delší době poslat čerstvé síly.

23:06
    Až nyní se Šalému povedlo puk zachytit a lehkým bekhendem jej poslal alespoň do neutrálního pásma. Hosté opět začínají přitápět pod kotlem brněnské obrany.

22:49
    Vítkovice stále nepouštějí domácí z vlastního obranného pásma.

22:13
    Domácí přidali na agresivitě v obranném pásmu, ale přechod s kotoučem směrem do útoku se jim nadále příliš nedaří.

21:41
    Hráči Komety si nejspíš v šatně vyslechli své, jejich přístup v obraně je mnohem aktivnější, než tomu bylo v závěru úvodní periody.

21:11
    Hosté se rovněž pokusili o rychlý protiútok, střela Stehlíka však byla sražena a nyní se zase snaží zaútočit domácí.

20:43
    Kometa ovšem tentokrát nápor odmítá a velmi rychle přenesla hru na druhou stranu kluziště, ke střele se dostal Koblížek, Stezka měl však prostor u bližší tyče pokrytý.

20:21
    Hosté se rychle zabydleli v obranném pásmu Komety a k přímému ohrožení branky se dostal Mueller, jeho střelu z voleje však dokázal Furch zachytit a hra je přerušena.

20:09
    Vítkovice znovu úspěšné na prvním vhazování třetiny a ihned se hrnou do útočného pásma.

20:01

První třetina je za námi a spokojenější mohou být hosté ze severu Moravy. Kometa sice v úvodu zahrávala dvě po sobě jdoucí přesilové hry, ale z počátečních trestů hostů nic nevytěžila. Naopak Ostravanům jakoby ubráněná oslabení dodaly potřebnou energii a postupně získávali herní převahu. Na rozdíl od domácích využili hned první přesilovou hru, když přesně zamířil Roberts Bukarts. Po osmačtyřiceti vteřinách už to bylo o dvě branky, šikovnou teč Stehlíkova nahození měl na svědomí Roman Půček. Vítkovice byly i nadále aktivnějším týmem, měly k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ale skóre se již neměnilo. Prostřední dějství vypukne v 18:50.

20:00

19:48
    Ihned po buly se ke střele dostal vítkovický Půček, branku těsně přestřelil.

19:34
    Kometa teď už přeci jen zaútočila, do slibné pozice se dostal po přihrávce Kundrátka domácí mladíček Šalé, ale kotouč zvedl před Stezkou až příliš vysoko.

19:23
    Ostravané krouží v obranném pásmu Brna, skoro to vypadá jakoby hráli přesilovou hru.

18:54
    Ani Martinu Zaťovičovi se nepodařilo najít cestu skrz střední pásmo, Kometa se znovu musí mít na pozoru ve vlastní třetině.

18:15
    Hosté nadále obléhají brněnské pásmo, Mikušovo nahození se snažil usměrnit Kalus, Furch včas reagoval, ale kotouč je stále ve hře a pod kontrolou Vítkovických.

17:40
    Kometa se znovu osvobozuje jen za cenu vyhození kotouče do středního pásma, zde si jej okamžitě přebírají Ostravané, kteří jsou jednoznačně aktivnějším týmem v závěru první třetiny.

17:21
    Furch nyní raději hru přerušil, domácím určitě přijde vhod poslat na led čerstvé síly.

16:48
    Vítkovice se znovu snadno usadily v útočném pásmu, přihrávka Muellera na Geweise však už byla příliš a Brňanům se podařilo kotouč alespoň vypíchnout do středu hrací plochy.

15:48
    Süss otestoval Stezkovou pozornost nahozením od modré čáry, ten v této zkoušce obstál a ještě stačil rozehrát svým obráncům.

15:14
    Druhé oslabení už Kometa přečkala bez úhony a hraje v plném počtu.

14:43
    Další slibnou střelu měl na svědomí Lakatoš, jehož prudký pokus z mezikruží Furch vytěsnil, hosté však nadále svírají Brňany v obranném pásmu.

14:21
    Kometa vyhazuje.

13:39
    Vincourovi se podařilo vystihnout kombinaci hostů a snažil se v přečíslení postupovat se Zaťovičem, brněnští borci však neměli dostatečnou rychlost a vítkovický obránce včas zabránil přímému ohrožení brankáře Stezky.

