Frankfurt – Dortmund 3:3 (kon.) | Leverkusen – Freiburg 2:1 (kon.)
SC Freiburg
Neděle 29.10.2023, 17:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 9. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (19:38:45)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 15:6. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:10.

Čeští fotbalisté Patrik Schick a Adam Hložek nastoupili shodně v 90. minutě, ani jeden z nich se v pětiminutovém nastavení k šanci nedostal.

Domácí Bayer Leverkusen potvrdil v BayAreně proti Freiburgu skvostnou formu a zvítězil 2:1.
    V první půli jsme viděli de facto hru na jednu branku, domácí se však dlouho nemohli k pořádné šanci dostat. To se povedlo až ve 36. minutě Florianu Wirtzovi, který se zbavil obránce a zakončil na vzdálenější tyč, kam se gólman hostů Atubolu nemohl natáhnout. Na druhé straně mohl z ojedinělé šance skórovat Höler, brankář domácího celku Hrádecký ale jeho pokus zneškodnil.
    Druhá půle nabídla o něco zajímavější podívanou. Nejprve mohl přidat svou druhou branku v utkání Wirtz, brankář Freiburgu ale jeho dělovku vyrazil. V 60. minutě si ale brankář Noah Atubolu vybral velmi smolný moment, a to když si střelu Hofmanna do tyče velmi nešťastně srazil do vlastní sítě. O šest minut to mohlo být už o tři branky, avšak rychlý brejk zakončil Frimpong jen do tyče. A tak se v 70. minutě dočkali také hosté, když se po standardce trefil střídající Manuel Gulde, který byl na trávníku sotva tři minuty. Za další tři minuty pak mohl po skvělém zákroku Hrádeckého proti střele Sildillii na druhé straně skórovat znovu Wirtz, avšak gólman Freiburgu jeho pokus vyškrábl konečky prstů na břevno. Závěrečné minuty se pak nesli ve snaze hostů o vyrovnání, „Die Werkself“ však všechny šance soupeře odvrátili.

90+6

90+6
    Brankář Atubolu odkopl míč před dobíhajícími Schickem a Tellou, zápas končí.

90+5
    Po centru Doana hlavičkoval Gregoritsch mimo, následně se ještě držel v pokutovém území Leverkusenu za hlavu, avšak hlavní sudí Siebert zůstal klidný.

90+5
    Po rozehrání se míče ujímají zase hosté, zápas ještě není rozhodnutý.

90+3
    Na hřišti mezitím viděl žlutou za ostrý faul na Palaciose také Lukas Höler.

90+3
    Hlavní trenér Christian Streich nesouhlasil s některými výroky hlavního rozhodčího, což mu dával jasně najevo. Žlutá karta je zde na místě.

90+2
    Weisshaupt se hezky prodral mezi dvěma hráči Leverkusenu, pak ale o míč přichází.

90+1
    Střela Sildillii mířila těsně vedle.

90+1
    Tah pod tlakem Adamua odkopává do autu, Freiburgse určitě bude snažit o vyrovnání.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Poslední minuty tak na trávníku odehrají i dva Češi – Patrik Schick a Adam Hložek.

90
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick,
    ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Adam Hložek,
    ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Piero Hincapié.

89
    Po zkontrolování zdravotního stavu Gintera bude odkopávat domácí brankář.

88
    Po kombinaci mezi Doanem a Hölerem byla přihrávka druhého jmenovaného sražena na rohový kop.