Arizona – Anaheim 2:1 (kon.) | Montreal – Washington 3:2 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (po pr.)
Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Vancouver 3:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:5 (kon.)
Dallas – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 5:1 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Colorado – Carolina 6:4 (kon.) | Seattle – NY Rangers 1:4 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Boston 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 6:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
New York Islanders
Neděle 22.10.2023, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Utkání je u konce a domácí celek jej celkem v klidu dotáhl k zisku dvou bodů. Ve třetí třetině se Buffalo předvedlo jako tým, který umí bránit své vedení soupeře moc nepouštělo do útočení a samo předvedlo několik výpadů. Ve 43. minutě navíc přidal Dylan Cozens třetí branku a uklidnil tak svůj tým. Domácí se v závěru soustředili na udržení nuly pro svého gólmana, to se ale těsně nepovedlo, neboť v předposlední minutě vystřelil Noah Dobson a s pomocí Cliftonovy teče zapadl puk za Comrieho. Zápas tak skončil výsledkem 3:1. Buffalo je však i tak se čtyřmi body na posledním místě Atlantické divize, NY Islanders jsou v Metropolitní divizi čtvrtí s pěti body.

Buffalo se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 doma proti Montrealu, NY Islanders ve středu od 2:00 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:11:03)

59:55
    Puk mají v držení domácí hráči, tohle už v klidu dohrají.

59:10
    Hosté to ještě zkouší v šesti.
    58:39 Noah DOBSON - 3:1

58:39
    Islanders právě vstřelili branku!
    A to se nakonec nepovedlo. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal na hůl NOAHA DOBSONA, kterému střela ne úplně sedla, jenže oblouček trefil Cloftona do ruky a od něj se dostal za překvapeného Comrieho – 3:1. Asistence: Mathew Barzal, Bo Horvat.

57:55
    Domácí publikum se už baví a oslavuje výhru. Hráči na ledě se už jen snaží svému brankáři pomoci udržet nulu.

56:57
    Girgensons pouze vyvezl puk do útočného pásma, tam poté nahodil za branku.

56:17
    Okposova střela po akci levou stranou skončila ve Varlamovově lapačce, ten svým zákrokem přerušil hru.

55:37
    Varlamov ještě drží nějaké šance hostů, nyní vychytal Peterku i nebezpečný Olofssonův bekhend.

54:16
    Z hosty ro nevypadá dobře, stále totiž platí, že útok není úplně důrazný a v brance Buffala je navíc jistý Eric Comrie.

53:32
    Comrie má další jistý zákrok, nyní po Bolducově střele z pravé strany.

52:07
    Neuspěl ani Nelson, jeho rána z levého kruhu letěla vysoko nad Comrieho branku.

51:18
    Zleva si do útočného pásma najel Cizikas, vystřelil, ale jen do Comrieho lapačky.

50:37
    Buffalo i nadále kontroluje zápas a snaží se držet hru co nejdál od svého obranného pásma.

49:48
    Celá situace se ještě kontrolovala na videu, ale ani tam nebylo nalezeno, že by puk přešel brankovou čáru. Stále je to tak 3:0.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 37. J. Skinner (Mittelstadt), 40. Samuelsson (Mittelstadt, J. Skinner), 43. Cozens (Dahlin, Greenway) – 59. Dobson (Barzal, Horvat)

Buffalo Sabres: Comrie (Luukkonen) – Samuelsson, Dahlin (A), Jokiharju, Power, E. Johnson, Clifton – Cozens, T. Thompson, Greenway – Tuch, Mittelstadt, J. Skinner – V. Olofsson, Krebs, Peterka – Okposo (C), Jost, Girgensons (A).
    Trenér: Don Granato

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, S. Aho I, Bolduc – Wahlstrom, Horvat, Barzal – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: MacDougall, Markovic – Smith, Brisebois

Diváci: 16 179