Jablonec B – Přepeře 1:1 (kon.) | Kolín – Pardubice B 1:1 (kon.) | Živanice – Ústí n. L. 3:1 (kon.)
Most/Souš – Zápy 2:2 (kon.)
SK Sparta Kolín
1:1 (1:0)
FK Pardubice B
Sobota 04.11.2023, 10:30 • Brankovická 1216, Kolín • Česká fotbalová liga (B) • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Dobré dopoledne u ČFL, skupiny B. Společně se podíváme na utkání 14. kola mezi týmy SK Sparta Kolín a FK Pardubice B.

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 18 bodů. Kolínští zvládají bodovat a za celý podzim jen třikrát prohráli, nicméně hodně zápasů remizují a to jsou body, které mohou v závěru scházet. Momentálně drží tým sedmizápasovou bodovou sérii, nicméně hned čtyřikrát to bylo právě za plichtu, Stalo se tak i v posledním duelu, kdy v Chlumci nad Cidlinou remizovali 3:3. Domácí si v tomto duelu dali dokonce dva vlastní góly!

Béčko prvoligového celku je na tom hůře, na 13. místě mají pouze 11 bodů a jsou pouhé tři body od sestupové pozice. Pardubičtí prohráli poslední čtyři duely, a to postupně doma s Velvary, v Přepeřích, doma se Zápy a naposledy po divoké přestřelce 3:4 v Ústí nad Labem. Zde měly Pardubice na dohled alespoň bod, nicméně ve druhé nastavené minutě rozhodl o výhře Ústí Ismael Dao.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Martin Nenadál, kterému budou na pomezí asistovat Martin Fojtík a Jonáš Klír.

Zápas na stadionu v Brankovické ulici začne v 10:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžik začne.

SK Sparta Kolín: Tůma – Štancl, Hakl, Veselý, Breda, Vondráček (C), Čapek, Neuberg, Trýzna, Milec, Soběslav.
    Náhradníci: Fejfar – Babeško, Kamyšanov, Jaroš, Peljak, Snížek.
    Trenér: Vasil Bojev

FK Pardubice B: Šmíd – Mareš, Tecl, Koukola, Kurka, Jarkovský (C), Machů, Pandula, Sedláček, Brychnáč, Brdička.
    Náhradníci: Šimůnek – Hanč, Svoboda, Vencl, Miláček.
    Trenér: Pavel Němeček

Rozhodčí: Nenadál – Fojtík, Klír.

1

2
    První výpad kolínských šel levou stranou, nákop do vápna ale vyřešil pozorný gólman Šmíd.

3
    Štancl hledal Vondráčka, akce středem však skončila kousek za středovou čárou.

4
    Velká malá domů na Tůmu, ten měl dost času i prostoru na poklidnou rozehrávku.

5
    Úvod zápasu je docela bojovný, zejména ve středu sledujeme mnoho osobních soubojů.

6
    Nepovedený nákop pardubických k pokutovému území, míč doskákal k Tůmovi.

7
    Kolín se dostal na útočnou polovinu a i když se do zakončení nedostal, je tu alespoň rohový kop.

8
    Rozehra nakrátko, následovala příhra po zemi na pravou stranu, střela šla vysoko nad.

9
    Hostující Machů neměl podporu spoluhráčů, o míč tak přišel hned u půlící čáry.

10
    Další přímý kop domácích, diváci si ale jen povzdechli, neboť to šlo zcela mimo...

10
    Hosté podnikli rychlý protiútok, zprava potáhl Mareš, přihrál na Sedláčka, jehož pohotové sklepnutí skončilo v síti. Jenže se mával ofsajd a gól neplatil.
    10. Neuznaný gól Pardubic

12
    Po neuznané akci Pardubic tu máme mírný tlak právě hostů, ti se snaží o dosažení regulérní branky.

14
    Další ze standardních situací Kolína, jenže domácím zatím zcela schází přesnost při centrech.

16
    Ostrý centr domácích z pravého křídla, z vápna ale následoval ještě ostřejší odkop pardubických.

18
    Konečně tu byl přímý kop Kolína, který měl alespoň nějakou přesnost. Pokus z pravého křídla šel ale přesně do míst, kde stál gólman Šmíd.

19
    Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok byl potrestán domácí Pavel Čapek.

