Trenčín – Nové Zámky 3:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Michalovce 6:2 (kon.) | Humenné – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
Košice – Poprad 4:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 2:8 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 3:5 (kon.)
HKM Zvolen
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
HC SLOVAN Bratislava
sk Neděle 29.10.2023, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vo Zvolene sa dnes možno pre niektorých zrodilo prekvapenie. Zvolen podľahol Slovanu 3:5. Zápas rozhodli dva zlepené góly Slovana na začiatku druhej tretiny. V tretej tretine keď sa Zvolen dostal na 3:4 a možno by šiel za vyrovnaním, tak Zvolenčania urobili chybu, druhý krát v zápase hrali šiesti a v následnom oslabení inkasovali. Tým pádom bolo rozhodnuté. Dôležité tri body pre Slovan, ktorý ich aktuálne potrebuje ako soľ. Odo mňa je to teda pre dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a dočítania v utorok. (20:24:32)

59:57
    Cole Hults puk neudržal v útočnej tretine, následne ofsajd a menšia potyčka medzi Golianom a Bondrom.

59:40
    Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

59:40
    Domáca strela na bránu. Coreau okamžite pustil puk z lapačky a pokúsil sa streliť sám gól hokejkou cez celé ihrisko, mieril ale vedľa. Zakázané uvoľnenie.

58:59
    Trenčan odchádza z brány.

58:35
    Juraj Šiška sa dostal do ideálnej šance z ľavej strany. vystrelil medzi betóny, ale druhý gól v zápase nepridal.

57:46
    Zvolen po piatom góle už tak veľmi nie je aktívny, nedarí sa mu byť častejšie v útočnej tretine, nuž zrejme je už rozhodnuté.

56:25
    Hecl unikol po ľavom krídle a strieľal, no Coreau všetko videl a jeho strelu vyráža.

55:18
    Slovan Bratislava dal gól! Ranford zachytil puk popri mantineli a spoza brány ho poslal pred bránu na voľného ZACHA O´BRIENA, ktorý zblízka prestrelil Trenčana – 3:5.
    Asistencie Brendan Ranford a Brett Findlay.

54:44
    Zvolen sa oberá sám o tlak. Teraz Zvolen hral v šestici takmer desať sekúnd a ani o tom netušil.

54:44
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Hecl – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

54:05
    Tak a už mohlo byť aj vyrovnané. Mitchu Hults strieľal pomedzi betóny z ľavého kruhu. Coreau šiel do rozkľaku, ale puk mu medzi betóny predsalen prešiel, no smeroval vedľa pravej tyčky von.

53:40
    Chris Brown vyviezol puk a zakončil z pravého uhla, pozorný Trenčan.

52:42
    Dnešné stretnutie sleduje 3677 divákov.

52:07
    Zvolen dal gól! Zvolen absolútne z ničoho nič znižuje už na rozdiel iba jedného gólu. JURAJ ŠIŠKA vošiel do pásma a povedal, ak nevieš čo s pukom vystreľ. Tak vystrelil a puk zavesil presne do pravého horného rohu a trochu prekvapil Coreaua – 3:4.
    Asistencie Karol Csáni a Jakub Kolenič.

51:25
    Aktuálne na strely 24:25, na buly 31:13. Slovan umne bráni a nedovoľuje Zvolenu nejako veľa vymýšľať respektívne ísť do nejakého súvislejšieho tlaku. Nuž a ešte je tu výborný Coreau.

50:57
    Po druhom strelenom góle Zvolena som čakal v tretej tretine domáci uragán, ale ten akosi neprichádza.

49:40
    Scheidova strela od modrej, Trenčan puk vyrazil síce pred seba, ale Slovan tam nemal nikoho na dorážku.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 6. C. Hults (R. Bondra), 40. Marcinek (Hain, Zuzin), 53. Šiška (Csáyni, Kolenič) – 10. Minárik (Ranford), 22. Minárik (Preisinger, Ranford), 22. Fominykh (Takáč, Pecararo), 26. Korenčík (Brown), 56. O´Brien (Ranford, Findlay)

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Sládok, Hain, C. Hults, Čulík, Rauhauser, Kubka (A), Haborák – R. Bondra, Langkow, Kašlík – Hecl, M. Hults, Mucha – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Kolenič, Šiška, Csányi
    Trenér: P. Oremus

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (Baroš) – Golian, Beňo, Korenčík, Scheid, Maier, Gachulinec (A), Kralovič – Brown, Findlay, O´Brien – Minárik, Preisinger (C), Ranford – Pecararo, Takáč (A), Fominykh – Lukošík, Masnica, Török – Výhonský
    Trenér: V. Růžička

Rozhodčí: Korba, T. Orolín – Stanzel, Gegáň (video – D. Konc st.)