13:14
    Vítkovice si zahrají druhou přesilovou hru. Menší trest za hákování si odsedí Adam Zbořil.

12:27
    Až po dvou inkasovaných trefách se domácí trochu probrali a velmi blízko ke kontaktní brance měl Zbořil, který dojížděl k závaru před Stezkou, ale vítkovický brankář stačil včas reagovat.

11:49
    Vítkovice právě vstřelily branku! Ostravané jsou za svou aktivitu odměnění další brankou! Na modré čáře se k nahození na brněnskou branku odhodlal Stehlík a šikovnou tečí se prezentoval ROMAN PŮČEK. Asistence: Jakub Stehlík, Dominik Lakatoš.

11:40
    Hosté jsou při chuti a nadále drží útočné pásmo.

11:01
    Vítkovice právě vstřelily branku! Teď už se však ROMANS BUKARTS raduje z přesné trefy! Vítkovice se znovu nastěhovaly do útočného pásma a povedenou souhru po trase Mueller – Mikuš zakončil právě lotyšský reprezentant přesnou střelou pod horní tyč. Asistence: Juraj Mikuš, Peter Mueller.

10:43
    Kratochvíl na modré čáře vypíchl puk z hole Mikuše a Brno se osvobozuje.

10:09
    Mueller ihned po vhazování našel ideálně postaveného Bukartse, jenž mířil na levý růžek Furchovy brány, naštěstí pro Brno těsně minul!

10:06
    První přesilovou hru hostů má na svědomí domácí obránce Radek Kučeřík, jenž nafasoval menší trest za podrážení.

09:59
    Mueller napřáhl ve signalizované výhodě, branku minul, ale Vítkovice budou hrát přesilovou hru.

09:22
    Kometě se nedaří přechod přes střední pásmo, jak jsem zmínil v předcházejícím příspěvku, nyní jsou to spíš hosté, kteří se snaží tvořit hru.

08:35
    Hosté jsou po ubráněných oslabeních více na kotouči, ale pozorná defenzíva nepouští Vítkovické k přímému ohrožení Furchovy brány. Vítkovice teď navíc zahráli puk na zakázané uvolnění.

08:04
    Mikuš prudce napřáhl od modré čáry, jeho ránu zablokoval Kratochvíl a Kometa opět posílá hosty mimo obrannou třetinu.

07:50
    Marosz připravil palebnou pozici Lakatošovi, ale znovu byl rychlejší brněnský obránce, když puk přizvedl do ochranné sítě.

07:21
    Kučeřík odzbrojil v rohu brněnského pásma Bukartse, ale ve středu hřiště si kotouč opět přebírají hráči Vítkovic.

07:13
    Ostravský tým ustál i druhé oslabení a hraje v plném počtu.

06:27
    Vítkovice opět vyhazují.

06:13
    individuálním průnikem se nyní prezentoval Koblížek, jenž vyrazil z vlastní obranné třetiny a k údivu vítkovické obrany se dostal až před Stezku, skulinku mezi betony vítkovického brankáře však nenašel.

05:47
    Hostům se podařilo vyhodit.

05:34
    Kometa nadále drží pásmo a snaží se vymyslet akci vedoucí k otevření skóre.

05:13
    Kometa předvedla pohlednou souhru, která začala na levém kruhu u Kundrátka, jenž přes šíří pásma přenesl na Holíka, ten už vystřelil a na hranici brankoviště clonil Zaťovič. Stezka si na chvíli vůbec nebyl jistý, zda má kotouč pod kontrolou, ale nakonec jej nalezl pod svými betony.

04:51
    Hostující tým půjde znovu do čtyř. Oslabení Vítkovic má na svědomí Patrik Koch, jenž obdržel menší trest za držení.

04:40
    Vítkovice hrají v plném počtu.

04:30
    Hrbas na modré čáře vyzval ke střele z voleje Strömberga, Stezka vyrazil.

04:00
    Znovu se Ostravským podařilo odrazit útočný vpád Komety.

03:36
    Ščotka byl u mantinelu odzbrojen a hosté se osvobozují.

02:59
    Po výzvě Ščotky vypálil z vrcholku kruhu Kundrátek, Stezka se včas přemístil, tlak Komety pokračuje.

