Union Berlín – Schalke 0:0 (kon.) | Dortmund – Hertha 4:1 (kon.) | Leverkusen – Mohuč 2:3 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:3 (1:2)
1. FSV Mohuč 05
Neděle 19.02.2023, 19:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 21. kolo

82
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Z pokutového kopu posílá hosty potřetí do vedení MARCUS INGVARTSEN, domácí brankář skákal na opačnou stranu. Bayer navíc ve zbývajících minutách bude hrát v oslabení.

58
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Další obrovský závar už hosté neustáli. Hincapié servíroval přetažený centr Frimpongovi, který pálil zblízka do brankáře. Azmúnova dorážka otřásla tyčí, pak míč sklepl hrudí Wirtz a druhou dorážkou napnul síť po dvou minutách na hřišti PATRIK SCHICK.

45+4
    Bleskurychlý direkt do šatny. Dlouhý nákop sklepl I Čä-song v plném běhu a v obklíčení skvěle hlavou a z voleje napnul síť LEONARDO BARREIRO.

32
    V pozici posledního kiksnul Edimilson Fernandes a jeho dřevácké zpracování trestá po Azmúnově přihrávce naprosto volný NADIEM AMIRI. Domácí postupovali tři na jednoho, Dahmen padal pod nohy, ale Amiri zakončil zblízka zkušeně pod břevno.

26
    A právě presinkem získané vhazování stálo na počátku gólové akce. Dvěma hlavičkami prodloužený aut nešťastně zasáhl domácí Kossounou a za jeho nechtěnou přihrávku v šestnáctce poděkoval přesnou střelou ANTHONY CACI.

Karel Jedlička

Branky: 32. Amiri (Azmún), 58. Schick (Wirtz) – 26. Caci, 45+4. Barreiro (I Čä-song), 82. Ingvartsen (pen.)

Karty:   45+5. Alonso (trenér) (LEV), 62. Hincapié (LEV), 83. Frimpong (LEV), 86. Tah (LEV), 88. Hložek (LEV), 88. Andrich (LEV) – 45+7. Svensson (trenér) (MAI), 45+8. Bell (MAI), 55. Hanche-Olsen (MAI), 79. Barreiro (MAI), 83. Ingvartsen (MAI), 86. Kohr (MAI)   80. Adli (LEV)

Neproměněná penalta: 23. Tapsoba (LEV), brankář Dahmen zneškodnil

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:20.
    Bayer Leverkusen: Hrádecký /C/ – Kossounou (46. Frimpong), Tapsoba, Tah, Sinkgraven (56. Wirtz) – Demirbay (84. Hložek), Andrich, Amiri (56. Schick) – Hudson-Odoi (46. Hincapié), Azmún, Adli.
    Náhradníci: Pentz – Bakker, Mbamba, Palacios.

Trenér: Alonso

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – da Costa (74. Widmer), Barreiro, Stach (90+5. Barkok), Caci (74. Martín) – I Čä-song (64. Kohr), Ajorque (64. Ingvartsen), Onisiwo /C/.
    Náhradníci: Zentner – Leitsch, Hack, Mustapha.