Vltavín – Bohemians B 2:2 (kon.) | Hostouň – Domažlice 0:3 (kon.) | Č. Budějovice B – Slavia B 0:0 (kon.)
Králův Dvůr – Písek 1:5 (kon.) | Robstav – Dukla B 2:2 (kon.)
Dynamo České Budějovice B
0:0 (0:0)
SK Slavia Praha B
Sobota 04.11.2023, 10:30 • TCM Mladé, České Budějovice • Česká fotbalová liga (A) • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

V rámci 14.kola ČFL skupiny A se střetnou dva celky z popředí ligy, dvě rezervy prvoligových týmů. Páté České Budějovice po 13 letech vyzvou na domácí půdě hráče Slavie. Z dosavadních 16 vzájemných duelů vyšli domácí lépe pětkrát, sešívání se radovali sedmkrát a zbylé 4 zápasy potom skončily remízou.

Domácím se zatím nedaří vůbec zle, v posledních pěti utkáních totiž třikrát vyhráli, dvakrát potom podlehli svému soupeři. Mimo tuto formu jim zajistil aktuální 5.místo s 21 body také Martin Prášek, který se prosadil už dvanáctkrát a je tak nejlepším střelcem celé soutěže.

Rezerva sešívaných je na tom přece jen ještě o něco lépe. Z posledních pěti zápasů sice získali o jeden bod více, než jejich soupeř, v celkovém součtu ale mají hosté na Budějovice náskok 10 bodů a nacházejí se na 2.příčce. Rezervě Pražanů občas vypomáhá také Stanislav Tecl, který se objevil již ve 3 duelech, v nichž se trefil jednou.

Dynamo České Budějovice B: Andrew – Šimoník, Broukal, Němeček, Hák – Malecha (C), Böhm, Smejkal – Polanský, Prášek, Bastl
    Náhradníci: Nejedlý – Bečvář, Pařízek, Kladrubský, Zíka
    Trenér: Jan Dvořák

SK Slavia Praha B: Dvořák – Trédl, Hunal (C), Švec, Zachoval – Kopáček, Žitný, Planka – Hájek, Toula, Ogungbayi
    Náhradníci: Slavata – Bejbl, Behenský, A. Pudil, Pech, Voriazidis, Škoda
    Trenér: David Střihavka

Rozhodčí: Coufal – Hoch, Talpáš.

Hráči obou celků již nastupují na hřiště. Domácí v klasických černobílých dresech, hosté potom oblékají světlé modré dresy.

1

1
    Domácí se ujali úvodního výkopu a hned se drží na polovině soupeře.

5
    Zajímavě letící centr právě vyslal na bránu hostující Hájek. Míč po jeho nákopu ale těsně netrefil Ogungbayi.

6
    Hostující hráči zatím skvěle napadají a nedávají tak Budějovicím skoro žádný prostor. Dynamo tak často chybuje v rozehrávkách.

8
    Polanský se dostal s míčem až do vápna. Ve velkém brankovišti se le dobrovolně uráčel k zemi, penalta z toho samozřejmě být nemohla.

9
    Slávistům bude nabídnut nebezpečný přímák. Za míčem, který dobíhal Hájek, totiž běžel i gólman domácích Andrew, ten se také provinil.

10
    Teď naopak předvedl brankář Dynama skvělý zákrok! Po střele Touly vyrazil míč na roh.

10
    Slávisté už začínají potvrzovat roli favorita. Poslední minuty obklopují bránu soupeře a kopou jednu standardku za druhou.

11
    Konečně se k míči dostali domácí po nepovedené střele Planky.

12
    A je tady další roh. Do šance mířil Ogungbayi, toho zastavil na poslední chvíli kapitán Malecha.

14
    Malechovi se nepodařilo míč odklidit do bezpečí a tak ho získal nejlepší sřelec hostů Ogungbayi. Centr útočníka se dvěma starty v nejvyšší lize ale nenašel nikoho.

18
    Do zajímavé akce se dostával Prášek. Dlouhou přihrávku na něho ale zlikvidoval Švec.

24
    Po delší době přišla větší šance. Opět v ní však byli hosté, když Plankův centr našel Ogungbayiho. Hlavičku nigerijce ale zblokoval Broukal.

