Marseille – Ajaccio 1:2 (kon.) | Remeš – PSG 0:0 (kon.)
Stade de Reims
0:0 (0:0)
Paris Saint-Germain
Sobota 08.10.2022, 21:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims (Kapacita: 21 029) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 10. kola francouzské Ligue 1 mezi týmy Stade de Reims a Paris Saint-Germain FC.

Stade de Reims se momentálně nachází v tabulce na sedmnácté příčce se sedmi body. Po devíti odehraných zápasech mají na svém kontě 1 výhru, 4 remízy a 4 porážky. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Óscara Garcíi zatím čtyři zápasy, ze kterých 2x remizovali a 2x prohráli.

Nejlepším střelcem "Les rouges et blancs" je momentálně se šesti góly anglický útočník Folarin Balogun.

Paris Saint-Germain FC

PSG se momentálně nachází v tabulce na první příčce s pětadvaceti body. Po devíti odehraných zápasech má na svém kontě 8 výher a 1 remízu. Venku odehráli svěřenci trenéra Christopheho Galtiera pět zápasů, které všechny vyhráli.

O nejlepšího střelce "Les Parisiens" se momentálně dělí hned dva hráči, a to brazilský útočník Neymar a francouzský útočník Kylian Mbappé, kteří mají na svém kontě shodně, 8 branek.

Sektor hostí se začíná plnit.

Stade de Reims: Diouf – Gravillon, Agbadou, Abdulhamíd (C) – Lopy, Matusiwa, Munetsi, Locko – Flips – Zeneli, Balogun.
    Náhradníci: Pentz – Adeline, De Smet, I. Diakité, K. Doumbia, Holm, Koeberle, Mbuku, van Bergen.
    Trenér: Óscar García

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Danilo Pereira – Mukiele, Ruiz, Verratti, Bernat – Sarabia, Soler – Mbappé.
    Náhradníci: Navas, Rico – Bitshiabu, Ekitike, Hakimí, Neymar, Vitinha, Zaire-Emery.
    Trenér: Christophe Galtier

Rozhodčí: Gaillouste – Boudikian, Ocak.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli své tradiční tmavě modré dresy.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas, ve kterém budou hrát zleva doprava.

1
    Hosté přišli o míč ve středu hřiště a hrát tak mohou domácí.

1
    Ti byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal zpět do hry dlouhým odkopem.

2
    Sarabia našel skvělou přihrávkou ve vápně Bernata. Ten následně ještě hledal v malém vápně znovu Sarabiu, který však nedokázal poslat míč mezi tři tyče.

3
    Flips vybojoval na pravé straně hřiště pro svůj tým první rohový kop v dnešním utkání.

4
    Tento rohový kop však nenadělal hostům sebemenší potíže.

5
    Locko dostal nepřesnou přihrávku k levé postranní čáře a hrát tak mohou hosté.

5
    Locko se dostal k míči uvnitř vápna soupeře po přímém kopu, který zahrávali domácí na polovině soupeře. Nic tam však nevymyslel a dopředu tak mohou vyrazit opět hosté.

6
    Bernat se snažil odcentrovat z levé strany hřiště, ale svým pokusem trefil jednoho z obránců.

7
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.

7
    Sarabia si neporozuměl poblíž vápna soupeře se svým krajanem Solerem a hosté tak přišli o míč.

8
    Hosté si však míče neužili příliš dlouho a hra se tak přesouvá opět na polovinu domácích.

9
    Mbappé si chtěl narazit s Verrattim, ale poslal mu prachbídnou přihrávku a míč tak získávají na své kopačky domácí.

9
    Jeden z nich byl faulován zhruba na polovině hřiště Mukielem.

9
    Zeneli našel skvělou přihrávkou ve vápně volného Flipse. Tomu se však nepovedlo zakončení, a tak z této šance nic nevzniklo.

11
    Lopy napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

12
    Soler to zkusil z velké dálky, ale také trefil jednoho z protihráčů.

12
    Sarabia se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou domácí.

13
    Držení míče: 28% – 72%

13
    Ruiz se dostal zcela osamocen ke střele z hranice vápna, ale Diouf předvedl proti jeho střele famózní zákrok.
    13. Ruiz v obrovské šanci neprostřelil Dioufa.

14
    Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.

15
    Sarabia poslal nepřesnou přihrávku do vápna na Mbappého a míč tak získal do své moci Diouf.

16
    Gravillon se dostal k míči poblíž vápna soupeře, ale následně si ho poslal příliš nepřesně před sebe a hrát tak mohou hosté.

17
    Verratti přišel o míč poblíž vápna soupeře a dopředu mohl vyrazit jeho soupeř, avšak míč se odrazil od sudího, a ten tak musel přerušit hru.

18
    Zeneli se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

19
    Balogun se dostal s míčem poblíž vápna soupeře skrz dva obránce. Následně si však míč příliš předkopl před sebe a daroval ho svému soupeři.

20
    Zeneli poslal nepřesnou přihrávku na Locka a dopředu tak vyráží hosté.

21
    Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů. Faulu se dopustil Soler.

