Slovan Bratislava – L. Mikuláš 1:0 (kon.) | B. Bystrica – Dunajská Streda 1:3 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
1:3 (1:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Neděle 30.10.2022, 18:00Niké liga • 16. kolo

Dunajská Streda potrestala nevyužité šance Banskej Bystrice a na Žitný ostrov si vezie tri body po víťazstve 3:1.

Až na záverečnú časť duelu by si domáci minimálne jeden bod zaslúžil. (20:47:00)

90+3

90+3
    Hrá sa ďaleko od brány hostí, postaral sa o to Kalmár.

90+2
    Premiérový gól vo Fortuna lige nestrelí Lukáš Leginus, ktorý namieril svoj pokus do Hrušku!

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Ammar Ramadan oklamal protihráča, vošiel do šestnástky, ale v stopercentnej šanci vysoko prestreľuje!

89
    Leginus nevymýšľa a nakopáva hoci do prázdnoty, ale získava cenné sekundy.

88
    Migaľov center do pokutového územia, striedajúci Matej Franko z ôsmich metrov hlavičkuje iba do náručia Petráša. Ak by loptu poslal viac k pravej tyči, bolo by 2:3.

87
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
    z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Lukáš Leginus.

86
    Mateus Brunetti si dvakrát vymenil loptu pri vhadzovaní s Andzouanom. Žltá karta za zdržovanie hry pre stopéra DAC.

86
    Len aby trojnásobná zmena neprišla príliš neskoro. Zmazať dvojgólové manko za zhruba osem minút bude náročné.

85
    Hostia odvrátili štandardku z hĺbky poľa, lopta sa veľmi rýchlo dostala až k Hruškovi.

85
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica:
    z ihriska odchádza Martin Rymarenko, prichádza David Depetris,
    z ihriska odchádza Dávid Richtárech, prichádza Adam Hanes,
    z ihriska odchádza Adrián Slávik, prichádza Matej Franko.

84
    Martin Dohál upokojuje Brunettiho i Polievku.

84
    Celok zo Žitného ostrova už bude hru kúskovať. Emócie musia upokojovať hneď dvaja rozhodcovia.

83
    Zbytočnú žltú kartu vidí kapitán DAC-u Zsolt Kalmár. Je to jeho šiesta v aktuálnej sezóne Fortuna ligy.

82
    z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Ahmet Muhamedbegovic.

81
    Dunajská Streda dala gól! Nepodarilo sa mu to minútu dozadu, zvládol to teraz. Banskobystričania nechali svoju obranu príliš otvorenú, na ľavej strane zostal voľný ŽELJKO GAVRIĆ. Spracoval si prihrávku Kalmára, dostal sa do šestnástky a koncovkou k ľavej žrdi pravdepodobne rozhoduje o víťazstve!

Asistencia: Zsolt Kalmár.

79
    Zaujímavé je, že sa píše už 79. minúta a my sme doteraz videli len dve striedania. Na lavičke Dukly nastáva konečne pohyb.

78
    Hoci to nebol nedovolený zákrok zámerný, noha v súboji tam bola príliš neskoro. Timotej Záhumenský vidí žltú kartu.

77
    Na opačnej strane sa do koncovky mohol dostať Záhumenský, celé je to ale ukončené faulom na Nebylu.

75
    Dunajská Streda dala gól! ZSOLT KALMÁR ako žolík posiela DAC do vedenia! Domáci ešte stihli zablokovať strelu Nebylu, ale Hruška s Migaľom poslali loptu priamo na nohu maďarského lídra hostí. Ten napriahol spoza šestnástky a hoci si gólman Dukly na projektil siahol, tak ho musel loviť zo siete.

74
    Po kratšom období pokoja pokračujeme v plnej pare ďalej. Polievkovi dnes kľučky nevychádzajú, mal by viac voliť prihrávky.

72
    Sme radi, že Dimun je v poriadku a po krátkom ošetrení môže pokračovať. Teraz zostáva ležať na studenom a premočenom trávniku Martin Rymarenko.

