West Ham – Everton 0:1 (kon.) | Aston Villa – Luton 3:1 (kon.) | Brighton – Fulham 1:1 (kon.)
Liverpool – Nottingham 3:0 (kon.) | Manchester Utd. – Manchester City 0:3 (kon.)
Aston Villa FC
3:1 (1:0)
Luton Town
Neděle 29.10.2023, 15:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 10. kolo

Vítězství domácích je naprosto zasloužené. Luton přijel s velmi defenzivní taktikou, po celý zápas vyčkával na vlastní polovině se snahou o zisk míče a následný brejk. Aston Villa si už v prvním poločase vypracovala 2 velké šance, které neproměnila a poločasové skóre 1:0 bylo pro hosty milosrdné.Po změně stran se brzy prosadil domácí Diaby, následně si dal vlastní gól Locker a o výsledku bylo rozhodnuto. Čestného úspěchu se Luton dočkal v 83. minutě, když si míč za svá záda nešťastně vrazil Emiliano Martínez. Aston Villa si tak nadále drží na domácím hřišti plný bodový zisk. (17:01:48)

90+5

90+3
    Ani druhý rohový kop v krátkém sledu neznamenal vážné ohrožení brány domácích.

90+3
    Chyba v rozehrávce domácích, k míči se dostal Pelly Ruddock Mpanzu, jeho střela byla zablokována na roh.

90+2
    Luton se snaží s výsledkem ještě něco udělat, dlouhý míč do vápna však chytá Emiliano Martínez.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker,
    ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Bertrand Traoré.

87
    K nebezpečnému zakončení hlavou se dostal Teder Mengi. Asistent rozhodčího však signalizoval ofsajd.

87
    Tahith Chong si vykoledoval faul a bude z toho přímý volný kop ze vzdálenosti 35 metrů.

85
    Ollie Watkins faulován na půlící čáře.
    83. Emiliano MARTÍNEZ - 3:1

83
    Luton Town právě vstřelil branku!
    Tak to byla kuriózní situace. Ezri Konsa dával hlavou malou domů, s razancí to však přehnal a jeho hlavička skončila na břevně, od břevna se odrazila do nešťastného EMILIANA MARTÍNEZE, jež si dal vlastní gól.

82
    Domácí hru kontrolují, drží míč na svých kopačkách. Luton je se svým osudem zřejmě smířen, jelikož jejich aktivita v napadání je velmi nízká.

79
    ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Diego Carlos,
    ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Youri Tielemans.

Střídání v týmu Luton Town:
    ze hřiště odchází Alfie Doughty, přichází Ryan Giles.

77
    Do velké šance se dostal Leon Bailey. V plné rychlosti míč napálil uvnitř pokutového území jen těsně vedle brány.

76
    ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Pelly Ruddock Mpanzu,
    ze hřiště odchází Charlton Morris, přichází Elijah Adebayo.

75
    Žlutá karta pro tým Luton Town (Alfie Doughty).

73
    Pokus o signál byl neúspěšný, domácí dokonce podnikli rychlý protiútok, akci 3 na 2 však vyřešili nepřesně.

Lubomír Vlachovský

Branky: 17. McGinn (Luiz), 49. Diaby, 62. Lockyer (Diaby) (vla.)83. E. Martínez (vla.)

Karty:   29. Zaniolo (ASV), 51. Cash (ASV), 71. Kamara (ASV) – 53. Kaboré (LTN), 75. Doughty (LTN)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 11:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 11:10.
    Aston Villa FC: E. Martínez – Cash (79. Carlos), Konsa, Torres, Digne – McGinn (C), Kamara (79. Tielemans), Luiz (90. Dendoncker), Zaniolo (46. Bailey) – Diaby (90. Be. Traoré), Watkins.
    Náhradníci: Olsen – C. Chambers, Iroegbunam, Lenglet.

Trenér: U. Emery

Luton Town: Kaminski – Kaboré, Mengi, Lockyer (C), Osho (58. Townsend), Doughty (79. Giles) – Ogbene, Barkley, Nakamba (76. Mpanzu) – Brown (58. Chong), Morris (76. Adebayo).
    Náhradníci: Krul – J. Johnson, Luker, Woodrow.

Trenér: R. Edwards

Rozhodčí: Brooks – Betts, Howson

Diváci: 41785