22
    Následný přímý kop však nenadělal hostům sebemenší potíže.

23
    Mukiele byl faulován na vlastní polovině a k míči se tak dostávají opět hosté.

24
    Lopy vypálil z hranice vápna, ale soupeřovu branku přestřelil.

25
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

25
    Ne však na dlouho, neboť po nepřesné přihrávce jednoho z nich skončil míč v zámezí. Donnarumma bude odkopávat od své branky.

26
    Zeneli se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale přes Sergia Ramose se mu nepodařilo projít.

27
    Domácí poslali míč až ke svému brankáři, který ho poslal zpět do hry dlouhým odkopem.

28
    Locko fauloval na polovině soupeře Mukieleho a k míči se tak dostávají hosté.

29
    Lopy vypálil z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

30
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na hranici vápna soupeře a o míč tak přišli.

31
    Zeneli si krásně zpracoval míč na hranici vápna soupeře, ale následně ho o něj obral Ramos.

32
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

32
    Domácí skvěle presují a hosté tak hledají způsob, jak se dostat do nějaké šance.

33
    Mbappé dostal skvělou přihrávku za obránce, ale tváří v tvář brankáři selhal. Diouf si připsal na své konto další skvělý zákrok.
    33. Kylian Mbappé neprostřelil Dioufa.

34
    Hosté jsou opět u míče a nastěhovaní na polovině soupeře.

35
    Flips poslal do vápna centr, který se mu příliš nepovedl, avšak k míči se dostal Munetsi, který pořádně prověřil Donnarummu.
    35. Munetsi ve skvělé šanci, ale Donnarummu nepropálil.

36
    Balogun se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

36
    Balogun je nyní ošetřován na hrací ploše po předešlém souboji ve vápně soupeře.

37
    Balogun se zdá být v pořádku a hra tak pokračuje dále.

39
    Soler byl faulován na polovině soupeře a hosté tak budou zahrávat přímý kop.

40
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Marshall Munetsi).

41
    Mukiele se dožadoval faulu na polovině soupeře, ale rozhodčí nepíská.

41
    Sergio Ramos vyfasoval nejdříve od rozhodčího žlutou kartu za svůj faul. Ramos však ještě něco řekl rozhodčímu, a ten následně vytáhl i červenou kartu. Paris Saint-Germain tak dnes bude dohrávat v deseti.

42
    Marco Verratti také měl co říci rozhodčímu, a ten tak i jemu uděluje žlutý kartónek.

44
    No, tak hosté to budou mít dnes ještě těžké. Celý druhý poločas budou dohrávat v deseti a ani v plném počtu nebyli tak dominantní, jako ve většině svých zápasů.

45
    Už nám běží poslední minutka prvního poločasu a míč drží na kopačkách hosté.

45
    Tak sotva jsem to dopsal a hosté o míč přišli. Balogun vypálil uvnitř vápna soupeře, ale trefil pouze Marquinhose, od kterého se míč odrazil do zámezí.

45+1
    Následný rohový kop nadělal hostům potíže, ale nakonec míč končí z kopačky Locka v zámezí.

45+1
    Rozhodčí nastavil ještě 2 minuty.

45+3

Velmi zajímavý první poločas zápasu Stade de Reims – Paris Saint-Germain FC je za námi. Hosté začali velice aktivně a už ve 13. minutě se dostal do obrovské šance Ruiz, který však z hranice vápna neprostřelil Dioufa. Domácí následně uklidnili hru a svého soupeře dlouho do žádné vážnější šance nepustili. Až ve 33. minutě spálil obrovskou šanci hvězda PSG Kylian Mbappé, kterého vychytal dnes skvěle chytající Diouf. O dvě minuty později se mohli dostat do vedení domácí, kteří z ojedinělé šance ale nedokázali vstřelit branku, Munetsi nevyzrál na Donnarummu. Ve 41. minutě se poté děli věci. Ramos nejdříve fauloval jednoho z hostujících hráčů, za což dostal žlutou kartu. Jak však všichni známe Ramose, tak ještě utrousil něco rozhodčímu, který okamžitě vytáhl červenou kartu a poslal Ramose do sprch.

Hosté tak celý druhý poločas budou dohrávat v deseti. Domácí budou mít velkou šanci na to, aby obrali slavné PSG o body. Uvidíme, jak zápas nakonec dopadne.

Držení míče: 33% – 67%
    Střely celkem: 11 – 4
    Střely na branku: 1 – 2

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše. Druhý poločas za malou chvíli začne.

46

46
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
    ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Vitinha.

46
    Zeneli dostal nepřesnou přihrávku za obránce a domácí tak o míč přišli.

48
    Další neporozumění domácích na hranici vápna soupeře.

48
    Locko se snažil odcentrovat z levé strany hřiště, ale svým pokusem trefil Mukieleho.

49
    Soler byl faulován na vlastní polovině Gravillonem a hrát tak mohou hosté.

50
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

50
    Gravillon odcentroval z pravé strany hřiště, ale ve vápně našel pouze Marquinhose.

51
    Mukiele napřáhl ke střele poblíž vápna soupeře, ale jeho pokus skončil daleko vedle levé tyče Dioufovy branky.

52
    Zeneli se skvěle uvolnil ve vápně soupeře a následně vystřelil na přední tyč, kde však předvedl skvělý zákrok Donnarumma.
    52. Zeneliho vychytal skvělý Donnarumma.