71
    Bol to práve stredopoliar Dunajskej Stredy, ktorý schytal delovku z priameho kopu do hlavy. Hra musí byť prerušená.

70
    Milan Dimun faulom zapríčinil priamy kop pre Duklu. Dvadsať minút do konca.

69
    Kalmár vyslal pretiahnutý center, ktorý bol navyše prerušený hvizdom arbitra. Dôvodom útočný faul Krstoviča.

68
    Ľupták musel zastaviť Krstoviča, hoci za cenu rohu.

67
    Krstovič obišiel vybehnutého Hrušku po presnom pase Gavriča, dostal sa do ťažkej pozície, odkiaľ netrafil prázdnu bránu.

66
    V rovnakej minúte mohol Alex Pinto poslať DAC do vedenia! Cez polovicu ihriska sa dostal do pokutového územia, no ani na dvakrát a z uhla Hrušku neprekonal!

66
    Petráš na dvakrát skrotil vysokú loptu a už sa pozerá, komu by mohol rozohrať.

65
    Mateus Brunetti špičkou kopačky vyráža center Záhumenského, do ktorého sa už pomaly opieral Polievka. Nasleduje roh.

64
    Hlavný arbiter dáva najavo svoju nespokojnosť pri pomalej rozohrávke Petráša.

63
    Ľudia, súboje, emócie. Sebastián Nebyla si pridržal Dávida Richtárecha v stredovom kruhu. Hlavný arbiter upokojuje situáciu.

62
    Domáci tréner Michal Ščasný vidí za protesty žltú kartu.

62
    Adrián Slávik sa aj so šťastím dostal cez troch hráčov a z trinástich metrov zakončuje do nohy Samuela Petráša!

61
    Polievka mohol prihrať po svojej pravej ruke, namiesto toho nevydarenú kľučku cez os ihriska.

60
    Duel je maximálne otvorený a to je pre slovenský futbal výborná správa. Kiežby bol každý zápas takýto.

59
    Faško mohol pokojne strieľať, ale ešte hľadal Polievku! Finálny pas zastihli obrancovia Dunajskej Stredy, je po šanci!

57
    Práve Krstovič vysunul Nebylu do pokutového územia. Koncovka z ťažšej pozície šla mimo dosah Matúša Hrušku.

56
    Petráš výborne preniesol hru na pravé krídlo, Rammadan predĺžil na Krstoviča.

55
    Polievka zamotal hlavy hneď štyrom obrancom a zakončil. Odrazená lopta sa dostala k voľnému Záhumenskému, ktorý zvolil silové zakončenia a bránu prepálil!

53
    Teraz to domáci futbalisti nemysleli zle, keď sa stredom poľa vybrali do útoku. Akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

52
    Na druhej strane nezakončili podľa predstáv Ľupták ani Faško. Rozhodne sa máme na čo pozerať. A to je dobre.

51
    Yhoan Andzouana sa presúva z pozície krídelníka na post ľavého obrancu. V šestnástke si to dal na pravačku, ňou priestor troch žrdí minul.

50
    Ammár Ramadán sa do duelu dostáva pomaly, kľučky mu nevychádzajú.

49
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

48
    Faško sa chytá za hlavu, keď jeho koncovku Petráš vytesnil na roh!

47
    Reakcia Adriána Guľu na vývoj v prvom dejstve, nastane aj zmena rozostavenia. Čo nám to prinesie?

46
    z ihriska odchádza Dominik Kružliak, prichádza Ammár Ramadán,
    z ihriska odchádza Dominik Veselovský, prichádza Zsolt Kalmár.

46
    Začal sa druhý polčas.

Na gól sme čakali pomerne dlho, následne sme videli dva za päť minút. Oba padli po práci krídelníkov. Prv Rymarenkov vyrazený center dorazil do siete Faško, potom Andzouana premenil na vyrovnanie pas Pinta.

