Trenčín – Nové Zámky 3:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Michalovce 6:2 (kon.) | Humenné – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
Košice – Poprad 4:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 2:8 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 3:5 (kon.)
konec
HC Košice
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
HK Poprad
sk Neděle 29.10.2023, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Košice si v poslednej tretine zápas poriadne skomplikovali, keď hostí vrátil do hry o body vyrovnávajúcim gólom Dmowski, ale domáci v závere našli svojho hrdinu, ktorým sa stal Cooper Zech. Ten ich najprv v predposlednej minúte vrátil do vedenia a následne tri body potvrdil gólom do prázdnej brány. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok dňa! (19:48:59)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:25
  Košice dali gól! Hostia už zariskovali v hre bez brankára, čo potrestal na definitívnu poistku gólom do prázdnej brány domáci hrdina COOPER ZECH! Asistencie: Krivošík, Chovan
   
  58:04
  Košice dali gól! Veľmi pekná rýchla kombinácia domácich možno priniesla rozhodujúci gól, keď Fejes videl lepšie na strede postaveného COOPERA ZECHA, ktorý už dokázal prestreliť Vaya! Asistencie: Fejes, Jääskeläinen
   
  56:18
  Urbánkov zaujímavý pokus, ktorý mohol zaskočiť Riečického, ale ten ho dokázal skrotiť s menšími problémami.
   
  55:17
  Vylúčenie v tíme HC Košice:
  Lunter – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
   
  54:51
  Mlynarovič to ihneď vyskúšal tvrdou ranou príklepom po prechode do útočného pásma, ale trafil Riečického len do hrude.
   
  52:17
  Poprad dal gól! Hostia tejto situácie dokázali využiť, keď vyhrali vhadzovanie a Betkerove nahodenie od modrej čiary šikovne tečoval RYAN DMOWSKI, to ešte Riečický dokázal vyraziť, ale len na hokejku tohto amerického hokejistu, ktorý sa už po druhýkrát nemýlil! Asistencie: Betker, Kukuča
   
  51:45
  Domáci dlhšie zovierali Poprad, aj keď Šimun z tesnej blízkosti po Lamperovej prihrávke nemieril presne, tak sa hostia oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.
   
  50:00
  Do konca riadneho hracieho času zostáva presne desať minút a hostia potrebujú útočiť, napriek tomu poslali puk len na zakázané uvoľnenie.
   
  48:41
  Poprvýkrát v poslednej tretine sa hostia dostali do zaujímavých streleckých pozícií, ale najprv nastrelenie Brincka bolo nepresné a následne si Riečický poradil s bekhendovou strelou.
   
  47:08
  Po dlhšej dobe vôbec nejaké zakončenie, o ktoré sa postaral Breton nahodením od modrej čiary, ale Vay si pripísal jednoduchý zákrok lapačkou.
   
  46:56
  Trápenie hostí podčiarkuje aj nepresná dlhá rozohrávka, ktorá znamená zakázané uvoľnenie a hra sa vracia pred Vaya.
   
  46:25
  Naďalej domáci kontrolujú vývoj hry a držia hostí na dištanc Riečického brány, teraz bol puk tečovaný a vyletel mimo hraciu plochu.
   
  44:23
  Podobne aj na opačnej strane sa to isté podarilo hosťom, ktorí potrebujú doháňať jednogólové manko.
   
  43:44
  Veľmi dlho sa hralo v úvode poslednej tretiny bez prerušenia a píska sa až v tejto chvíli postavenie mimo hry na strane domácich.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  Druhá tretina zápasu medzi Košicami a Popradom priniesla obrat domácich, o ktorý sa postarali presnými zásahmi Havrila a Krivošík, ten v poslednej minúte potrestal päťminútový trest Kundrika a priblížil Košice k tom bodom. Tretia tretina sa začne približne o 18:46.
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.

  Filip Kosnáč

  Branky a nahrávky: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča)


  HC Košice: Riečický(Janus) – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Bartoš, Dravecký – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo
  Trenér: D. Ceman

  HK Poprad: Vay(Valluš) – Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Česánek – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko
  Trenér: A. Totter

  Rozhodčí: Konc, Hronský – Ordzovenský, Pribula