25
    Domácí Böhm teď nabídl Slávistům přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

26
    Centr do vápna se však Zachovalovi vůbec nepovedl a trefil jenom zeď.

27
    Zachoval kličkoval s míčem tak dlouho, až se mu zamotal pod nohy, nakonec z toho byl aut.

28
    První míč na bránu od domácích Budějovic. Lehký nákop Šimoníka ještě tečoval jeden z hráčů hostí, míč pak skončil v náruči Dvořáka, který si poprvé sáhl na míč.

29
    Značně nebezpečnější pokus teď ale vyslal na bránu Bastl. Jeho razantní střelu ale opět zneškodnil Dvořák.

30
    Zajímavý nákop od Zachovala, který se měl dostat až za budějovickou obranu, kde byl připravený Toula. Do vzduchu ale vyskočil Němeček a zneškodnil tak přihrávku.

32
    Do pěkné šance se dostal s 13 Kopáček. Jeho lob sice přeletěl brankáře, avšak letěl až moc daleko a skončil tak i za brankou.

33
    První standartka pro domácí kádr. Dvořák nedokázal udržet míč ve hřišti a ve skluzu se s ním posunul za čáru. Domácí si tak zkusili roh, který jim ale moc nevyšel.

34
    Od domácích je to zatím pouze taková nakopávaná, která moc nevychází. Většina nákopů budějovických skončí na hlavách soupeře.

35
    Na půl cesty mezi vápnem a půlící čárou se provinil Toula. Domácí si tak vyzkouší i přímý kop.

36
    Tento centr však dopadl podobně jako většina nákopů domácích. Skončil na hlavě jednoho z Pražanů a míč tak byl v bezpečí.

37
    I přesto, že se Slavia do několika šancí dostala, ani jeden z týmů neohrozil bránu tak, aby jejich pokus skončil v síti.

40
    Když jsem psal o nakopávané Budějovic, tak ono to ani jinak nejde. Slávisté jsou totiž hodně vytaženi na polovině soupeře a skvěle napadají. Domácím tak nezbývá nic jiného, než balón nakopávat dopředu.

41
    Ambiciózní pokus Planky, který střílel z hranice velkého vápna. Míč po jeho střele jen těsně minul bránu.
    41. Pokus Planky

42
    Hosté si vytvářejí čím dál tím nebezpečnější šance a je jen otázkou času, kdy udeří. Teď se v brankovišti snažili několikrát hlavičkovat po přímáku Zachovala.

43
    Nádherný zákrok právě vytáhl Andrew! Z bezprostřední blízkosti na něj po centru vyslal hlavičku Žitný, míč nakonec skončil mimo bránu po důležitém zákroku domácícho brankáře.
    43. Zákrok Andrewa

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

V prvním poločase se jakožto favorit předvedla hlavně Slavia. Celých 45 minut diktovali tempo právě hosté, kteří si vytvořili také několik nebezpečných šancí, gól však vstřelit nedokázali. Právě ke zmiňované brance byl nejblíže Daniel Toula, který po přímém kopu trefil míč z bezprostřední blízkosti pouze do Andrewa, jenž si tak připsal velmi důležitý zákrok a drží svůj tým na bezbrankové remíze.

Druhý poločas začne přibližně v 11:32.

Hráči obou celků jsou již na hřišti připraveni ke hvizdu, který odstartuje druhou půli.

46

49
    Toula se dostal do brankoviště soupeře, než však stihl vystřelit, tak byl obklíčen. Míč tak předal Trédlovi, který svou střelou trefil prvního hráče, který mu stál v cestě.

50
    Domácím zatím rohy moc nejdou. I teď se to potvrdilo, neboť centr skončil pouze na hlavě Broukala.

53
    Parádní přízemní centr poslal do vápna Bastl, avšak jeho spoluhráč Prášek nedokázal předběhnout svého soka, a tak akce skončila.

