Ukrajina – S. Makedonie 2:0 (kon.) | Sev. Irsko – San Marino 3:0 (kon.) | Bulharsko – Litva 0:2 (kon.)
Slovinsko – Finsko 3:0 (kon.) | Itálie – Malta 4:0 (kon.) | Maďarsko – Srbsko 2:1 (kon.)
Dánsko – Kazachstán 3:1 (kon.)
Dánsko
3:1 (2:0)
Kazachstán
Sobota 14.10.2023, 20:45 • Parken Stadium, Kodaň • Kvalifikace ME • Skupina H

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (22:44:06)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 5:11.

Máme za sebou utkání skupinové fáze kvalifikace na ME, ve kterém domácí Dánsko poráží Kazachstán 3:1. Z počátku byl zápas velmi opatrný bez šancí. Až v 36. minutě se po volném přímém kopu prosadil Wind. V samotném závěru zvýšil na 2:0 Skov. Po změně stran hned ve 48. minutě přidal svůj 2. gól v zápase Skov, když si naběhl na nádhernou přihrávku od Eriksena a bezpečně proměnil. Hosté snížili v 59. minutě zásluhou Vorogovkiho na konečných 3:1. Ve zbytku utkání se již nic zajímavého nestalo, a proto si Dánsko připisuje 3 body do tabulky.

90+5
    Hlavní rozhodčí Michael Oliver ukončil dnešní utkání.

90+4
    Maehle posílal centr na hlavu Poulsena, ale na poslední chvíli zasáhla hostující obrana.

90+3
    Rohový kop nezahrál Kazachstán vůbec dobře. Míče se zmocnili hráči Dánska.

90+2
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Jesper Lindström.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Tagybergen vyslal nebezpečnou střelu na domácí branku. Jeho pokus brankář Schmeichel kryje.

88
    Eriksen bude zahrávat roh.

88
    S rohovým kopem si obrana Kazachstánu poradila.

87
    Alip vyfasoval za svůj faul žlutou kartu.

86
    Darabajev bude zahrávat volný přímý kop.

84
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Christian Nørgaard.

83
    Eriksenova střela byla zblokována jedním z obránců Kazachstánu na roh.

82
    Alip se dopustil prohřešku proti pravidlům. Dánsko bude rozehrávat.

80
    Střídání v týmu Kazachstán:
    ze hřiště odchází Maxim Samorodov, přichází Islam Česnokov.

78
    Orazov byl nachytán již po několikáté v offsidu.

77
    Højbjerg bude zahrávat volný přímý kop-

76
    ze hřiště odchází Baktijor Zajnutdinov, přichází Aslan Darabajev.

75
    Poulsen jen těsně minul branku Kazachstánu.

73
    Orazov předvedl drobný útočný faul.

71
    Andersen bude zahrávat volný přímý kop.

70
    ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Rasmus Kristensen,
    ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Yussuf Poulsen.

69
    Rohový kop bude zahrávat Dánsko.

67
    Kairov poslal svou hlavičku jen těsně nad bránu. Teď se může jen držet za hlavu, neboť toto byla obrovská šance.

66
    Maehle vysoko přestřelil branku Kazachstánu.

65
    Orazov si nepohlídal, kde stojí. Asistent rozhodčího odmával offside.

65
    Střely na branku: 4:1

63
    ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Islambek Kuat.

61
    Zaynutdinov si vyžádal ošetření po souboji na půli hřiště. Hra je tak pozastavena.
    59. Jan VOROGOVSKIJ - 3:1

59
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Bagdat Kajrov narýsoval skvělou přihrávku do vápna přímo na nohu YANOVI VOROGOVSKIJMU, který bombou pod dřevno prostřelil brankáře Schmeichela.

