Domažlice – Jablonec 1:1 (4:5 po pen.) | Velvary – Pardubice 1:1 (5:4 po pen.) | Opava – Brno 3:2 (kon.)
Zápy – Ostrava 1:2 (kon.) | Kroměříž – Slavia 0:2 (kon.) | Vyškov – Teplice 1:0 (kon.)
Líšeň – Sparta 0:1 (kon.) | Slovácko – Dukla Praha 3:4 (kon.) | Jihlava – Hr. Králové 0:1 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
0:2 (0:1)
SK Slavia Praha
Středa 27.09.2023, 16:00 • Stadion Jožky Silného • MOL Cup • 3. kolo

Pražská Slavia potvrdila v třetím kole MOL Cupu roli velkého favorita, na půdě druholigové Kroměříže vyhrála 2:0.

Sešívaní si rozdělili góly po jednom do každého z poločasů. Vedoucí trefu obstaral ve 36. minutě Matěj Jurásek, na nějž ve druhém dějství navázal v 56. minutě tvrdou střelou k pravé tyči Mojmír Chytil. Jak se očekávalo, tak pražská Slavia byla herně lepším týmem a senzaci nepřipustila, nicméně domácí celek opouští pouť pohárem se zdviženou hlavou, za svůj předvedený výkon proti obhájci titulu se rozhodně nemusí stydět. (17:53:50)

90+2

90+1
    Poslední útok střetnutí patřil hostujícímu celku. Z dvaceti metrů vypálil tvrdou střelu pravým nártem Conrad Wallem, míč směřující doprostřed Gergela zkrotil nadvakrát.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.

89
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Boris Koffi.

89
    ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Ivan Schranz.

89
    ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází David Douděra.

89
    Na pravé křídlo si sběhl Mick van Buren a odtud vyslal střílený centr do těsné blízkosti brány, ten pohlídal Gergela před Tijanim.

88
    Až příliš ochotně šel po souboji s konkurentem k zemi Stanley Charles, arbitr Volek celý inkriminovaný moment dobře viděl a penaltu neodpískal.

87
    Přihrávky se dočkal i Ondřej Kolář a počínal si odvážně, když si troufl udělat Dočkalovi kličku do protipohybu, poté zapojil do kombinace Dumitrescua.

86
    Po poměrně pomalé malé domů se vydal Gergelu napadat Muhamed Tijani, domácí brankář odkopával z první daleko na útočnou polovinu.

85
    O poznání slibněji vypadala situace, kdy Michal Cupák středem posouval míč k nohám Jakuba Dočkala, střelu pravou nohou úspěšně zblokoval Wallem.

84
    Rychlý protiútok Hanácké Slavie neměl dlouhého trvání. Adam Houser přecenil rychlostní schopnosti Matheuse Gonçalvese a míč poslal do prostoru, který hlídal Kačaraba.

83
    Andres Dumitrescu přečetl skutečnost, že Michal Cupák bude přenášet hru doprava na Stanleyho Charlese, míč ze vzduchu brilantně zpracoval pro sebe.

82
    Pohybem za obranu si řekl o míč Matěj Jurásek a dostal jej, z levé strany velkého vápna mířil do prostoru brány, ne příliš dobře umístěnou střelu Gergela rukama vyrazil bez větších problémů.

81
    ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Muhamed Tijani.

80
    Zdvojený Jan Fulnek dal před protihráče tělo a s hlavou nahoře poslal balón za sebe na čekajícího Oresta Tiahla, ten před Teclem posouval z první na kolegu Zavadila.

79
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
    ze hřiště odchází Šimon Chwaszcz, přichází Jan Fulnek.

78
    Je evidentní, že Bolu Ogungbayi se opravdu hodně touží zapsat na listinu střelců, zpoza šestnáctky v tomto případě pálil příliš vysoko.