Arizona – Anaheim 2:1 (kon.) | Montreal – Washington 3:2 (po pr.) | Tampa – Toronto 3:4 (po pr.)
Buffalo – NY Islanders 3:1 (kon.) | Florida – Vancouver 3:5 (kon.) | Chicago – Vegas 3:5 (kon.)
Dallas – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Nashville – San Jose 5:1 (kon.)
St. Louis – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Colorado – Carolina 6:4 (kon.) | Seattle – NY Rangers 1:4 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Boston 2:4 (kon.) | Detroit – Calgary 6:2 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Washington Capitals
Neděle 22.10.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (03:59:58)

Statistika
    Střely na bránu: 28 – 33 | Přesilová hra: 1/6 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Allen (MTL) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9 %, odchytal 60:47
    Darcy Kuemper (WSH) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 60:31

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:50
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:00

Tři hvězdy utkání
    1. Jake Allen (MTL) 30 zákroků
    2. Dylan Strome (WSH) 2+0
    3. Cole Caufield (MTL) 1+1

Tak nakonec snaha Washingtonu ve třetí třetině vedla pouze k zisku jediného bodu, protože v prodloužení o výhře domácích celku rozhodl Caufield.

Vzhledem k velkému počtu šancí na obou stranách byla dělba bodů hodně zasloužená a bonusový bod za výhru může vzít pouze jeden. Tím tedy nakonec byli domácí hokejisté, protože Montreal Canadiens si před svými diváky poradil s Washingtonem Capitals 3:2 po prodloužení.

60:47 Cole CAUFIELD - 3:2

60:47
    Montreal právě vstřelil branku!
    Habs nakonec přeci jen tento zápas vyhrávají! Suzuki poslal kotouč na útočnou modrou COLE CAUFIELDOVI, který poté nad ničím nepřemýšlel a z levého kruhu vstřelil kotouč k bližší tyči hostující klece. Asistence: Nick Suzuki, Michael Matheson.

60:28
    Po neúspěšné akci Caufielda se do útoku hnali hosté, ale Kuzněcov neposlal přesný pas na své spoluhráče.

60:01

Washingtonu se ve druhé třetině podařilo ubránit velké množství přesilových her soupeře, když dokonce ubránili i dvě dvojnásobné oslabení. Naopak Caps dokázali zápas vyrovnat, když se o obě jejich trefy postaral Strome, jemuž jeho trefy parádně nachystali jeho spoluhráči.

Za nerozhodného stavu 2:2 tedy jdeme do prodloužení.

60:00

59:51
    Habs se dokázali rychle přesunou do svého útočného pásma, kde nakonec střílel Pearson, jehož střelu Kuemper vytáhl do ochranné sítě.

59:38
    Montreal byl vytlačen až do svého obranného pásma, odkud letí kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

59:23
    Xhekaj vypálil z modré čáry, avšak jeho ránu se hostujícím hráčům podařilo zblokovat do ochranné sítě.

59:06
    Newhook hledal svým pasem Slafkovského, ale toho si obrana Washingtonu pohlídala.

58:36
    Domácí hokejisté nedokázali uzavřít útočné pásmo, a tak přihrávka po mantinelu projela až do středního pásma.
    58:00 Dylan STROME - 2:2

58:00
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak Kuemper to ani nestihl ještě dojet na svou střídačku a Capitals srovnávají! Kuzněcov si ve středním pásmu přebral kotouč, najel s ním do útoku, kde zajel za bránu Montrealu, odkud poté přes brankoviště nahrál DYLANU STROMOVI, jenž opět jen musel trefit zcela odkrytou klec. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, John Carlson.

57:37
    Washington je v dalším ofenzivním snažení zastaven hvizdem rozhodčích, jelikož si hosté nahráli kotouč rukou.

57:19
    Nicméně po nepřesné střele Jensena se domácím podařilo dostat puk do středního pásma.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 19. Monahan (Suzuki, Caufield), 30. Gallagher (Monahan, Pearson), 61. Caufield (Suzuki, Matheson) – 52. D. Strome (Ovečkin, Phillips), 58. D. Strome (Kuzněcov, Carlson)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Matheson, Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, J. Barron – Caufield, Suzuki, Harvey-Pinard – J. Anderson, Newhook, Slafkovský – Pearson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Ylönen.
    Trenér: Martin St. Louis

Washington Capitals: Kuemper (Stevenson) – Sandin, Carlson, Fehérváry, Jensen, T. van Riemsdyk, Häman Aktell – Ovečkin, D. Strome, Phillips – McMichael, Kuzněcov, Oshie – Milano, Bäckström, Wilson – Malenstyn, Protas, Mantha.
    Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Furlatt, Halkidis – Kelly, Deschamps

Diváci: 21 105