58
    Orazov zblokoval na roh střelu Eriksena.

56
    Wind vyslal nádhernou střelu. Brankář Šackij předvedl nádherný zákrok.

55
    Hráči Dánska nádherně kombinují na útočné polovině a trpělivě vyčkávají na chybu v obraně Kazachstánu.

53
    Samoradov se presentoval útočným faulem. Volný přímý kop bude rozehrávat Dánsko.

50
    Maehle vyslal nebezpečnou střelu, která jen těsně minula bránu Kazachstánu.
    48. Andreas Skov Olsen - 3:0

48
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Christian Eriksen vyslal nádherný centr přesně na hlavu Robeta Skova, který uklidil míč do sítě a připsal si již svůj 4. gól v kvalifikaci.

47
    S centrem od Skova si hostující obrana poradila.

46
    ze hřiště odchází Abat Ajmbetov, přichází Aschat Tagybergen,
    ze hřiště odchází Timur Dosmagambetov, přichází Jan Vorogovskij.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.

Máme za sebou 1. poločas, po kterém vede domácí Dánsko 2:0. Začátek poločasu byl velmi opatrný, bez šancí. Až v 36. minutě si na centr Andersena naběhl Wind, který tváři v tvář propálil brankáře Šackije. Ukázkového "šatňáka" pak dostal Kazachstán ve 45+1. minutě, když Skov propálil brankáře Kazachstánu.

45+4
    45+2. Andreas Skov Olsen - 2:0

45+2
    Kazachstán právě dostal to, co si nikdo nepřeje. Gól do šatny.
    Po úchvatné kombinaci si na skvělou přihrávku od Rasmuse Højlunda naběhl ROBERT SKOV, který svou střelou nedal brankáři šanci.

45+1
    Samorodov si nepohlídal offsidové postavení.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Maročkin bude rozehrávat volný přímý kop.

44
    Højbjerg předvedl útočný faul.

41
    Højlund si nepohlídal postavení. Asistent rozhodčího odmával offside.

38
    Dánsko proměnilo 1. střelu na branku.

37
    VAR ještě celou situaci přezkoumával, ale gól platí a domácí vedou 1:0.
    36. Jonas WIND - 1:0

36
    Dánsko rozjelo velmi krásnou kombinaci, po které následovala nádherná přihrávka od Joachima Andersena na kterou si naběhl JONAS WIND, který tváří v tvář propálil brankáře.
    Asistence: Andersen Joachim.

35
    Skov jen těsně minul branku hostí. Brankář Šackij nemusel zasahovat.

34
    Dánsko bude rozehrávat rohový kop.

33
    Samorodov utíkal míčem směrem k domácí bráně, ale nepohlídal si offside.

31
    Jonas Wind si naběhl na skvělou přihrávku a už málem vsítil gól. Na poslední chvíli zasáhl jeden z obránců a jeho střelu odrazil.

30
    Zajnutdinov vyslal nepřesnou střelu. Brankář Schmeichel nemusel zasahovat.

27
    Simon Kjear za svůj faul musel vidět žlutou kartu.

26
    Velmi nepřesným centrem se presentoval Eriksen.

24
    Michael Oliver teď neměl jinou možnost než tasit žlutou kartu. Andreas Christensen předvedl surový zákrok.

23
    Eriksen vyslal zajímavou průnikovou přihrávku Na poslední chvíli obrana Kazachstánu míč odvrátila.

22
    Střely na branku 0:0. Útoky jsou zatím bezzubé.

21
    Christensen bude zahrávat volný přímý kop.

19
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedl Andersen.

