Mostečtí Lvi – Hronov 3:6 (kon.) | Kopřivnice – Vel. Meziříčí 3:4 (kon.) | Příbram – Benátky n/J 2:1 (po pr.)
Šumperk – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 7:3 (kon.) | Havířov – Technika Brno 5:1 (kon.)
Opava – Vyškov 1:4 (kon.) | Cheb – Kralupy n. Vltavou 6:2 (kon.) | Kobra – Ústí n/L 6:4 (kon.)
Tábor – Letňany 2:5 (kon.) | Nový Jičín – SHKM Hodonín 1:6 (kon.) | Řisuty – Děčín 4:10 (kon.)
HK Opava
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Hokej Vyškov
Sobota 11.11.2023, 17:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 14. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek soboty přeje Tomáš Chalupa. (19:18:29)

Je dobojováno! Vyškov si dnes z Krnova odváží tři body za výhru 4:1. Tu režírovali především dva hráče – v brance Opavu k šílenství přiváděl Michal Kořének, v poli pak byl hodně vidět Michal Janeček, který vstřelil dvě branky a byl hodně cítit. Jihomoravané tak Slezanu oplácí porážku z prvního letošního vzájemného měření sil.

59:25
    O snížení se ještě mohl postarat David Dobša, který před brankou Kořénka obral zadáka Vyškova. Bekhendová klička mu ovšem nevyšla.

58:50
    Utkání už se víceméně dohrává, moc se toho na ledě nyní neděje.

58:08
    Slezan v plném počtu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si říct, že také zápasu. Střelou od pravého mantinelu je zahájil Dominick Vašíček, po zákroku Slíže se bude vhazovat v opavské třetině.

57:00
    Vzápětí totálně zazdil přečíslení dva na jednoho špatnou přihrávkou Radim Štěpánek.

56:20
    Naději mohl Opavě dát v početní nevýhodě Vojtovič, který se protlačil na střed kluziště a zakončoval bekhendem, ale horní roh Kořénkovy klece minul.

56:08
    Další zákrok Kořénka, tentokrát proti střele Rouska. Opavský útočník pak ještě z frustrace atakoval po odpískání Mikulíka a po zásluze dostane dvě minuty. Tímto je zápas de facto rozhodnut.

55:35
    Ani tato situaci nekončí brankou! Vojtovič dostal puk přímo před branku a snažil se touš zasunout mezi betony padajícího Kořénka, ten však i tentokrát zasahuje.

55:22
    Dluhoš už je zpátky na ledě, Vyškov v plné počtu.

55:08
    Navíc je teď Slezanu odpískán úmyslný ofsajd. Opavští už hrají v křeči, drama se zřejmě konat nebude.

54:35
    Opava se stále nedokáže usadit v útočné třetině.

54:00
    Vyškovští dostávají kotouč z vlastní třetiny.

53:22
    Zřejmě poslední možnost pro domácí ještě něco se zápasem udělat. Dluhoš podrazil pronikajícího Vojtoviče a Opava bude hrát přesilovku.

52:45
    Káňa zpoza branky hledal najíždějícího spoluhráče, Kořének ale záměr přečetl a do přihrávky vložil svou hůl.

52:00
    Čas už v tuto chvíli domácím začíná ubíhat velice rychle.

50:50
    Tomáš Rousek vymyslel od mantinelu luxusní přihrávku přímo před branku pro Adama Beránka! Ten byl zcela osamocený, puk se mu ale nepodařilo zvednout nad betony brankáře!

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 43. Brada (Vojtovič, Štindl) – 7. Janeček (Dluhoš), 32. Janeček (Mikulík, Komínek), 44. Studený (J. Štefka, D. Vašíček), 47. Lehečka (Mikulík, Janeček)

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Thiel, Jak. Ludvík, Backa – Brada, Káňa (A), Vojtovič – Dobša, Stuchlík, Rousek (A) – Häring, Beránek, Štindl – Krupa, Vašenka, Kadula – Kotásek.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

Hokej Vyškov: Kořének (Synek) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, D. Hohl, Žižka (C), Mikulík – Komínek (A), Krejčiřík, Lehečka – D. Vašíček, Janeček, Sebera – J. Štefka, D. Štefka, Kořenek – Tomajko, Lekeš, Popelka.
    Trenér: Michal Konečný.

Rozhodčí: Kapitanov – Konvička, Klimek.