Frýdek-M. – Tychy 3:2 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Dubnica 7:1 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 0:2 (kon.)
Vsetín – Vlci Žilina 3:5 (kon.) | Litvínov – Sokolov 3:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 0:0 (zruš.) | Tábor – Znojmo 3:4 (po pr.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.)
Vyškov – Vel. Meziříčí 6:2 (kon.) | Žiar nad Hronom – Rimavská Sobota 7:1 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 0:2 (kon.)
Zvolen – Miskolc 6:1 (kon.) | Prešov – Poprad 0:3 (kon.) | Cheb – Klatovy 4:5 (kon.)
Ústí n/L – Litoměřice 0:1 (2:3 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 3:5 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 7:4 (kon.)
Pardubice – Pardubice B 7:0 (kon.) | Olomouc – Trenčín 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:3 (kon.)
Opava – Havířov 1:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
TSS GROUP Dubnica
sk Čtvrtek 08.09.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe prípravný zápas, v ktorom na seba narazí domáci Liptovský Mikuláš a hosťujúca Dubnica. Poďme si v krátkosti predstaviť oba celky.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Liptáci zažívajú pomerne vydarenú prípravu. Počas nej sa stretli so zaujímavými súpermi. Zvíťaziť sa im podarilo napríklad s Popradom, ktorému uštedrili 8 gólov, Spišskej Novej Vsi dokázali vsietiť 6 gólov, ale aj takému súperovi ako je Krefeld nastrieľali 7 gólov. Dokopy odohrali 8 prípravných zápasov a v piatich z nich zvíťazili s celkovým skóre 35:19.

TSS GROUP SPARTAK DUBNICA:

Dubnica začala s prípravou o niečo neskôr ako ich dnešný súper. Stihli odohrať len 3 duely, v ktorých nezaznamenali zvlášť pozitívne výsledky. Výsledkom 4:7 prehrali zhodne so Žilinou a o pár dní aj s tímom Jastrzebie. Po dvoch týždňoch si opäť zmerali sily so Žilinou, ktorú zdolali 3:2 po nájazdoch.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Valent) – Mesikämmen, Ventelä, Pavúk, Diakov, Kapičák, Bakala, Haluška, Droppa – Kuru, Vähätalo, Karsums – Kriška, Šmída, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Drábek, Kalousek, Galbavý
    Tréner: Šimko

TSS GROUP Spartak Dubnica: Kristín Ma. (Gabriš) – Chatrnúch, Trška, Švec, Mikuš, Urban, Szécsi, Putala, Janík – Ondruš, Ďuriš, Kristín Mi. – Tábi, Lunter, Géci – Škvarek, Huhtela, Mikula – Korbel, Haščák, Kopáč
    Tréner: Gregor

Rozhodca: Orolin, Snášel – Šoltés, Knižka.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:41
    Hostia zakladali svoj prvý útok, ale bolo z toho len ofsajdové postavenie.

01:03
    Jeden z hráčov Dubnice sa tlačil do zakončenia z predbránkového priestoru, ale nedokázal trafiť puk. Pri ňom sa už nachádzajú hokejisti Liptovského Mikuláša.

02:15
    Evidujeme prvý strelecký pokus smerujúci medzi tri žrde. Postaral sa oň domáci hráč. Gólman Dubnice s pohotovým zákrokom.

03:22
    Puk sa nachádza na hokejkách hostí, ktorí sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.

04:03
    Puk sa ocitol až pred bránkou Liptovského Mikulúša, kde gólman vsadil na istotu a ukryl puk pod svoju lapačku.

05:20
    Dubničania s nepresnou rozohrávkou. Puk cez všetky čiary smeruje na zakázané uvoľnenie. Hra sa tak presunie pred ich bránku.

06:00
    Hráč Dubnice sa dostal do zakončenia z nie príliš výhodnej pozície. Jeho pokus z väčšieho uhlu končí mimo bránky.

