Real Betis – Osasuna 2:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Real Sociedad 2:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Valencia 2:2 (kon.)
Atlético – Alavés 2:1 (kon.)
Athletic Bilbao
2:2 (1:0)
Valencia CF
Neděle 29.10.2023, 18:30 • San Mamés Barria, Bilbao • Španělská LaLiga • 11. kolo

Utkání je u konce a po průběhu, který musel diváky bavit, jsme vítěze nepoznali. Bilbao vstoupilo do druhé půle jako ten aktivnější tým, ale byla to Valencia, která hned dvakrát udeřila. V 62. minutě srovnal skóre Francisco Pérez a o šest minut později dokonal obrat Hugo Duro. Bilbao muselo přidat směrem kupředu, ale dlouho naráželo na dobře pracující obranu soupeře. Už to vypadalo, že to Valencia udrží, když přišla sedmá minuta nastaveného času, centr I. Williamse a hlavička Álexe Berenguera z malého vápna. Ten k obrovské radosti tribun srovnal na 2:2, což byl také konečný výsledek. Bilbao je po této remíze na šestém místě s 18 body, zatímco Valencii patří deváté místo s 15 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:41:14)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:10.

90+9

90+8
    Penaltu si pokoušel vymodlit Muniain, ale sudí měl skvělý výhled a nenechal se ošálit.

90+7
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    No tak to je pro hosty ledová sprcha! Už se viděli s výhrou, jenže přišel výpad Bilbaa, I. Williams na pravé straně umotal protivníka, poslal pas na malé vápno, kde si naběhl ÁLEX BERENGUER a zblízka hlavou překonal vyběhnutého Mamardašviliho – 2:2!

90+6
    Faul domácích, Valencia odkopává co nejdál od své brány.

90+5
    V šestnáctce hostů upadl Villalibre, sudí ale hned ukázal, že tohle penalta rozhdně nebude.

90+4
    Po rozehrání přilétla do vápna příhra, na tu si naběhl Prados, jenže z první poslal střelu nad břevno.

90+4
    Další rohový kop pro Bilbao.

90+3
    Valencia už nikam nechvátá, hlavně držet míč co nejdál od své branky.

90+2
    Ve vápně dostal maličkou chviličku na střelu domácí de Galarreta, jenže trefil jen nohy bránícího hráče.

90+1
    Vysoký centr do vápna Valencie, tam byl ale připravený Mamardašvili a zase skryl míč u sebe.

90
    Bude se nastavovat osm minut.

89
    A další pozvolná rozehra od Mamardašviliho. Sudí s ním má zatím velkou trpělivost.

88
    Byla tu protiakce Valencie, za obranu si nabíhal Jaremčuk, jenže byl až moc rychlý a mával se ofsajd.

87
    Žlutá karta na straně domácích, za nedovolený skluz byl potrestán Iñigo Ruiz de Galarreta.

86
    Bilbao je v křeči, směrem kupředu to teď domácím vůbec nejde.

85
    Od své branky odkopává Giorgi Mamardašvili a samozřejmě s tím nikam nepospíchá.

Aleš Pur

Branky: 32. de Marcos (N. Williams), 90+7. Berenguer (I. Williams) – 62. F. Pérez (Duro), 68. Duro (F. Pérez)

Karty:   12. Paredes (ATB), 55. D. García (ATB), 87. de Galarreta (ATB) – 57. Amalláh (VAL)

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes (65. Prados), de Albéniz – de Galarreta, D. García (65. Vesga) – I. Williams, Sancet (72. Muniain), N. Williams (69. Berenguer) – Guruzeta (69. Villalibre).
    Náhradníci: Agirrezabala – Lekue, Raúl García, Ares, Nolaskoain, Egiluz, U. Gómez.

Trenér: Ernesto Valverde

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Mosquera, Gayà (C) – F. Pérez (73. Foulquier), Pepelu, Guerra, Di. López (74. Guillamón) – Duro (78. Jaremčuk), Amalláh (59. Canós).
    Náhradníci: Rivero, Doménech – Tárrega, Gozálbez, H. González, Gasiorowski.

Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Figueroa – Granel, Martínez