55
    Kopáček zůstal po střetu ležet na zemi a těžce se zvedal. Později také opustil hřiště a uvidíme zda se vrátí nebo bude vystřídán.

57
    Na straně hostujícího celku dochází ke střídání. Hřiště opouští zraněný Kopáček s Ogungbayiem, které na hřišti nahradí mladíci Pudil s Pechem.

61
    Střídání nařídil také hlavní trenér domácích. Hřiště opouští Bastl se Smejkalem, které nahradí teprve sedmnáctiletý Zíka s Pařízkem.

62
    Do žádných velkých šancí se ve druhé půli zatím nikdo nedostal a to i přesto, že Slavia stále diktuje tempo utkání a budějovické k ničemu nepouští.

64
    První velká šance poločasu. Dostali se do ní překvapivě domácí, když po centru Němečka zasahovali stopeři hostí.

66
    Hodně nebezpečně a překvapivě zahrál brankář domácích. Proti vysokému balónu se rozhodl skočit nohou napřed a vykopl ho pryč.

68
    Hosté se opět postupně dostávají k více a více šancím. Před chvílí posílal míč do vápna Pudil, jeho přihrávku ale sklidil jen Andrew.

70
    Do velké šance se řítil Pech. Jeho následné kroky ale překazil čárový rozhodčí s praporkem nahoře.

72
    Švecovi se nepodařilo odhlavičkovat skákající míč, a tak hrozilo velké nebezpečí. Všechno ale zachránil Dvořák, který vyboxoval míč do bezpečí.

74
    Hosté opět střídají. Na hřiště se dostává zkušený matador Milan Škoda, jenž na hřišti nahradí Toulu

75
    Žlutou kartu právě obdržel domácí Böhm, který se provinil blízko vlastního vápna.

76
    Po přímém kopu se k hlavičce dostal Pudil. Jeho razantní pokus ale zamířil nad.

79
    Na hřiště se dostane také Bečvář, který nahrazuje faulujícího Háka.

81
    Velká chyba v obraně Budějovic, které mohli hosté využít. Přihrávku Žitného ale zlikvidoval Němeček.

82
    Centr domácího celku nebyl nikterak nebezpečný. Adresátem byl totiž brankář Dvořák, kterému míč spadl přímo do náruče.

84
    Pár minut před závěrečným hvizdem dostali domácí možnost přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti. Kopu se ujmul Šimoník, avšak jeho střela letěla vysoko nad.

85
    Opět žlutá karta pro domácí tým. Tentokrát se ve středu hřiště provinil Polanský.

87
    Možná jedno z posledních střídání. Na stranu hostí se na hřišti přidá řecký hráč Voriazidis, jenž nahradil Hájka.

88
    Míč se ve vápně odrážel od jednoho hráči ke druhému. Nakonec ale hosté gól nedali a mají pouze aut.

90
    Centr z pravé strany od Šimoníka mířil na Práška. Míč ke zmiňovanému útočníkovi nedoletěl, jelikož ho chytil Dvořák.

90+1
    Posledních pár vteřin, či minut. Do šance se mohli dostat Slávisté, to by však nesměl být Pech v ofsajdu.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+3
    Vypadalo to na akci Pražanů, nakonec je z toho ale útočný faul a všechny šance na gól jsou tak dost možná zažehnány.

90+5

Právě nám skončil duel mezi rezervmi prvoligových týmů, ve kterém byla značně lepší Slavia. Právě hráči sešívaných se dostávali do více nebezpečných šancí, přičemž největší měl v prvním poločase Toula. Skóre z první půle se přeneslo i do té druhého a nikomu se branka vstřelit nepodařil. Právě v druhé části zápasu se začalo chybovat na obou stranách a hra se tak více kouskovala. K závěru se opět ujala tempa Slavia, která chtěla zápas ovládnout, to se ji však, možná i kvůli absenci hvězd, nepovedlo a budějovičtí si připíšou pro ně důležitý a ubojovaný bod.

Děkuji těm, co byli součástí tohoto textového přenosu a nezapomeňte, že ještě dnes se můžete podívat také na ostatní duely ČFL, či jiných soutěží. (12:27:49)