21
    Nákop domácích k pokutovému území, Vondráček však při zpracovávání přehnal důraz a byl mu odpískán útočný faul.

22
    Kolínští začínají lehce přebírat iniciativu, jejich snahu ale hatí stálá nepřesnost při přihrávkách vzduchem.

23
    Po akci hostů se mezi obránci prosmýkl Machů, přiťukl na Pandulu, jeho střela lbyla sražena.

25
    Kombinace domácích na levé straně skončila bez centru, obrana Pardubic si prostor skvěle ohlídala.

26
    Neúspěchem skončil i přímý kop Pardubic, Kurkův centr z pravé strany byl domácími hned odhlavičkován.

27
    Kolín právě vstřelil branku!
    A je tu první branka utkání! Po autovém vhazování do šestnáctky přišlo prodloužení, míč propadl k malému vápnu, kde se po něm natáhl DOMINIK VESELÝ a zblízka překonal Šmída – 1:0!
    27. Dominik VESELÝ - 1:0

29
    Domácí jsou brankou viditelně povzbuzeni a zase se pravou stranou tlačí do útoku.

30
    Další centr kolínských před branku, tohle letělo na zadní tyč, kde byl ovšem při svém zákroku faulován gólman Šmíd.

31
    Mezi diváky to jen zašumělo, neboť domácí nebyli daleko od druhé branky. Stačilo jen aby Soběslav z dobré pozice lépe mířil.

32
    Chyba v rozehrávce domácích, Tůma musel vyběhnout až na hranici svého vápna a pak se jen díval, jak útočník hostů překopl jeho branku.

34
    Další nepřesný pokus hostujícího celku, míč opět přelétl Tůmovu branku. Každopádně si ale kolínští docela koledují o průšvih.

36
    Máme tu menší útlum tempa, akcí ubylo, kombinuje se hlavně ve středu hrací plochy.

38
    Žlutá karta i na straně Pardubic, za nedovolený zákrok si ji prohlédl Daniel Pandula.

40
    Domácí tým v závěru půle opět trochu přidává na tempu, stále ale platí, že tomu schází přesnost při centrovaných míčích.

42
    Pandula neprošel středem, dál jej nepustila ostře, ale zároveň čistě hrající obrana Kolína.

43
    Trochu to teď popřel Ondřej Soběslav, ten přehnal důraz a byl za něj potrestán žlutou kartou.

45
    Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.

45+1
    Rohový kop hostů, do vápna přilétl prudký centr, jenže jej nikdo nezpracoval. Navíc se pískalo proti Pardubicím.

45+2

Je za námi první poločas, který přinesl bojovný fotbal. V úvodních minutách byli aktivnější hosté a ti dali dokonce v desáté minutě gól, který ovšem nebyl pro ofsajd uznán. S postupujícím časem se ke slovu začali dostávat i kolínští a po několika nepřesných akcích byli odměněni ve 27. minutě, kdy se po centru do vápna prosadil zblízka Dominik Veselý. To byla také jediná trefa této půle a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 11:35.

46

47
    Úvod druhé půle se odehrává hlavně ve středu, oba celky se oťukávají.

48
    Nákop hostů k pokutovému území, rozlet Pardubic byl ale zastaven zvednutým praporkem sudího – ofsajd.

49
    Další výpad Pardubic, který potáhl Brdička už byl rozhodně lepší a byl zaončen střelou z hranice vápna. Ta skončila těsně vedle levé Tůmovy tyče.

51
    Hostům se teď nepovedla rozehra od své šestnáctky a nakonec byli hodně rádi, že Trýznovi odskočil míč od nohy a nedostal se ke střele.

53
    Roh Pardubic.

53
    Tohle se vůbec nepovedlo, centr byl domácími hravě odvrácen.

55
    Šmíd včas vyběhl ze své branky proti příhře po zemi a byl u míče jako první. Zastavil tak akci kolínských středem.

57
    Hosté mají další standardní situaci, nyní je to přímý kop z pravé strany.

57
    Vše bylo řešeno prudkou střelou přes zeď, tu ale zvládl gólman Tůma vyboxovat.

59
    Trošku hlušší pasáž utkání, oba celky mají docela problém s přesností kombinací.

60
    Kolínští chystají první změnu k oživení hry.

60
    Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
    ze hřiště odchází Jakub Trýzna, přichází Daniel Jaroš.

