Ottawa – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Minnesota – Dallas 2:1 (2:1 po s.n.)
Edmonton – NY Rangers 4:5 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 3:6 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Nashville – Florida 7:3 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)

3. Brady Tkachuk (OTT) 1+0 (04:04:34)

Ačkoliv Ottawa ve třetí třetině vybojovala vedení už 3:1, další vítězství na své konto nepřipsala. S Chicagem totiž prohrává 3:4 po prodloužení! I v tomto prodloužení byli Senators blízko k vítězství, měli několik velmi dobrých šancí, když hráli ve vysokém tempu, ale naráželi na rozchytaného Petra Mrázka, který se výrazně podílel na tom, že duel na ledě Ottawy nakonec vyhráli jeho Blackhawks.

62:52 Andreas ATHANASIOU - 3:4

62:52
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Už to vypadalo, že Chicago svou šanci spálí, když T. Johnson nedokázal z první zakončit na pravé straně brankoviště. Jenže místo střely nakonec volil zpětný pas na levou stranu brankoviště, kde byl ANDREAS ATHANASIOU a tomu se povedlo překonat přesouvajícího se Sogaarda! Chicago tak vítězí v dnešním utkání. Asistence: Tyler Johnson, Jake McCabe.

62:18
    Rychlý protiútok Ottawy, pro změnu Mrázek zasahuje!

62:08
    První akce ze strany Chicaga, Caleb Jones ale napálil jen Sogaarda.

61:36
    Giroux si narazil kotouč s Bathersonem, ale i jemu před střelou z levé strany puk ujel až k mantinelu.

60:50
    Senators měli hodně silnou pasáž, Mrázek ale v brankovišti odolal a nenechal soupeře zápas ukončit.

60:30
    Stutzle kličkoval a kličkoval v útočném pásmu, až vykličkoval přihrávku na Tkachuka, kterému ale puk utekl.

60:01

60:00

59:08
    Puk skončil na střídačce Ottawy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:01
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:26
    Chabotova střela byla sražena do ochranné sítě. Na ledě si mezitím oba soupeři něco vyříkávají, důvodem byl hodně tvrdý, ale čistý zákrok Tkachuka na Dickinsona.

57:56
    Velká šance Chicaga! Sogaard napřed vyrazil střelu Dickinsona před sebe a musel čelit ještě jeho dorážce. I tu ale zvládl a podržel nyní svůj tým.
    56:55 Patrick KANE - 3:3

56:55
    Jenže hosté i tak vyrovnávají! PATRICK KANE si narazil s Domim, nabruslil až do levého kruhu a svým druhým gólem v utkání prostřelil Sogaarda a srovnal na 3:3! Asistence: Max Domi.

56:35
    Ottawě se povedlo dostat puk ze svého pásma. Nyní potřebuje hlavně poctivě bránit.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. Pinto (Brassard, Zajcev), 43. Giroux (DeBrincat, Brännström), 45. B. Tkachuk (Stützle, Batherson) – 1. P. Kane (Domi), 51. Lafferty, 57. P. Kane (Domi), 63. Athanasiou (T. Johnson, McCabe)

Ottawa Senators: Sögaard (Mandolese) – Zajcev, Chabot (A), Brännström, Zub, Hamonic, J. Larsson – Stützle, M. Joseph, B. Tkachuk (C) – DeBrincat, Greig, Giroux (A) – Batherson, Brassard, Pinto – Motte, Kelly, Gambrell.
    Trenér: D.J. Smith

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones (A), J. Johnson, Murphy (A), Mitchell, C. Jones – P. Kane (A), Kurashev, Domi – T. Johnson, Guttman, Raddysh – Dickinson, Athanasiou, Lafferty – Katchouk, Blackwell, R. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Rooney, Joannette – Berg, Murray

Diváci: 19 125