Hr. Králové – Sparta 1:3 (kon.) | Plzeň – Jablonec 3:2 (kon.) | Liberec – Slavia 2:3 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:3 (2:1)
SK Slavia Praha
Neděle 08.10.2023, 18:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 11. kolo

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY mezi Slovanem Liberec a Slavií Praha je minulostí. Sledovali jsme velmi pohledný fotbal. Domácí měli skvělý nástup do zápasu, když se v páté minutě prosadil Kulenović a v deváté zvyšoval hlavou Preisler. Sešívaní snížili v 16. minutě zásluhou Schranze. Po pauze rozhodčí nařídil po přezkoumání u videa penaltu pro Slavii za ruku Preislera, která byla poměrně kontroverzní. Mick Van Buren proměnil pokutový kop a srovnal. Po celý zbytek poločasu Slavia tlačila a Liberec hrozil z brejků. Když už to vypadalo na remízu, utrhl se Christos Zafeiris, utekl domácí obraně a gólem na 3:2 rozhodl o slávistickém vítěztví. Děkuji za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne. (19:57:41)

90+6

90+6
    Už se hraje i přes nastavení.

90+6
    Záchranný skluz Ivana Varfolomejeva byl oceněn žlutou kartou.

90+6
    Jenže místo zakončení přišel rychlý kontr a faul Vorfolomejeva.

90+5
    Po rychlém přesunutí hry na druhou stranu vybojoval Višinský poslední šanci v podobě rohového kopu.

90+4
    Slavia zkušeně drží balon daleko od své svatyně a míří za vydřeným vítězstvím.

90+3
    Liberec by potřeboval hrát na útočné polovině, místo toho bude vhazovat u své brány.

90+2
    Střídající Chidera Okoh zbytečně došlápl Masopusta a po dvou minutách na hřišti vidí hned žlutou kartu.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o nejméně pět minut.

90
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Michael Rabušic,
    ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Chidera Okoh.

88
    Liberec srdnatě bojoval, ale vypadá to, že na body dnes nedosáhne.
    87. Christos ZAFEIRIS - 2:3

87
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané to přece jen dokázali a otáčejí vývoj utkání! Matěj Jurásek našel CHRISTOSE ZAFEIRISE mezi hráči, který vlétl do liberecké obrany jako uragán a střelou podél brankáře posílá sešívané poprvé v utkání do vedení.

85
    Po delší odmlce byl odmáván ofsajd Denise Višinského.

84
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Václav Jurečka.

84
    Nikdo v modrém se ale po rohovém kopu k zakončení nedostal.

84
    Ogbu odhlavičkoval centr na rohový kop.

83
    Také slávistický Mick Van Buren vidí po tvrdém zákroku na polovině hřiště žlutou kartu.

Tomáš Honzejk

Branky: 5. Kulenović (Ghali), 8. Preisler (Ghali) – 16. Schranz (Chytil), 53. Van Buren (pen.), 87. Zafeiris (M. Jurásek)

Karty:   72. Červ (LIB), 76. Fukala (LIB), 90+2. Okoh (LIB), 90+6. Varfolomejev (LIB) – 57. Ogbu (SLA), 58. Zafeiris (SLA), 75. Provod (SLA), 77. Schranz (SLA), 83. Van Buren (SLA)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:11.
    FC Slovan Liberec: Bačkovský – Fukala (90. Okoh), Chaluš (C), Pourzitidis – Ghali (73. Doumbia), Červ (73. Varfolomejev), Žambůrek (90. Rabušic), Frýdek (61. Višinský), Preisler – Kulenović, Tupta.
    Náhradníci: Vliegen – Lehoczki, Mikula, Penner, Hudák.

Trenér: Luboš Kozel

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Ogbu, Holeš (C) – Douděra (46. Tomič), Zafeiris, Oscar, Provod (79. M. Jurásek) – Wallem (46. Van Buren) – Schranz (84. Jurečka), Chytil (63. Tijani).
    Náhradníci: O. Kolář – Tecl, Ogungbayi, Hromada, Vlček, Kačaraba.