02:40
    První přesilovou hru v dnešním utkání si zahraje domácí tým. Dvě minuty za krosček obdržel Petr Geweise.

02:35
    První střelecký pokus Komety měl na svědomí od modré čáry Kratochvíl, pokus mu příliš nesedl, ale Stezka raději hru přerušil.

02:25
    Rozehrávka Ostravanů končí zakázaným uvolněním.

02:05
    Dominik Furch si připisuje první úspěšný zákrok v brněnském dresu, když betonem zneškodnil pokud Kaluse.

01:46
    Domácí Zbořil se snažil dostat do střelecké pozice, ale i svého brankáře včas ochránil vítkovický obránce.

01:22
    Nyní to zkusil hostující Lindberg, ale jeho pokus byl sražen mimo.

00:59
    Lakatoš byl na modré čáře odzbrojen, zatím se ani jednomu celku nepodařilo vystřelit na branku.

00:27
    Vítkovice se však s pukem dlouho neohřáli a ve středním pásmu o něj přišli, rozehrávku rozjíždí Brňané.

00:02
    Poslední přípravné utkání obou soupeřů bylo odstartováno, na úvodním vhazování úspěšnější hosté.

00:01

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ščotka, Kundrátek (A), Sedláček, Holand, Gulaši (A), Hrbas, Kučeřík – Strömberg, Flek, Holík, Horký, Zaťovič (C), Zbořil, Vincour, Kollár, Šalé, Koblížek, Dufek, Süss, Kratochvíl.
    Trenér: Martin Pešout

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Grman, Mikuš, Stehlík, Geweise, Raskob, Koch, Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller (C), Lakatoš (A), Marosz, Lednický, Bernovský, Lindberg, Fridrich, Kalus, Chlán, Dej, Půček.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Komínek, Otáhal.

HC Vítkovice Ridera:

Ostravané na nedávné tiskové konferenci ohlásili smělý cíl pro letošní sezonu a tím je postup do semifinále. Výsledky v přípravě naznačují, že by se mohlo opravdu dařit. Vítkovický tým porazil Třinec, dvakrát zdolal Olomouc, na svém ledě pak uštědřil debakl Kometě a vyzrál i na slovenský Trenčín.

Bezesporu největší posilou ostravského celku před novou sezonou je příchod útočníka Petera Muellera, který se tak vrátí na brněnskou půdu poprvé v roli extraligového konkurenta. Vedení Vítkovic si od jeho příchodu hodně slibuje, i díky jeho přítomností se ve třetím největším městě republiky nebojí vyhlásit smělé cíle. Příprava však ukazuje, že Vítkovice nebudou týmem jednoho muže. Na brněnský led se vrací také brankář Lukáš Klimeš, zda na ledě mateřského kluubu dostane přednost před Alešem Stezkou se dozvíme až před startem utkání.

HC Kometa Brno:

Kometa neměla vstup do přípravy ideální, alespoň co se výsledků týče. Jihomoravané dlouho čekali na první vítězství v základní hrací době. Dočkali se ho minulý týden při konfrontaci se slovenským Zvolenem (5:3). Úspěšnou odvetu pak absolvovali svěřenci trenéra Pešouta i v Olomouce, kde Hanákům oplatili porážku 1:3 z domácího ledu a tentokrát zvítězili 2:0.

Kometa půjde do nového extraligového ročníku značně posílena. Především v defenzívě se děly věci, což potvrzuje i čerstvý podpis reprezentačního brankáře Dominika Furcha. Ten zatím na svou premiéru v brněnském dresu čeká, dočká se právě dnes proti Vítkovicím?

Hezký den z Brna. Vítejte u posledního přípravného utkání obou dnešních soupeřů. Vítkovice mohou být s průběhem přípravy spokojené, přemožitele našly pouze v zahraničí a zdá se, že jejich odvážné ambice by měli extraligoví konkurenti brát vážně. Kometa se po vlažném vstupu do přípravy také rozjela a v posledních dvou duelech už slavila vítězství. Jak to dopadne dnes? Brňané mají Ostravanům co vracet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 31. Kučeřík (Koblížek, Flek) – 12. Bukarts (Mikuš, Mueller), 12. Půček (Stehlík, Lakatoš), 44. Stehlík (Mueller)

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Komínek, Otáhal