Lecce – Turín 0:2 (kon.) | Cremonese – Fiorentina 0:2 (kon.) | Hellas Verona – Monza 1:1 (kon.)
AS Řím – Sassuolo 3:4 (kon.) | Juventus – Sampdoria 4:2 (kon.)
AS Řím
3:4 (1:3)
US Sassuolo Calcio
Neděle 12.03.2023, 18:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 26. kolo

Zápas do kterého výborně vstoupilo hostující Sassuolo, které už ve 20.minutě vedlo 2:0. Hned vzápětí však snížil Zalewski. Bohužel pro AS Řím přišel v nastaveném času prvního poločasu dvojitý trest, červenou kartu viděl Kumbulla a penaltu následně proměnil Berardi. Ve druhém poločase přidali branku Dybala a Pinamonti, v nastaveném čase snižoval Wijnaldum. (20:04:57)

90+8

90+7
    Obiang si usnadnil život dlouhým nákopem. Hosté budou mít k dispozici ještě jeden rohový kop.

90+6
    Vysunutý Ibaňez fauloval Ferrariho.
    90+4. Georginio WIJNALDUM - 3:4

90+4
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Autorem branky je GEORGINIO WIJNALDUM. Asistence: Chris Smalling. Kapitán Smalling zachytil míč a skvěle ho vyvezl, následně přihrál Wijnaldumovi a ten z úhlu překonal brankáře Consigliho. Domácí tak vykřesali ještě jednu malou jiskřičku.

90+3
    El Shaarawyho centr končí v rukavicích Consigliho.

90+2
    Standardní situace domácích skončila fiaskem a bude následovat odkop od Consigliho brány.

90+1
    Faulován byl Dybala, uvidíme nejspíš centr do vápna.

90
    Hlavní rozhodčí Fabbri nastavuje 6 minut nad rámec řádné hrací doby.

88
    Aktuální držení míče je 57/43% ve prospěch domácího Říma.

88
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Rogério, přichází Riccardo Marchizza.

87
    Karsdorp nedovoleně seslal k zemi soupeře.

86
    Sassuolo bude mít k dispozici zajímavou a nebezpečnou standardní situaci zpoza vápna.

86
    Žlutá karta pro tým AS Řím (Mady Camara).

84
    Uvidíme další rohový kop pro AS Řím.

83
    Volpato byl na polovině hřiště faulován, provinil se záložník soupeře.

82
    Odkopem od brány pošle míč do hry Rui Patrício.

81
    Majchrzak končí po vzdušném souboji na zemi, rozhodčí faul nepíská a hra pokračuje dál.

Pavel Budař

Branky: 26. Zalewski (Spinazzola), 51. Dybala (El Shaarawy), 90+4. Wijnaldum (Smalling) – 13. Lauriente, 18. Lauriente (D. Berardi), 45+4. D. Berardi (pen.), 75. Pinamonti (Lauriente)

Karty:   9. Smalling (ASR), 54. Matić (ASR), 73. Ibañez (ASR), 86. Camara (ASR) – 50. López (SAS), 58. Ruan (SAS)   45+2. Kumbulla (ASR)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:18.
    AS Řím: Patrício – Kumbulla, Smalling (C), Ibañez – Zalewski (77. Volpato), Bove (46. Dybala), Matić (56. Camara), Wijnaldum, Spinazzola (46. Karsdorp) – El Shaarawy, Abraham (77. Majchrzak).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Çelik, Keramitsis, Mancini, Tahirović, Pisilli.

Trenér: Foti S.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Ruan (63. Erlić), G. Ferrari (C), Rogério (88. Marchizza) – Frattesi, López (63. Obiang), Henrique – D. Berardi (76. Defrel), Pinamonti, Lauriente (76. Bajrami).
    Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Ceïde, Harroui, Romagna, Thorstvedt, Zortea.

Trenér: Dionisi A.

Rozhodčí: M. Fabbri