Nové Zámky – Spišská N. Ves 5:4 (po pr.) | Nitra – HC Slovan 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 3:4 (kon.)
Trenčín – Košice 3:5 (kon.) | Prešov – Michalovce 2:3 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:6 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
HC Košice
sk Neděle 19.02.2023, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Košice zdolali Trenčín 5:3. O všetkom rozhodla tretia tretina, v ktorej Košice strelili tri góly, Dukla len kozmeticky upravila výsledok gólom Flicka z 55. minúty. (19:32:39)

58:45
    Pietroniro nabil Thelinovi na ľavý kruh, jeho strela minula priestor troch žrdí.

57:45
    Janus mu puk v lapačke, nasleduje buly po jeho ľavici.

57:13
    Honzík je na striedačke Trenčania už hrajú powerplay.

56:22
    Dalecký nastreľoval puk na bránu, Trenčín ale prišiel o útočné pásmo.

Trenčín dal gól!
    ROBERT FLICK zakončil bekhendom spomedzi kruhov do pravého horného rohu Janusovej brány. Trenčín ešte vykresal nádej.
    Asistencie: Jan Dalecký, Phil Pietroniro

53:51
    Po strele jedného z Trenčanov sa rozvlnila iba bočná sieť.

53:12
    Nemčík – 10 min. osobný trest, nešportové správanie.

51:30
    Veľký zámok Trenčína, Valach ale strelou z prvej nastrelil brániaceho hráča, jeho ďalšiu strelu chytá Janus.

Oddychový čas pre tím HK DUKLA Trenčín.

50:04
    Olsson – 2 min., Pád pod nohy.

48:55
    Košice dali gól!
    EDUARD ŠEDIVÝ spoza brániaceho hráča nahadzoval puk na bránu, Honzík mal zakrytý výhľad a inkasuje gól na 2:5.
    Asistencia: Patrik Rogoň

47:48
    Košice prvýkrát v zápase vedú o dva góly. Starosta prehral súboj p puk za bránkou, Fejes puk bekhendom naservíroval medzi kruhy BRETTOVI POLLOCKOVI a ten z prvej prestrelil bezmocného Honzíka.
    Asistencie: Samuel Fejes, Eduard Šedivý

47:27
    Valach sa z ničoho nič dostal k strele, ale Janus bol pozorný.

47:17
    Hra sa kúskuje, čo vyhovuje viac Košiciam.

46:30
    Po peknej kombinácii zakončil zblízka Fejes, ale znova nepresne.

45:30
    Košičania si dlho iba posúvali puk, až sa k strele odhodlal Jääskeläinen, netrafil a Košice stratili aj pásmo.

44:33
    Nemčík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

43:38
    Šedivý bol tvrdo dohraný na mantineli, bez prilby korčuľuje na striedačku.

42:01
    Košice sú aktívne v útočnej tretine, ale Dukla sa tentokrát ubránila.

41:07
    SAMUEL FEJES si nakorčuľoval s pukom od mantinelu na os klziska, nikto ho neatakoval a strelou švihom prestrelil Honzíka
    Asistencia: Brett Pollock

40:54
    Strela z pravého kruhu bola zrazená a zvonila pravá žŕdka Honzíkovej brány!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Všetko podstatné v druhej tretine sa odohralo v jej úvodných minútach, kedy padli tri góly. Po jej skončení je stav nerozhodný 2:2.
    Tretia tretina sa začne o 18:47.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:02
    Flick nemal rýchlosť, po prechode červenej čiary nastrelil puk na zadný mantinel.

37:19
    Tourignyho sólo, dostal sa cez hráčov až do zakončenia, Janus jeho strelu vyráža.

36:33
    Valach po ľade nemieril presne, na druhej strane sa Košice nedostali do koncovky.

34:14
    Po nepresnej trenčianskej strele Košice vyhadzujú puk.

33:25
    Valach strieľal, pred bránou boli hráči, no Janus zasiahol pravým betónom.

32:35
    Southorn – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

32:25
    Puk lieta z jednej strany na druhú.

30:57
    Petráš je späť na ľade, hneď sa zapojil do útoku, v nájazde na Janusa bol zastavený, podľa rozhodcov čisto.

30:06
    Sojčík sa dostal k puku a oslobodil Trenčín.

29:34
    Cez Pollocka prešiel puk až na Parshina, ktorý strieľal z prvej na bližšiu žrď, Honzík s úspešným zákrokom.

28:51
    Petráš – 2 min., držanie.

27:44
    Hudec odzbrojil v strednom pásme súpera, vošiel do útočného a zakončil do Janusovej lapačky.

26:33
    Dukla zaútočila, strieľal Čacho, no už nedokorčuľoval dorážku.

26:00
    Southorn nezachytil na modrej čiare prudkú prihrávku, všetci Košičania musia vykorčuľovať z útočného pásma.

25:29
    Ulrych – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

24:15
    Petráš v šanci, zoči voči Janusovi však minul bránu.

23:37
    Valach prihrával spoza bránkovej čiary pred bránu, puk sa odrazil od košického hráča k DENISOVI HUDECOVI, ktorý zblízka prestrelil Janusa.
    Asistencie: Marek Valach, Peter Sojčík

23:01
    Po dvoch góloch sa hra upokojila, vidíme aj nepresnosti.

