Skalica – L. Mikuláš 3:0 (kon.) | Podbrezová – Žilina 3:1 (kon.)
MFK Skalica
3:0 (1:0)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sk Neděle 19.02.2023, 15:00 • Mestský futbalový štadión na Sihoti Trenčín • Niké liga • 20. kolo

Skalica zaslúžene zdolala L. Mikuláš 3:0. Skóre otvoril Fábry, následne premenili penalty Medved i Vlasko. (16:51:00)

90+2

90+1
    Hurtado síce prišiel o loptu, Skalica ju ale veľmi rýchlo získala späť a útočí.

90
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš:
    z ihriska odchádza Richard Bartoš, prichádza Ľuboslav Laura.

89
    Švec prihral Hašovi, ten ešte chcel loptu prestrčiť Vlaskovi, ktorý bol však dobre pokrytáý.

87
    Župa odvážne prenikol, potom prihrával na hranicu šestnástky, le čiarový rozhodca máva ofsajd.

84
    Skaličania sú pri chuti, ďalšou prudkou strelou poriadne vystrašili Polačka, ktorý napokon zasahovať nemusel.

82
    Center do pokutového územia Liptáci vôbec nepokryli, pri pravej žrdi musel zasahovať Polaček, ktorý kryl koncovku Hašu, neprekonal ho z následnej dorážky ani Švec!

81
    Striedanie v tíme MFK Skalica:
    z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Jakub Kousal.

80
    z ihriska odchádza Tomáš Staš, prichádza Christián Steinhübel.

79
    Skalica dala gól!
    JÁN VLASKO zahral penaltu panenkovským spôsobom, Polaček ešte jednou rukou zareagoval, no znova inkasuje.

78
    Zmätky v šestnástke Liptákov po akcii Šveca, následne Polaček fauluje Vlaska a je nariadená druhá penalta pre Skalicu!

78
    Staš rozohral priamy kop na roh pokutového územia, kde sa k lopte dostal iba jeden zo Skaličanov.

77
    Švec po kľučke na brániaceho hráča napriahol k strele kúsok spoza šestnástky a zamestnal Polačka, ktorý musel zasahovať pri bližšej pravej žrdi.

75
    Skalica v držaní lopty, kombinuje v strede poľa.

74
    Momentálne je hra pokojná, hrá sa v strede poľa.

72
    z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Ján Vlasko,
    z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Roman Haša.

70
    Mohlo byť znížené! Dedič trafil z 11 metrov žrď, lopta sa so šťastím odrazila k Junasovi, ktorý ju schmatol.

69
    ŽAN MEDVED si okamžite zobral loptu a skóruje prudkou strelou do stredu brány! Polaček sa hodil na ľavú stranu.

67
    Spychka v pokutovom území fauloval Krčíka, je nariadená penalta pre Skalicu!

66
    Medved potiahol loptu prihrával na os, ale tam našiel iba protihráča. Skalica sa však nasťahovala na útočnú polovicu.

64
    Liptáci s postupným útokom a množstvom prihrávok. Jendriškov pokus bol zrazený pred pokutové územie.

63
    z ihriska odchádza Adam Gaži, prichádza Richard Župa.

62
    z ihriska odchádza Martin Mášik, prichádza Mário Hollý,
    z ihriska odchádza Yann Yao, prichádza Jakub Švec.

61
    Morong to urobil dobre, našiel v šestnástke Yaa, jeho prvý dotyk ale nebol ideálny, mieril veľmi nepresne.

59
    Na Yaov center do pokutového územia skákal Morong, ale je pískaný ofsajd.

57
    Liptáci sú častejšie pri lopte, musia hrať. Skalica vyčkáva.

55
    Tumma vo výskoku trafil lakťom Medveda a prepadol cez neho, obaja hráči potrebujú ošetrenie. Tumma veľmi nepríjemne dopadol, Medved je už na nohách.

54
    Bartoš posielal prudký pas do šestnástky, ta ale nenašiel nikoho zo spoluhráčov.

53
    Yao na hrote, no k centrovanej lopte sa nedostal.

51
    Dlhý nákop Skalice stiahol zo vzduchu Poláček, ktorý je dnes pri lopte často.

49
    Nedovolený zákrok Yaa na Geráta pri stredovej čiare, hostia rozohrali nakrátko.

48
    Fábry sa neodstal k strele spoza vápna, dopredu idú Liptáci. Do druhého dejstva nastúpili s väčším odhodlaním.

47
    Staš poslal z priameho kopu dlhý mäkkučký center do šestnástky, lopta bola predĺžená k druhej žrdi, tam sa ale lepšie zorientovali Skaličania.

46
    Na druhý polčas nastúpil aj kapitán Skalice Nagy, ktorý si v závere prvého polčasu zranil koleno, takže pravdepodobne to nie je také vážne.

46
    Začal sa druhý polčas.

Lukáš Dzivjak ukončil prvé dejstvo, v ktorom sme veľa vzruchu nevideli. Skaličania ale boli aktívnejší a zaslúžene vedú. V 36. minúte prekonal Poláčka z priameho kopu Fábry.
    Druhý polčas sa začne o 16:02.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Center na prednú žrď pokryl Poláček.

44
    Dlhý pas do pokutového územia, Mášik neubránil Spychku, ale ten nehlavičkoval ideálne a loptu má v rukách Junas.

43
    Narážačka v pokutovom území, Mášik už loptu na hracej ploche nestihol.

42
    Útočnú akciu L. Mikuláša zastavil ofsajd, v ktorom bol Dedič.