18
    S volným přímým kopem si obrana Dánska poradila.

17
    Orazov bude zahrávat volný přímý kop.

16
    Centr Maehleho jen o kousek nenašel hlavu jednoho z útočníků Dánska.

15
    Dánský útok stále nenašel recept na obranu Kazachstánu. Ten se neúprosně brání.

14
    Rohový kop rozehrál Eriksen velmi dobře. Obrana Kazachstánu roh ale odvrátila do bezpečí.

13
    Robert Skov vyslal velmi nepřesný centr do vápna Kazachstánu.

10
    Kajrov si nepohlídal své postavení a byl nachytán v offsidu.

9
    Skov se snažil ohrozit bránu hostí, ale jeho střela byla nepřesná.

8
    Hojbjerg se snažil přejít přes obranu Kazachstánu, ale neuspěl.

6
    S volným přímým kopem si obrana hostů poradila.

5
    Dánsko bude rozehrávat volný přímý kop.

3
    Hojberg posílal centr do pokutového území, kde si obrana Kazachstánu s centrem poradila.

2
    Dánská obrana trpělivě kombinuje a čeká na chybu v obraně hostů.

1

Před zahájením dnešního utkání zaznějí hymny obou celků.

Hlavní rozhodčí Michael Oliver přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Dánsko: Schmeichel – Maehle, Christensen, Kjaer (C), Andersen, Skov Olsen – Eriksen, Wind, Højbjerg – Højlund, Dolberg.
    Náhradníci: Rønnow, Hermansen – Daramy, Hjulmand, Jelert, M. Jensen, R. Kristensen, Lindström, Nelsson, Nørgaard, Poulsen, Je. Larsen.
    Trenér: Hjulmand K.

Kazachstán: Šackij – Bystrov, Maročkin, Alip – Kajrov, Zajnutdinov, Bejsebekov (C), Dosmagambetov – Orazov, Ajmbetov, Samorodov.
    Náhradníci: Šajzada, Zaruckij – Darabajev, Kasym, Kuat, Tagybergen, Tapalov, Vorogovskij, Česnokov, Jerlanov, Skvorcov.
    Trenér: Adiev M.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Betts.

Nejlepším střelcem Dánska v kvalifikaci je prozatím Rasmus Højlund, který má na svém kontě 6 branek.
    Nejlepším střelcem Kazachstánu je s 2 brankami Abat Aymbetov.

Hostující Kazachstán na tom není o moc hůře, když po 6 odehraných zápasech má na svém kontě 12 bodů za 4 výhry a 2 prohry s aktivním skóre 9:5. Hosté jsou v tabulce na 4. místě jen o skóre za 3. Finskem. V minulém utkání porazil Kazachstán doma Severní Irsko 1:0.

Domácí Dánsko zahájilo tuto kvalifikaci na ME velmi nadějně, když po 6 odehraných utkáních má na svém kontě bodů 13 za 4 výhry, 1 remízu a 1 porážku se skóre 12:5. V tabulce se tak nachází na místě 2. jen o skóre za vedoucím Slovinskem. V posledním utkání porazilo Finsko 1:0.

V rámci 7. zápasu skupinové fáze kvalifikace na Mistrovství Evropy se mezi sebou utkají reprezentace Dánska a Kazachstánu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jan Janča

Branky: 36. Wind (Andersen), 45+2. Skov Olsen (Højlund), 48. Skov Olsen (Eriksen) – 59. Vorogovskij (Kajrov)

Karty:   24. Christensen (DEN), 27. Kjaer (DEN) – 87. Alip (KAZ)

Dánsko: Schmeichel – Maehle, Christensen, Kjaer (C), Andersen, Skov Olsen (70. R. Kristensen) – Eriksen, Wind (84. Nørgaard), Højbjerg – Højlund (90+2. Lindström), Dolberg (70. Poulsen).
    Náhradníci: Rønnow, Hermansen – Daramy, Hjulmand, Jelert, M. Jensen, Nelsson, Je. Larsen.

Kazachstán: Šackij – Bystrov, Maročkin, Alip – Kajrov, Zajnutdinov (76. Darabajev), Bejsebekov (C) (63. Kuat), Dosmagambetov (46. Vorogovskij) – Orazov, Ajmbetov (46. Tagybergen), Samorodov (80. Česnokov).
    Náhradníci: Šajzada, Zaruckij – Kasym, Tapalov, Jerlanov, Skvorcov.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Betts