Druhý polčas sa začne približne o 19:02.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Risvanis sa s rozohrávkou voľného kopu neponáhľa, čaká už na polčasový hvizd.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

44
    Dunajská Streda dala gól! Radosť domácich do polčasu netrvá! Parádna asistencia vzduchom od Pinta takmer z bránkovej čiary, YHOAN ANDZOUANA si zbehol na malé vápno, odkiaľ suverénne vyrovnáva!

Asistencia: Alex Pinto.

43
    Nič z uhla nevymyslel ani špílmacher na druhej strane – Polievka.

42
    Krstovič zdvojený pri rohovej zástavke súpera, postranný arbiter avizuje odkop od brány.

41
    Dostávame potrebný impulz. Dunajská Streda musí pridať.

39
    Banská Bystrica dala gól! MICHAL FAŠKO doráža vyrazený center Martina Rymarenka do siete! Petráš ho neudržal v náručí, časť viny ide aj na jeho stranu. Zvyšok na troch obrancov hostí, ktorý Faška nedokázali postrážiť. Zvýrazníme prácu Rymarenka, ktorý sa predral z pravého krídla až na bránkovú čiaru.

Asistencia: Martin Rymarenko.

38
    Domáci sa viac váľajú po zemi, ako hrajú. Musíme spomenúť aj to, že v Banskej Bystrici prší a trávnik je tak výrazne podmočený.

36
    Opäť výborný Risvanis, teraz dostal pod tlak Rymarenka. Desať minút pred prestávkou je skóre naďalej bezgólové.

35
    Róbert Polievka nechce veriť tomu, že fauloval Risvanisa. Opäť je to o zbytočných rečiach kapitána Dukly. Za toto mohla byť žltá karta.

34
    Pinto poslal center len na hlavu Willwébera, prudkú prihrávku nezachytil Rymarenko.

33
    Tretí celok tabuľky sa dopredu príliš neponáhľa, vsádza na postupnú akciu.

32
    V úvodnej štvrťhodine domácim vychádzali rýchle kontry, v ostatných minútach sa nevedia dostať ani do finálnej fázy.

31
    Druhý roh v krátkom časovom slede už toľko vzruchu nepriniesol. Nevydarila sa ani kontra Banskobystričanov.

30
    Rozohrávka rohu nakrátko, hostia sa dostali do výhody dvoch na jeden. Veselovský prenikol do šestnástky, vypálil ľavačkou a Hruška vyrážal okolo žrde!

29
    Prvý rohový kop si získala aj Dunajská Streda. Už dobrú chvíľu čakáme na niečo zaujímavejšie.

27
    Nedovolený zákrok Veselovského na Ľuptáka v stredovom kruhu. Martin Dohál prichádza s dohovorom.

26
    Banská Bystrica zahrávala tretí roh. Výsledkom bola hlavička Uhrinčaťa, ktorá nemala gólové nároky.

25
    Veľká škoda, že Polievka pridáva k svojej futbalovej genialite aj zbytočné teatrálnosti. Získanú štandardku sám zahral, zažehnal ju Risvanis.

24
    Už sa zdalo, že Krstovič obišiel Willwébera, keď mu vtom stopér Dukly loptu vypichol špičkou kopačky.

23
    Andzouana pod tlakom Slávika stratil loptu, bolo to iba za cenu faulu.

22
    Dimun súpera fauloval, sám si pritom privodil menšiu bolesť. Záložník hostí musí rýchlo zacúvať.

21
    Zrazené pokusy Krstoviča i Veselovského, výborné pozičné postavenie domácich pred pokutovým územím.

20
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

19
    Faško využíva zaváhanie súpera, no nemieril presne. Chyby sa začínajú kopiť.

17
    Cez dvoch obrancov sa predral Krstovič a zakončil z ôsmich metrov po centri Gavriča. Gólman MFK znovu na mieste.

16
    Nepresné pasy na oboch stranách, Dunajská trochu ubrala z tempa.

15
    Štvrťhodina duelu, oba celky sa už dostali aspoň k pološanci. Ako to bude pokračovať ďalej?