41
    Nagy to ešte momentálne skúsi rozbehať, uvidíme, či naskočí aj na druhý polčas.

39
    Kapitán Skalice Nagy sa mimo lopty pošmykol v strede poľa a drží sa za ľavé koleno, vyzerá to na nútené striedanie.

36
    Po faule Tummu zahrávala Skalica priamy kop z veľmi dobrej pozície. Exekútorom bol ANDREJ FÁBRY, loptu prudko zakrútil ponad múr k ľavej žrdi Poláčkovej brány, ktorý sa lopty dotkol, no v ceste do siete ju nezastavil. Skalica sa zaslúžene ujíma vedenia.

35
    Žltá karta pre tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Gergely Tumma).

34
    Bartoš hľadal centrom v pokutovom území Dediča, úspešnejší bol v súboji Blažek, Junas odkopáva od svojej brány.

32
    Tumma pri odkope nastrelil ruku Fábryho, rozohráva Poláček.

30
    Skalica rozohrala priamy kop nakrátko, defenzíva Liptákov to prečítala a poslala loptu na druhú stranu ihriska.

28
    Po prihrávke Geráta zakončoval Bartoš spoza pokutového územia, lopta dokonca skončila za postrannou čiarou.

26
    Fábry našiel Moronga, ten si prehodil loptu na druhú nohu a preveril Poláčka, ktorému spoluhráči absolútne nepomáhajú a sú veľmi pasívni, či už vzadu alebo vpredu.

23
    Tentokrát sa Skaličania nedostali k pokutovému územiu a hostia otáčajú hru.

22
    Centrovanú loptu defenzíva Skalice odhlavičkovala do bezpečia.

20
    Rohový kop Nagya boxuje Poláček, jeho náprotivok Junas je bez práce.

19
    Skalica ťahá útok po pravej strane, center do šestnástky ale L. Mikuláš bez problémov odvracia.

17
    Fábryho center z rohového kopu našiel zdvihnuté ruky Poláčka.

15
    Výborná prihrávka na Fábryho dovnútra šestnástky, toho ale zoči voči vychytal Poláček, ktorý včas vybehol!

14
    Skaličania sú aktívnejší, lopta teraz poskakovala v šestnástke hostí, ale k ohrozeniu brány Poláčka neprišlo.

11
    Staš zahrával rohový kop, prácu mal brankár Junas, ale nejednalo sa o nič nebezpečné.

10
    Bedecs zastavil rozbehnutého Yaa, hostia následne prvýkrát v útoku, ale center na prednú žrď Skaličania odvrátili.

8
    Proti Morongovmu centru vystúpil Spychka, Skalica bude zahrávať druhý roh v zápase.

7
    Morong zabehol za Tummu, ten si ho ale v konečnom dôsledku postrážil.

6
    Drobný faul v strede poľa, lopta patrí L. Mikulášu.

4
    Morong vystrelil z rohu pokutového územia, ale to bola ľahká práca pre Poláčka.

1
    Skalica začína útočne a hneď aj získala rohový kop.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Junas – A. Krčík, Blažek, Hurtado, Černek – Nagy (C), Mášik – Morong, Fábry, Yao – Medved.
    Náhradníci: Šemrinec – Haša, M. Hollý, Kousal, Podhorin, Rudzan, J. Švec, Vlasko, Václav.
    Tréner: Pavol Majerník

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Polaček – Staš, Tumma, Bedecs, Gerát – Pavišić, R. Bartoš, Spychka – Jendrišek (C), Dedič, Gaži.
    Náhradníci: Sváček – Diviš, Filinský, Laura, Nečas, Popović, Steinhübel, Voško, Župa.
    Tréner: Marek Fabuľa

Rozhodca: Dzivjak – Roszbeck, Vass.

Dnes sú na programe zvyšné dva zápasy 20. kola Fortuna ligy. V tomto online textovom prenose sa zameriame na súboj, v ktorom Skalica hostí Liptovský Mikuláš. Stretnutie sa začína o 15:00.

Pôjde o súboj tímov z konca tabuľky. Skalica je predposledná, jedenásta, na konte má 16 bodov. Posledný L. Mikuláš ich nazbieral v devätnástich zápasoch iba 9.

Skaličania v úvodnom jarnom kole podľahli Žiline tesne 0:1, v 88. minúte si Švec strelil nešťastný vlastný gól. Liptáci v uplynulom zápase prehrali s Trnavou 1:2, ich jediný gól strelil v 24. minúte Jendrišek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Daniela Mesíková

Branky: 36. Fábry, 69. Medved (pen.), 79. Vlasko (pen.)

Karty:   35. Tumma (LMI)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:15.
    MFK Skalica: Junas – A. Krčík, Blažek, Hurtado, Černek – Nagy (C), Mášik (62. M. Hollý) – Morong (81. Kousal), Fábry (72. Vlasko), Yao (62. J. Švec) – Medved (72. Haša).
    Náhradníci: Šemrinec – Podhorin, Rudzan, Václav.

Trenér: Pavol Majerník

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Polaček – Staš (80. Steinhübel), Tumma, Bedecs, Gerát – Pavišić, R. Bartoš (90. Laura), Spychka – Jendrišek (C), Dedič, Gaži (63. Župa).
    Náhradníci: Sváček – Diviš, Filinský, Nečas, Popović, Voško.

Trenér: Marek Fabuľa

Rozhodčí: Dzivjak – Roszbeck, Vass