06:17
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Sameli Ventelä si všimol pred bránkou úplne osamoteného JULIUSA VÄHÄTALA, ktorému okamžite prihral puk. Druhý menovaný sa doň oprel z prvej a zamieril presne do pravej časti bránky. Stav stretnutia je 1:0! Asistencie: Sameli Ventälä, Hannu Mikael Johannes Kuru.
    06:17 Julius VÄHÄTALO - 1:0

07:46
    Liptáci idú už do dvojgólového vedenia, a to zásluhou MICHAELA DRÁBEKA, ktorému presnou prihrávkou sekundoval Simon Kalousek. Stav stretnutia je 2:0! Asistencia: Simon Kalousek.
    07:46 Michael DRÁBEK - 2:0

07:46
    Oddychový čas pro tím TSS GROUP Spartak Dubnica.

08:33
    Domáci držia svojho súpera pod tlakom a zatiaľ jednoznačne dominujú. Nechajme sa prekvapiť, či sa čoskoro dočkáme ďalšieho presného zásahu.

09:22
    Puk sa nachádza za bránkou Liptovského Mikuláša, kde ho majú pevne pod kontrolou domáci hráči.

10:51
    Tempo hry sa nám po druhom góle mierne upokojilo a odvtedy neevidujeme žiadny strelecký pokus.

11:22
    Hostia sa po dlhej dobe dostali s pukom do útočnej tretiny, kde sa však k strele nedostali. Brániaci hráč včasným zákrokom získal puk na svoju stranu.

12:05
    Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred bránku Liptovského Mikuláša.

13:15
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Markus Michalík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

14:16
    Máme za sebou prvú polovicu presilovej hry Dubnice, počas ktorej sme nemali možnosť vidieť nič zaujímavé. Liptáci zatiaľ vzdorujú dobre a nepúšťajú súpera do šancí.

14:51
    Hostia si vypracovali strelecký pokus, ktorý však smeroval len do miest, kde stál pripravený gólman. Nasleduje vhadzovanie pred bránkou Liptovského Mikuláša.

15:15
    Liptovský Mikuláš už v plnom počte. Presilová hra Dubnice je u konca.

16:22
    Hostia držia puk v útočnej tretine, kde sa snažia prekombinovať do lepšej streleckej pozície.

17:10
    Strela hosťujúceho hráča bola zblokovaná brániacim hráčov. Pri puku sa už nachádzajú domáci.

18:21
    Budeme sledovať vhadzovanie v útočnom pásme Dubnice. Ideálna príležitosť hostí k usadeniu sa.

18:57
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Lukáš Tábi – 2 min., podrazenie.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

19:35
    Hosťujúcej Dubnici sa podarilo vyhodiť puk a oslobodiť sa tak od domáceho tlaku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme tu koniec prvej tretiny, v ktorej sme sledovali dominanciu domáceho celku. Ten sa síce často nedostával do vyložených príležitostí, ale nepustil súpera prakticky k ničomu a podarilo sa mu streliť dva góly. Liptovský Mikuláš vedie nad Dubnicou po prvej časti 2:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:57
    Hráč Dubnice si odpykal svoj dvojminútový trest, a tak sa sily na ľade vyrovnali.

21:40
    Liptovský Mikuláš dal gól! MARKUS MICHALÍK si prevzal puk od Kirilla Diakova a následne si rýchlou kľučkou položil gólmana a hladko zasunul puk do odkrytej bránky. Stav stretnutia je 3:0! Asistencia: Kirill Diakov.
    21:40 Markus MICHALÍK - 3:0

22:17
    Puk sa nachádza za bránkou Liptovského Mikuláša, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

23:01
    Domáci s ďalšou nepresnou rozohrávkou. Hra sa presunie pred ich bránku po tom, čo poslali puk na zakázané uvoľnenie.