14
    Kapitán Dukly dal zabudnúť na svoju chybu. Napriahol spoza šestnástky a otriasol bránou Petráša. Nebola to síce priama konštrukcia, ale oporná žrď za ňou. Napriek tomu lopta letela nebezpečne blízko.

12
    Spyros Risvanis si telom pokryl loptu, faulom sa prezentoval Róbert Polievka.

10
    K ponúknutej možnosti sa postavil Krstovič. Poslal to ponad múr a zároveň do náručia Hrušku.

9
    Lukáš Migaľa chcel hrať v defenzíve konštruktívne, čo sa mu vyplatilo. Loptu stratil, nebezpečenstvo hasil faulom na Gavriča. Ako bonus je k tomu žltá karta a priamy kop z 20 metrov.

8
    Dominik Veselovský pristihnutý v polmetrovom ofsajde.

7
    Úvodná možnosť na ohrozenie Petráša po štandardke. Polievka a spol. to nevyužili.

6
    Pinto sa z ničoho nič objavil v pokutovom území súpera, Matúš Hruška výborne čítal hru a dlhú loptu vyhlavičkoval.

5
    Nikola Krstovič sa pretlačil do šestnástky, ale tam už nezakončil. Od úvodných minút sa ukazuje kvalita kanoniera hostí.

4
    Nepodarilo sa to na druhej strane ani Záhumenskému. Oproti oficiálnym rozostaveniam hrá DAC na troch stopérov. Sú nimi Kružliak, Risvanis a Brunetti.

3
    Zatiaľ sledujeme oťukávanie a boj o stred poľa. Hostia sa nevedeli presadiť do šestnástky.

2
    Rozohrávka patrila Dunajskej Strede, ktorá dnes hrá v žltých dresoch. Banská Bystrica v červenom.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Slávik, Richtárech, Faško, Ľupták, Záhumenský – Rymarenko, Polievka (C).
    Náhradníci: Baláž – Mayounga, Köröš, Franko, Kupčík, Hanes, Depetris, Pišoja, Gašparovič.
    Tréner: Michal Ščasný

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Kružliak (C), Risvanis, Brunetti – Nebyla, Dimun, Veselovský – Gavrić, Krstović, Andzouana.
    Náhradníci: Ferreira, Veszelinov – Muhamedbegovic, Kalmár, Moumou, Ramadán, Blackman, Leginus.
    Tréner: Adrian Guľa

Rozhodca: Martin Dohál.

Banskobystričanom patrí pred nedeľou šieste miesto s 20 bodmi, v prípade triumfu môžu dobehnúť piatu Podbrezovú. Dukla v ostatnom kole remizovala v stredoslovenskom derby na pôde Ružomberka 1:1.

Dunajská Streda odčinila remízu v Zlatých Moravciach a minulú nedeľu doma zdolala Podbrezovú 2:1. DAC sa vďaka trom bodom odpútal od Horehroncov, preskočil ich v tabuľke a je tretí s 26 bodmi.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 16. kola Fortuna ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a DAC 1904 Dunajská Streda.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Viktor Kalinács

Branky: 39. Faško (Rymarenko) – 44. Andzouana (Pinto), 75. Kalmár, 81. Gavrić (Kalmár)

Karty:   9. Migaľa (BBY), 78. Záhumenský (BBY) – 83. Kalmár (DUN), 86. Brunetti (DUN)

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Slávik (85. Franko), Richtárech (85. Hanes), Faško, Ľupták, Záhumenský – Rymarenko (85. Depetris), Polievka (C).
    Náhradníci: Baláž – Mayounga, Köröš, Kupčík, Pišoja, Gašparovič.

Trenér: Michal Ščasný

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Kružliak (C) (46. Ramadán), Risvanis, Brunetti – Nebyla, Dimun, Veselovský (46. Kalmár) – Gavrić (82. Muhamedbegovic), Krstović (87. Leginus), Andzouana.
    Náhradníci: Ferreira, Veszelinov – Moumou, Blackman.