53
    Zeneli zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů ve středu hřiště a rozhodčí tak přerušuje hru.

54
    Zeneli se zdá být v pořádku a zápas tak pokračuje dále.

55
    Domácí zahrávali rohový kop, který se jim však příliš nepovedl.

56
    Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině.

57
    Mbappé se snažil uvolnit na polovině soupeře přes tři obránce. To se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

57
    ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Neymar.

59
    Flips poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který odvrátil do zámezí Mukiele. Domácí budou zahrávat rohový kop.

59
    Míč od rohového praporku skončil na hlavě Marquinhose, který ho poslal zpět do zámezí. Následuje další rohový kop pro domácí.

59
    Tentokrát se dostal k hlavičce Gravillon. Míč však z jeho hlavy skončil nad brankou.

60
    Mbappé se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

60
    Následný rohový kop rozehráli hosté na krátko. Následný centr do vápna skončil na hlavě Danila, ale ten míč poslal svou hlavou nad branku.

62
    Balogun dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

63
    Mbappé byl faulován poblíž vápna soupeře a hosté tak budou zahrávat velice zajímavý přímý kop.

63
    K míči se staví Sarabia a Neymar.

64
    Neymar to zkusil přímo na branku, ale poslal míč jen do míst, kde se nacházel Diouf.

65
    Neymar byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají opět hosté.

66
    Další faul ve středu hřiště. Tentokrát byl faulovaný Mbappé.

67

67
    Neymar se ocitl ve velké šanci, ale tváří v tvář brankáři selhal. Míč poslal vedle branky.
    67. Neymar poslal míč vedle soupeřovy branky.

68
    Hosté jsou nebezpeční i v deseti, což teď pocítili domácí, ale stav utkání je stále bezbrankový.

69
    Flips se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho pokus však Donnarumma dokázal chytit.

70
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

71
    Neymar se dostal do nějaké slovní potyčky s Matusiwem a rozhodčí tak přerušuje hru a obou hráčům domlouvá.

72
    Neymar nedokázal projít s míčem přes tři protihráče.

73
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Faulován byl Neymar.

73
    Sarabia poslal do vápna centr, který skončil na hlavě Neymara. Ten ho však svou hlavou poslal daleko vedle soupeřovy branky.

74
    Nepřesný centr jednoho z domácích hráčů končí pouze v moci Donnarummy.

76
    Vitinha se snažil vysunout obloučkem Mbappého. Ten se však k míči nedostal.

76
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Mitchell van Bergen.

77
    Balogun napřáhl ke střele poblíž hranice vápna soupeře. Jeho pokus však zablokoval Danilo Pereira.

78
    Van Bergen přišel o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

79
    Marquinhos byl faulován na vlastní polovině a hosté tak u míče zůstanou i nadále.

79
    ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Kamory Doumbia.

80
    Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.

80
    Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.

82
    Van Bergen se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho slabý pokus Donnarumma pohodlně chytil do svých rukavic.

83
    Domácí se dostal s míčem až do vápna, kde však přišla nepřesná přihrávka a k míči se tak dostávají hosté.

83
    ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Nathanaël Mbuku.

84
    Mbappé se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale vystřelit nedokázal.

85
    Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

85
    Míč od rohového praporku však uklidil do bezpečí Marquinhos.

87
    Balogun se vyhoupl do vzduchu a dostal se k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany. Míč však poslal svou hlavou nad branku.

88
    ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Ašraf Hakimí.

89
    Hosté budou zahrávat velice zajímavý přímý kop téměř z hranice vápna.

90
    Faulován byl Neymar a ihned po faulu se strhla obrovská mela. Rozhodčí bude rozdávat karty.

90
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Andrew Gravillon).

90
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain FC (Ašraf Hakimí).

90+1
    K míči se staví Neymar.

90+2
    Neymar to zkusil přímo na branku, ale Dioufa příliš neohrozil.

90+2
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain FC (Neymar).

90+2
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain FC (Kylian Mbappé).

90+3
    Na hřišti to nyní vře. Po faulu Mbappého se strhla další mela.

90+3
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Bradley Locko).

90+4
    Balogun se dopustil útočného faulu a hrát tak mohou hosté.

90+5

Dnešní utkání je za námi. Domácí vstoupili do druhé půle lépe a už v 52. minutě se mohli dostat do vedení. Zeneliho pokus na přední tyč však Donnarumma skvěle chytil. Hosté v 67. minutě měli také obrovskou šanci, ale Neymar jí trestuhodně zahodil. Poté jsme už nebyli svědky žádné větší šance a oba týmy si z dnešního utkání připíší do tabulky po jednom bodu.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:0. (22:57:15)