24:59
    JULIUS VÄHÄTALO zúžitkoval prihrávku z hokejky Martina Krišku k presnému zakončeniu, a tak sa mu podarilo vsietiť už druhý gól v dnešnom zápase. Stav stretnutia je 4:0! Asistencia: Martin Kriška.
    24:59 Julius VÄHÄTALO - 4:0

25:22
    Liptáci držia puk v útočnej tretine, kde si snažia nájsť viac priestoru k lepšiemu zakončeniu.

26:41
    Sledovali sme rozbiehajúcu sa akciu domáceho tímu, ktorá však končí len zblokovanou strelou.

27:22
    Denis Bakala – 2 min., hákovanie.

28:16
    Domáci zvládajú hru v oslabení viac než dobre. Svojho súpera ešte nevpustila do obranného pásma.

29:22
    Presilová hra Dubnice končí. Počas nej si nedokázali vytvoriť vôbec nič.

30:02
    Hostia sa teraz prezentovali peknou kombináciou, po ktorej sa jeden z nich ocitol zoči-voči gólmanovi. Toho však rýchlou kľučkou k pravej žrdi neoklamal.

31:05
    Videli sme ďalší strelecký pokus z hokejky hosťujúceho hráča. Ten ho však poslal len do miest, kde stál pripravený gólman.

31:45
    Denis Bakala – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

32:15
    Zaznel hvizd čiarového rozhodcu, ktorý si všimol ofsajdové postavenie domáceho tímu. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

33:06
    Hostia sa už usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

33:45
    Domáci v plnom počte.

34:22
    Strela od modrej čiary v podaní domácehi hráča smeruje len na zadný mantinel.

35:35
    Pri puku sa nachádzajú Liptáci, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú v útocnej tretine.

36:41
    Jeden z domácich hokejistov sa v predbránkovom priestore tlačil do zakončenia, ale napokon ho brániaci hráč odzbrojil od puku.

37:47
    Kamil Walega – 2 min., hrubosť.

Atte Oliver Huhtela – 2 min., hrubosť,
    Enrik Švec – 2 min., nedovolené bránenie.

38:16
    Domáci sa už usadili v útočnej tretine a pokúsia sa využiť ponúknutú presilovú hru o jedného hráča.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

39:47
    Hostia v plnom počte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina stretnutia, v ktorej sme mali možnosť vidieť ďalšie dva presné zásahy z hokejok domácich hráčov. Liptovský Mikuláš vedie po druhej časti nad Dubnicou 4:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:22
    Hneď z úvodu sme bol isvedkami prudkého zakončenia hosťujúceho hráča, ktorý mieril puk medzi betóny gólmana. Ten si dal na tento priestor pozor a puk poľahky zachytil.

41:05
    Puk sa ocitol až pred bránkou Dubnice, kde gólman zbytočne neriskoval a ukryl ho pod svoju lapačku.

41:42
    Michal Uhrík – 2 min., napadnutie.

42:11
    Puk smeruje až za bránu Dubnice, a tak môžu domáci v kľude vystriedať počas hry v oslabení.

42:41
    Do dobrej príležitosti sa dostal jeden z hosťujúcich hráčov. Ten najprv so šťastím prešiel cez posledného brániaceho hráča, až sa ocitol pred gólmanom. Mal možnosť prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi, ale napokon sa rozhodol zakončiť. Brankár Liptovského Mikuláša s úspešným zákrokom.

43:42
    Michal Uhrík si odsedel svoj trest, a tak sa môže pripojiť späť do hry. Liptovský Mikuláš v plnom počte.

44:15
    Jeden z domácich hráčov sa uvoľnil do voľného priestoru, kde mu okamžite jeho spoluhráč poslal puk. Oprel sa doň z prvej a vyslal tvrdú strelu medzi tri žrde. Gólman dokázal tento pokus zneškodniť.

45:44
    Liptáci sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, kde si začali vytvárať menší tlak.

