Ottawa – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Minnesota – Dallas 2:1 (2:1 po s.n.)
Edmonton – NY Rangers 4:5 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 3:6 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Nashville – Florida 7:3 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
Edmonton Oilers
4:5 (4:1, 0:1, 0:2 - 0:0)
New York Rangers
Sobota 18.02.2023, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkání je u konce a my byli svědky dokonaného obratu ve skóre. Ve třetí třetině se hosté z New Yorku snažili o dorovnání dvoubrankové ztráty a byli úspěšní. Na rozdíl jediné branky snížil Alexis Lafreniere a o vyrovnání se v 54. minutě postaral Mika Zibanejad. Jelikož pak už ani jeden z celků nedokázal nerozhodný stav zvrátit na svou stranu, šlo se do docela divokého prodloužení, ve kterém měly oba týmy několik opravdu slušných šancí. Ale ani nastavená pětiminutovka nerozhodla a na řadu tak přišla poslední kapitola tohoto zápasu – samostatné nájezdy. Hned v první sérii se trefili domácí Nugent-Hopkins a hostující Kakko, ale pak, jako když utne. Na další trefu se čekalo až do šesté série a v té dokonal otočku ve skóre hostující Alexis Lafreniere. Hosté tak zvítězili 5:4 a zaznamenali už sedmou výhru v řadě. Edmonton je po této porážce na čtvrté příčce Pacifické divize s 67 body, NY Rangers jsou v Metropolitní divizi na třetím místě a mají 74 bodů.

Edmonton se v dalším utkání představí už v neděli od 21:00 na ledě Colorada, hráči NY Rangers budou hrát taktéž v neděli, ale od 4:00 v Calgary.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:20:32)

Alexis LAFRENIERE - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Rozhodující nájezd zápasu proměnil hostující ALEXIS LAFRENIERE a v šesté sérii svým bekhendovým blafákem rozhodl o dokonání obratu hostujícího celku. NY Rangers vítězí 5:4!
    Alexis LAFRENIERE

6. série
    1:2
    A je rozhodnuto. Alexis Lafreniere předvedl zamíchání pukem a poté jen bekhendem pustil mezi Campbellovy betony. Hosté vítězí!

6. série
    1:1
    Yamamoto nenašel mezírku mezi Šesťorkinovými betony.

5. série
    1:1
    Neproměnil ani Chytil, Campbell zastavil puk betonem.

5. série
    1:1
    Ryan minul po rychlém nájezdu, branku přestřelil.

4. série
    1:1
    Tarasenko mířil mezo betony, Campbell vyrazil.

4. série
    1:1
    Barriemu nevyšel bekhendový blafák.

3. série
    1:1
    Zibanejad minul střelou těsně mad ledem.

3. série
    1:1
    Draisaitl nedal svým nekompromisním golfákem.

2. série
    1:1
    Panarin svou střelou branku netrefil.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Nugent-Hopkins (Hyman, McDavid), 13. Barrie (Foegele, Janmark), 13. Ryan (Hyman, Puljujärvi), 19. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) – 14. Kreider (Zibanejad, Panarin), 27. Kreider (Fox, R. Lindgren), 42. Lafreniere (Kakko), 54. Zibanejad (Fox, Panarin), rozh. náj. Lafreniere