21:09
    Pekná kombinácia Košíc na jeden dotyk, totálne vyšachovanie trenčianskej defenzívy a Košice znova vedú! Na konci akcie bol PATRIK LAMPER, ktorý nadvakrát prestrčil puk za Honzíkov chrbát.
    Asistencie: Brett Pollock, Samuel Fejes

20:30
    Po 30 sekundách druhej tretiny Trenčín vyrovnáva! PETER SOJČÍK prekonal Janusa strelou z ostrého uhla, Janusovi puk prepadol cez lapačku.
    Asistencia: Tomáš Starosta

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vyhrávajú Košice nad Trenčínom 1:0. V 10. minúte skóroval pri presilovej hre Pollock.
    Druhá tretina sa začne o 17:58.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:48
    Košičania sa bez problémov bránia, Trenčín sa dokonca dopustil zakázaného uvoľnenia.

18:32
    Petráš nabil Tourignymu, ten pálil iba do nôh Ferenca.

17:52
    Havrila – 2 min., držanie.

16:54
    Veľmi zlá rozohrávka Košíc, k puku sa dostal Obdržálek, puk poslal ale vysoko nad.

16:02
    Thelin strieľal, Janus vyrazil, Dalecký netrafil z dorážky odkrytú bránu.

15:31
    Flick prihrával do jazdy Daleckému, domáci ale stroskotali na útočnej modrej čiare.

14:53
    Košičanov oslobodzuje Ferenc.

14:22
    Linet – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

14:19
    Krajčovič vystrelil z uhla, Jurík sa k ťažkej dorážke nedostal.

13:27
    Prečíslenie Košíc troch proti jednému, Fejes posielal puk vzduchom, Bartánus ho aj zo vzduchu trafil, no Honzík zastavil puk ešte pred bránkovou čiarou a pri zákroku neúmyselne posunul bránu.

12:26
    Veľkú šancu mal Sojčík, ale Janus vytiahol výborný zákrok betónmi a podržal svoj tím.

12:05
    Parshin zakončoval v rýchlosti zblízka, o malú chvíľu Honzík hru prerušil.

11:11
    Opäť prihrávka spoza brány a zakončujúci Pollock, tentokrát bol tiesnený a nezakončil nebezpečne.

10:13
    Rana Petráša a fantastický Janusov ľavý betón.

09:35
    Druhú presilovku už Košice využívajú a vyhrávajú 1:0. Bartánus prihral za bránou Parshinovi, ten spoza brány z prvej našiel krížnou prihrávkou BRETTA POLLOCKA, ktorý okamžite zakončoval, Honzík sa ani nestihol otočiť a inkasuje.
    Asistencie: Denis Parshin, Marek Bartánus

09:09
    Valach – 2 min., hákovanie.

08:22
    Havrila strieľal cez Ulrycha, Honzík puk vyrazil.

07:19
    Košice v útočnom pásme, ale strieľajú veľmi málo.

06:21
    Parshin si vybral Jääskeläinena, ten mieril priamo do Honzíka, ktorý prerušil hru.

05:43

04:10
    Parshin našiel Lampera, ten už bol ale blízko brány, nedotlačil puk za bránkovú čiaru, ale posunul bránu.

03:28
    Flick pálil z otočky po ľade, Janus zareagoval, domáci sa k dorážke nedostali.

03:17
    Na druhej strane Janus ukryl v lapačke bekhendovú koncovku Čacha.

03:04
    Slovák s Rogoňom zaútočili, Slovák to vzal na seba, tesne minul vzdialenejšiu ľavú žŕdku.

02:40
    Hovorka si zobral puk, obkrúžil bránu, prihral na modrú Bretonovi, ktorého strela bola zblokovaná, no k puku sa ešte dostal Havrila a ohrozil Honzíka.

01:18
    Chyba Košíc pri rozohrávke, Dukla sa dostala do koncovky, no Janus zasahovať nemusel.

01:00
    Šedivý sa chystal vystreliť, no zastavil ho ofsajd.

00:26
    Zakázané uvoľnenie na strane Košíc.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: Honzík (Borák) – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Hlaváč, Stahoň – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Dalecký – Hudec, Sojčík, Valach – Krajčovič, Jurík, Obdržálek

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Rozhodca: Crman, Baluška – Kacej, Orolín.

Prajem príjemné nedeľňajšie popoludnie, vitajte pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 39. kola Tipos Extraligy, v ktorom hokejisti Dukly Trenčín hostia mužstvo HC Košice. Úvodné buly je na programe o 17:00.

Trenčín sa nachádza na 8. mieste, na konte má 62 bodov. Na siedme Michalovce stráca dva body. Trenčania sú v laufe, vyhrali už päť zápasov v rade. Naposledy si to odniesol Poprad, ktorý Trenčanom podľahol 0:3.

Košiciam patrí 3. priečka, doposiaľ nazbierali 75 bodov. Na druhý Zvolen strácajú Košičania deväť bodov, no majú zápas k dobru. Z uplynulých piatich zápasov vyhrali však iba dva, v minulom kole sa tešili z výhry 2:1 práve nad Zvolenom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 21. Sojčík (Starosta), 24. Hudec (Valach, Sojčík), 55. Flick (Dalecký, Pietroniro) – 10. Pollock (Parshin, Bartánus), 22. Lamper (Pollock, Fejes), 42. Fejes (Pollock), 48. Pollock (Fejes, Šedivý), 49. Šedivý (Rogoň)

Rozhodčí: Crman, Baluška – Kacej, Orolín

Diváci: 4 392