46:08
    Hostia založili rýchly protiútok, po ktorom sa im podarilo zakončiť. Strela však bola zblokovaná brániacim hráčom.

47:30
    Puk sa nachádza za bránou Liptovského Mikuláša, kde ho však majú pevne pod kontrolou domáci hokejisti.

48:42
    Dubnica dáva gól!
    FILIP ONDRUŠ si najprv vymenil puk s Jozefom Haščákom a neskôr presne zakončil z medzikružia do pravej časti bránky. Stav stretnutia je 4:1! Asistencia: Jozef Haščák.
    48:42 Filip ONDRUŠ - 4:1

49:24
    Hostia vyhodili puk až za bránu súpera, a tak majú dostatok času na vystriedanie formácií počas hry.

51:18
    Filip Ondruš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

52:05
    Domáci s peknou kombináciou na jeden dotyk, vďaka ktorej si položili gólmana. Strelec však vo finálnej fázy zaváhal a puk usmernil len vedľa bránky.

53:18

53:55
    Matej Galbavý priviezol puk zo stredného pásma až do toho útočného. Dostal sa do predbránkového priestoru, kde zbytočne nešpekuloval a zakončil. Puk upratal k pravej žrdi. Stav stretnutia je 5:1! Asistencie: Simon Kalousek, Adama Haluška.
    53:55 Matej GALBAVÝ - 5:1

54:40
    Liptáci držia puk v útočnej tretine, kde si formou rýchlych a presných prihrávok snažia nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

55:22
    Hostia po dlhšom čase s pukom v útočnom pásme, kde im však domáca defenzíva ponúka len minimum priestoru.

57:04
    Sameli Ventelä posunul puk do priestoru, kde sa nachádzal rozbehnutý MICHAEL DRÁBEK. Prešiel z pukom do útočného pásma, kde sa rozhodol zakončiť k bližšej žrdi a bol úspešný. Stav stretnutia je 6:1! Asistencie: Sameli Ventelä, Konsta Mesikämmen.
    57:04 Michael DRÁBEK - 6:1

58:33
    Liptáci si vytvorili väčší tlak, pri ktorom hosťujúca defenzíva nevedela, kde im hlava stojí. Nevšimli si na pravej strane úplne osamoteného JULIUSA VÄHÄTALA, ktorému poslal presnú prihrávku Hannu Mikael Johannes Kuru. Prvý menovaný sa do puku oprel z prvej a upratal ho do odkytej časti bránky. Stav stretnutia je 7:1! Asistencie: Hannu Mikael Johannes Kuru, Martins Karsums.
    58:33 Julius VÄHÄTALO - 7:1

59:00
    Do konca stretnutia ostáva jedna minúta.

Máme tu koniec stretnutia, v ktorom sme mali možnosť vidieť hneď 8 presných zásahov, po ktorých sa zrodilo jednoznačné víťazstvo 7:1 v prospech domáceho celku. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (19:02:53)

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 7. Vähätalo (Ventelä, Kuru), 8. Drábek (Kalousek), 22. Michalík (Diakov), 25. Vähätalo (Kriška), 54. Galbavý (Kalousek, Haluška), 58. Drábek (Ventelä, Mesikämmen), 59. Vähätalo (Kuru, Karsums) – 49. Ondruš (Haščák)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Valent) – Mesikämmen, Ventelä, Pavúk, Diakov, Kapičák, Bakala, Haluška, Droppa – Kuru, Vähätalo, Karsums – Kriška, Šmída, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Drábek, Kalousek, Galbavý
    Trenér: Šimko

TSS GROUP Dubnica: Kristín Ma. (Gabriš) – Chatrnúch, Trška, Švec, Mikuš, Urban, Szécsi, Putala, Janík – Ondruš, Ďuriš, Kristín Mi. – Tábi, Lunter, Géci – Škvarek, Huhtela, Mikula – Korbel, Haščák, Kopáč
    Trenér: Gregor

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Šoltés, Knižka