Real Madrid – Mallorca 4:1 (kon.) | Elche – Ath. Bilbao 1:4 (kon.) | Getafe – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Real Betis – Villarreal 1:0 (kon.)
Getafe CF
2:1 (1:0)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 11.09.2022, 18:30 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • Španělská LaLiga • 5. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:36:09)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:16.

Vybojované vítězství pro domácí. Getafe nad Realem Sociedad vítězí 2:1. Základ úspěchu mohl položit už Borja Mayoral, ale neproměnil první obrovskou šanci v podobě penalty. V nastavení prvního poločasu však úvodní gól ze standardní situace obstaral Enes Ünal. Ten odehrál výtečné utkání, hned v úvodu další půle navíc přihrál do jasné šance Aleñáovi, který se z hrany vápna nemýlil. I když Real Sociedad utkání díky Méndeze záhy zdramatizoval, na srovnání už nedosáhl. Utkání, které se vlivem nastavení protáhlo o dalších 15 minut, tak má svého vítěze.

90+9

90+9
    Domácí se zlobí! Sudí stále nepíská konec, poslední rohový kop.

90+8
    Ještě není konec a sudí nechává rozehrávat Getafe u rohového praporku.

90+7
    Míč se odrazil od nohy Damiána Suáreze. Getafe tak čeká možná závěrečný útok.

90+6
    Další nadýchaný bochánek se snesl do vápna, ale dál už nepokračoval. Nápor Realu se konečně stává skutečností, jenže obrana Getafe pracuje přesně podle taktických pokynů.

90+5
    Žlutou kartu ještě uvidí Domingos Duarte, zřejmě za nějaké průpovídky.

90+5
    Rozbíhá se pátá nastavená minuta a hosté se stále nebyli schopní ve výhodné pozici přiblížit k bráně. Getafe je blízko prvnímu vítězství.

90+4
    Na zemi si chvíli poležel Enes Ünal a domácí jsou hodně nespokojení, že ho sudí vykázal ze hřiště. Teď musí Getafe přežít nějakou tu chvilku v deseti, jenže Ünal záhy dostává pokyn k návratu na hrot.

90+3
    Hráči San Sebastianu se nyní nedohodli, Jon Karrikaburu zakončoval hlavou zády k bráně místo toho, aby přenechal volnému spoluhráči. Míč míří do zámezí a odkopávat bude David Soria.

90+2
    K vhazování na útočné polovině přistupuje pomaloučku Juan Iglesias. Jeho dlouhý nához si málem našel Enes Ünal, ale nepodařilo se mu vykonat kličku správně.

90+1
    Kontrolu nad míčem na hraně pokutového území ztratil Jon Karrikaburu a už se nezorientoval včas. Střídající útočník se zatím hostům moc nevyplatil, ale ještě má několik minut k dobru.

90+1
    Dlouhých sedm minut se bude dohrávat druhý poločas zápasu mezi Getafe a San Sebastianem.

90
    Končí 90. minuta a hráči Realu Sociedad se pomalu šinou na útočnou polovinu soupeře.

87
    Z pekla štěstí pro domácí! Rohový kop měl skončit v bráně, ale David Soria v poslední chvíli zareagoval a hlavičku Mikela Merina dokázal vytáhnout na břevno. Stadion na chvíli utichl. Pak ještě slabě hlavičkoval Jon Karrikaburu.

86
    Míč zakopl Damián Suárez a vidí žlutou kartu za zdržování. Předtím diskutabilní zákrok musel přečkat Jaime Seoane bez hvizdu píšťalky a celková frustrace se projevila.

84
    Přetažený centr z nohy Aihena Muñoze skončí až za brankovou čarou, mezitím zůstává jeden z hráčů Getafe na trávníku. Domácí už logicky nebudou spěchat.