Arizona – Anaheim 2:1 (kon.) | Montreal – Washington 3:2 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (po pr.)
Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Vancouver 3:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:5 (kon.)
Dallas – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 5:1 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Colorado – Carolina 6:4 (kon.) | Seattle – NY Rangers 1:4 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Boston 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 6:2 (kon.)

2. Nikita Kučerov (TBL) 2+1
    3. Alex Barré-Boulet (TBL) 1+0 (04:02:24)

Zápas je u konce. Toronto bylo jednoznačně aktivnější v prodloužené části. Jeho aktivita vyústila v několik nebezpečných akcí, zatímco Tampa vystřelila snad jen jednou. Razítko tomu dal Tavares, který svou brankou dokázal dokonat obrat a připsat kanadskému celku bonusový bod.

64:06 John TAVARES - 3:4

64:06
    Toronto právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! Aktivní Toronto se dostalo do šance dva na jednoho, příhrávku od Nylandera do volné pozice dostal JOHN TAVARES, kterému už stačilo pouze kotouč poslat do prázdné části branky. Asistence: William Nylander a John Klingberg.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:23
    A další dvě rány Maple Leafs. Ani tentokrát ale puk neproklouzal za brankáře Johanssona, na kterého dnes mířilo už 53 střel.

62:50
    Toronto dotírá a dotírá. V prodloužení je jednoznačně aktivnější, přidalo už další dvě střely a jde si za vítězstvím.

62:27
    Domácím se ale nepodařilo nijak ohrozit Wollovu branku. Dokonce ani nevypálili, jeden z hráčů Lightning ztratil puk za brankou.

62:04
    Tampa vyhrála vhazování před vlastním brankářem, a tak poprvé v prodloužení drží kotouč na svých holích.

62:03
    Domi se dostal ke kotouči v mezikruží. Rána mu ale nevyšla nejlépe, a tak neměl Johansson těžký zákrok.

61:15
    Tampa se stále nedostala ke kotouči. Toronto ale střídá jen některé hráče, takový Matthews ještě z ledu neslezl.

60:51
    Maple Leafs poprvé vystřelili, kotouč se ale odrazil od mantinelu. Toronto ho získalo zpět, stáhlo za svou branku a vystřídalo.

60:01
    Úvodní buly v prodloužení vyhrálo Toronto, které tak získává puk.

60:01

Třetí třetina dlouhou dobu probíhala tak, jak většina duelu. Tampa měla zápas pevně v rukou, když se najednou zjevila Kniesova lajna, která během necelých dvou minut dokázala zápas srovnat. Oba góly vstřelil právě Knies. Následovat tak bude prodloužení.

60:00

59:47
    Kučerov byl v obrovské šanci! Teď mohl rozhodnout celý zápas. Už pomalu zvedal ruce, jelikož se sám dostal před branku a zvedal kotouč do její odkryté části. Woll ale perfektně puk zbrzdil betonem a na rozuzlení duelu tak ještě budeme muset počkat.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 7. Kučerov (Point, Hedman), 11. Barré-Boulet (Kučerov, Point), 14. Kučerov (Sergačjov, Stamkos) – 5. Nylander (Tavares, Liljegren), 53. Knies (Domi), 55. Knies (Domi, Kämpf), 65. Tavares (Nylander, Klingberg)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Perbix, Bogosian – Kučerov (A), Point, Barré-Boulet – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Merelä, Paul, Jeannot – Eyssimont, Glendening, Sheary.
    Trenér: Jon Cooper

Toronto Maple Leafs: Samsonov (14. Woll) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, McCabe, Klingberg, Giordano – Marner, Matthews (A), Bertuzzi – Nylander, Tavares (C), Knies – Järnkrok, Kämpf, Domi – Reaves, Holmberg, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: T. Luxmore, B. Pochmara – R. Daisy, K. Mcnamara