Hellas Verona – Atalanta BC 0:1 (kon.) | Cagliari – AC Milán 1:3 (kon.) | Empoli – Salernitana 1:0 (kon.)
Lazio – Turín 2:0 (kon.) | Neapol – Udinese 4:1 (kon.) | Inter – Sassuolo 1:2 (kon.)
SSC Neapol
4:1 (2:0)
Udinese Calcio
Středa 27.09.2023, 20:45 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Italská Serie A • 6. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:51:23)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 9:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:10.

Neapol na svém hřišti napravila ztrátu ze zápasu s Bolognou a suverénní výhrou nad Udinese se v tabulce Serie A posunula na páté místo. Domácí ekipa se poprvé radovala v 19. minutě, přičemž na penaltovou trefu Zielińského ještě do poločasu navázal Osimhen. Po změně stran na sebe strhl pozornost Kvaracchelija. Dvakrát trefil tyč a teprve po chybě Bijola se dočkal prvního gólu v sezoně. Za hosty v 81. minutě korigoval ztrátu Samardžić, jenže o minutu později dokázal střídající Simeone upravit stav na konečných 4:1.

90+3

90+3
    Před Elmasem se objevila velká díra mezi hostujícími řadami. Severní Makonec vymyslel přihrávku na střed, odkud Lindstrøm o několik metrů přestřelil.

90+2
    Pérezova přihrávka mezi obránce Neapole zůstala u hráčů v černobílých dresech nepochopena. Udinese už asi nedostane šanci ke zkorigování konečného stavu.

90+1
    Östigaard zneškodnil centr na vysokého Luccu. Domácí opět přepli do rychlého protiútoku, ale Simeonemu v souboji s Pérezem utekl míč do autu.

90
    Nastavují se 3 minuty.

89
    Samardžić ztratil balon ve středovém kruhu. Domácí se jednou přihrávkou přestěhovali až do vápna a Silvestri musel konečky prstů vyškrábnout nad břevno šanci Simeoneho.

88
    Perézovu diagonálu převzal na levém křídle Zemura. K centru se ale nedostal a teď už míč pod kontrolou domácích beků.

86
    Neapol ubránila Samardžićův roh i navazující centr, jenž proťal pomezní čáru na druhém konci hřiště. Udinese se i za stavu 1:4 sympaticky snaží.

84
    Natan de Souza nepustil přihrávku na Luccu. O pár sekund později se hosté sami připravili o vhozený míč nepřesným centrem.

83
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Giacomo Raspadori.

83
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Eljif Elmas.
    82. Giovanni SIMEONE - 4:1

82
    Neapol právě vstřelila branku!
    Tak to je blesková odpověď týmu Rudiho Garcíi! Pérez jenom stínoval Kvaraccheliju a nechal ho zleva odcentrovat. U zadní tyče vyplaval úplně volný GIOVANNI SIMEONE a hlavičkou do Silvestriho protipohybu změnil stav na 4:1.
    81. Lazar SAMARDŽIĆ - 3:1

81
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují! LAZAR SAMARDŽIĆ ozdobil průnik po ose hřiště narážečkou s Successem. Další kličkou si položil Natana de Souzu a Meret následnou střelou jen přizvedl pod břevno.

80
    Östigaard čelil nepříjemnému presinku. Ve vápně si pomohl vysvobozujícím odkopem, přičemž na půlce si míč vzali fotbalisté z Udine.

Michal Břuchanský

Branky: 19. Zieliński (pen.), 39. Osimhen (Politano), 74. Kvaracchelija, 82. Simeone (Kvaracchelija) – 81. Samardžić (Success)

Karty:   62. Pérez (UDI)

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, de Souza, Rui – Anguissa (83. Raspadori), Lobotka, Zieliński (71. Cajuste) – Politano (63. Lindstrøm), Osimhen (63. Simeone), Kvaracchelija (83. Elmas).
    Náhradníci: Contini, Idasiak – Demme, Gaetano, Olivera, Zanoli, Zerbin, D´Avino.

Trenér: Rudi García

Udinese Calcio: Silvestri – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ebosele (59. Ferreira), Payero, Walace (C) (59. Samardžić), Lovrić (72. Pereyra), Kamara (72. Zemura) – Thauvin (59. Success), Lucca.
    Náhradníci: Malusà, Okoye – Aké, Camara, Guessand, Pafundi, Tikvić, Zarraga.

Trenér: Andrea Sottil

Rozhodčí: Manganiello – Mastrodonato, Yoshikawa