62
    Potíže pro hosty, neboť Daniel Pandula obdržel za faul žlutou kartu a jelikož byla dnes jeho druhá, následovala i ta červená.
    62. Hostující Pandula byl vyloučen po druhé žluté kartě

63
    Přesilovka domácích začala akcí pravou stranou, Veselý však prudkou příhru nedokázal zpracovat.

64
    Na opačné straně přihrával do běhu Machů, následný pokus z ostrého úhlu skončil u pozorného Tůmy.

66
    Další žlutá karta, nyní na domácí straně, potrestán byl Daniel Jaroš.

66
    Střídání v týmu FK Pardubice B:
    ze hřiště odchází Jakub Brychnáč, přichází Štěpán Miláček.

67
    Kolín zatím nezvládá svou převahu o jednoho hráče přetavit v nějaký tlak, Šmíd nemusí prakticky nic řešit.

69
    I v deseti jsou hosté nebezpeční a využívají zejména levou stranu. Brdičkova příhra byla sražena na rohový kop.

70
    Zákrok na domácího Hakl nechal sudí bez povšimnutí, byť Kolín reklamoval faul.

72
    Až nyní se domácí dostávají do tlaku a trenér Pardubic už své hráče uklidňuje s tím, že je potřeba jen přečkat tuto pasáž.

74
    Přehnaný důraz domácích před pokutovým územím, pískal se útočný faul.

74
    ze hřiště odchází Max Jarkovský, přichází Ondřej Vencl.

76
    Tůma musel ven z brankové čáry, ale vyplatilo se, neboť byl u míče jako první a předvedl dlouhý odkop k půlce.

77
    Šmíd nyní zachránil svůj celek před inkasováním, když zvládl vyrazit střelu z levé strany. Pomohl si u toho zmenšením střeleckého úhlu.

79
    Zleva si na střed naběhl Vondráček, našel si pozici a tvrdou ranou donutil Šmída vyškrábnout míč na rohový kop!

80
    Následný centr skončil u první tyče nepřesným sklepnutím. Odkop od branky Pardubic.

81
    Pardubičtí se snaží o rychlé přechody di útoku, nyní tu máme akci pravým křídlem.

81
    Na lavičce Pardubic se chystá ještě jedna změna, do hry půjde Hanč.

82
    ze hřiště odchází Ondřej Sedláček, přichází Matyáš Hanč.

83
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Máme srovnáno! Hosté rozehráli rohový kop, prvotní centr sice kolínští odvrátili, ale míč se pak dostal na pravou stranu k FILIPU BRDIČKOVI, který gólmana Tůmu dokonale překvapil obloučkem k zadní tyči – 1:1!
    83. Filip BRDIČKA - 1:1

84
    No a rázem jsou domácí pod tlakem a musí se bránit oslabenému soupeři.

85
    Vondráčkovi se nepovedlo přesně prostrčit míč za obranu Pardubic, Šmíd v poklidu odkopl.

86
    ze hřiště odchází Pavel Čapek, přichází Michal Snížek.

87
    Kolínští se snaží o vítěznou branku, kombinace se ale rozbíjí o dobře pracující obranu soupeře.

88
    Domácí Hakl mohl i rozhodnout, když se k němu odrazil míč na pravé straně vápna, jeho křížná rána šla ale o velký kus vedle.

89
    Šmíd samozřejmě nikam nepospíchá, pečlivě si chystá odkop od své branky.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

90+1
    Pardubice u míče, vhazují na pravé straně, kousek za půlící čárou.

90+2
    Dlouhý odkop hostů, vypadá to, že jsou s bodem maximálně spokojení.

90+3

Utkání sledovalo 140 diváků.

Zápas je u konce a i když jej měli domácí skvěle rozehrán a od 62. minuty hráli po Pandulově vyloučení dokonce přesilovku, tak se výhry nedočkali. Pardubičtí i v deseti zvládali přechody do útoku, hrozili po křídlech a nakonec přišlo i vyrovnání. V 83. minutě přišel roh, prvotní odvrácení domácích a následný skvělý oblouček Filipa Brdičky z úhlu. V závěru se už žádná akce ani na jedné straně neuchytila a vše tak skončilo remízou 1:1. Kolín je po tomto výsledku na sedmém místě s 19 body, Pardubicím patří 13. místo s 12 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (12:56:21)