Dunajská Streda – Podbrezová 3:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Trenčín 2:0 (kon.) | B. Bystrica – Trnava 1:2 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
3:2 (1:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Neděle 08.10.2023, 17:30 • MOL Aréna, Dunajská Streda • Niké liga • 10. kolo

S konštatovaním, že vo vynikajúcom zápase DAC Dunajská Streda víťazí nad Podbrezovou 3:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám úspešný štart do nového pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (19:27:02)

90+6

90+6
    V samom závere zápasu ešte rohový kop Dunajskej Stredy.

90+5
    Neuveriteľné! Barišić príkladne vybojoval loptu, išiel do prečíslenia 2 na 1 s Káčerom, ktorému posunul prihrávku. Miroslav mu však namiesto strely ešte chcel prihrávku vrátiť a Barišić následne trafil jediného obrancu Podbrezovej!

90+4
    Herc v súboji s Bartošom, domáci sa snažia držať loptu čo najďalej od vlastnej bránky.

90+3
    Útočná snaha hostí zastavená pre postavenie Okunolu mimo hry.

90+2
    Podbrezová už vrhá všetky svoje sily do útoku.

90+1
    Mimo aktuálneho zápasu štatistická zaujímavosť, útočník Trnavy Milan Ristovski prelomil v Banskej Bystrici streleckú smolu a skóroval po roku. Trnava vedie pod Urpínom 2:0. Pre úplnosť doplním, že v treťom dnešnom zápase Slovan vedie nad Trenčínom 1:0.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ivan Kružliak nadstavovať minimálne šesť minút.

90
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
    z ihriska odchádza Fernand Goure, prichádza Spyros Risvanis,
    z ihriska odchádza Željko Gavrić, prichádza Bartol Barišić.

89
    Podbrezová dala gól! ROLAND GALĆÍK nariadený pokutový kop premenil absolútne bravúrne, loptu zavesil do ľavého vinkla Popovićovej bránky!

87
    Verdikt Ivana Kružliaka je jasný, kontakt Gavrićovej ruky s loptou bol v pokutovom území a nasledovať tak bude pokutový kop!

86
    Podbrezová pokračuje v útočnom snažení, zdá sa, že Ivan Kružliak bude ešte útočnú akciu hostí preverovať za pomoci systému VAR, keďže Gavrić zrejme zahral rukou na hranici pokutového územia.

85
    Po rohu hostí skúsil strelecké šťastie Ďatko, neprestrelil však obranný val pred bránkou Aleksandara Popovića.

84
    Gavrić ešte ostáva ležať v kŕčoch na trávniku a musí byť ošetrovaný.

83
    Hosťom kontaktný gól vlial novú energiu do žíl, Železiari budú zahrávať ďalší rohový kop.

82
    Podbrezová dala gól! Nádherný gól hostí! Patrik Blahút našiel na hranici šestnástky domáceho tímu RIDWANA SANUSIHO, ktorý si loptu potiahol kúsok na stred a excelentnou technickou strelou vymietol ľavý horný roh Popovićovej bránky!

81
    Popović dlhým výkopom hľadal na hrote DAC Gourého, toho však obrana hostí stráži ako oko v hlave.

80
    Začalo sa posledných 10 minút druhého polčasu, Dunajská Streda vedie nad Podbrezovou už 3:0.

Dávid Švec

Branky: 43. Gavrić, 51. Trusa, 75. Gruszkowski (Goure) – 82. Ridwan (Blahút), 89. Galčík (pen.)

Karty:   28. Káčer (DUN) – 41. Bartoš (POD), 62. Bakaľa (POD)

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana (C) (46. Mendez) – Ramadan (74. Herc), Dimun, Káčer – Trusa (67. Gruszkowski), Goure (90. Risvanis), Gavrić (90. Barišić).
    Náhradníci: Petráš – Brunetti, Romero, Redzic.

Trenér: Adrián Guľa

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (C) (72. Ďatko), Oravec – Kováčik, Bajo (58. Špyrka), Paraj, Grešák (58. Ridwan) – Blahút, Kabongo (72. Okunola), Assinor (58. Galčík).
    Náhradníci: A. Danko, Macej – Kuzma, Talakov.

Trenér: Roman Skuhravý