Buffalo – Minnesota 3:2 (kon.) | Florida – Carolina 5:2 (kon.) | New Jersey – Washington 2:4 (kon.)
Toronto – Calgary 5:4 (2:1 po s.n.) | Anaheim – Philadelphia 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 5:0 (kon.)
Detroit – Columbus 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:3 (kon.)

3. Jeff Skinner (BUF) 1+1 (03:50:28)

Minnesotě se nakonec nepovedlo dlouhou hru bez brankáře využít a Buffalo vítězí na svém ledě 3:2! Hostům nebyla nic platná střelecká převaha (33-25). Klíčovým okamžikem se ukazuje gól domácích na 3:1 ve 44. minutě, který zaznamenal JJ Peterka. Minnesotě, konkrétně Joelovi Erikssonovi Ekovi, se sice povedlo v 53. minutě vsítit kontaktní gól, ale kýženou vyrovnávací branku už Wild nezaznamenali.

59:47
    Kaprizovova střela od modré čáry proletěla kolem snad pěti hráčů a trefila Leviho. Ten měl nyní velké štěstí.

59:35
    Levi přes tolik hráčů před sebou vůbec nic nevidí, je v předklonu a snaží se najít puk, který je u modré čáry.

59:05
    Minnesota drží útočné pásmo a snaží se vykombinovat gólovou pozici.

58:54
    Zakázané uvolnění Buffala. Greenway tentokrát čistě vyhazoval, nemířil.

58:37
    Oddechový čas pro tým Minnesota Wild.

58:37
    Po několika nebezpečných střeleckých pokusech hostů se Greenway pokusil přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

58:17
    Gustavsson zamířil na střídačku!

57:55
    Sabres se nyní snaží hlavně bránit své pásmo. Minnesota se chystá na závěrečný nápor.

57:17
    Hodně důležitý zásah Leviho, jenž zastavil betonem průnik Kaprizova středem až k brankovišti a vytěsnil puk za svou branku! Velká, avšak nevyužitá šance Minnesoty.

56:49
    Komerční pauza, kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou domácích.

56:28
    Vskutku se Wild dokázali zmocnit puku a usadit se v útočném pásmu.

56:03
    Jedovatá rána Greenwaye od modré čáry prosvištěla kolem brankoviště do zadního mantinelu. Minnesota nutně potřebuje podržet puk, Buffalo je v posledních minutách velmi nebezpečné.

55:46
    Mittelstadt byl dostatečně důrazný a pronikl od pravého mantinelu až před brankoviště. Gustavsson však kotouč odvrací.

55:18
    Tlak Buffala nakonec řeší vyhození Wild na zakázané uvolnění. Minnesota ale má štěstí, Mermis totiž v obraně podrazil svou hokejkou Okposa, rozhodčí si nezaznamenali hokejku obránce hostů mezi nohama domácího kapitána.

54:31
    Skinner z pravé strany přestřelil bránu Minnesoty. Puk se odráží mimo pásmo Minnesoty, v držení jsou ale stále hráči Buffala.

53:40
    Zblokovaná dělovka Brodina od modré čáry. Domácí se vydávají s pukem do útoku.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 19. Jokiharju (Power), 40. J. Skinner (Peterka), 44. Peterka (T. Thompson, J. Skinner) – 20. Kaprizov (Boldy, Zuccarello), 53. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello)

Buffalo Sabres: Levi (Luukkonen) – Dahlin (A), Ry. Johnson, Power, Jokiharju, Clifton, E. Johnson – J. Skinner, T. Thompson, Cozens – Greenway, Mittelstadt, Peterka – Savoie, Krebs, Rousek – Girgensons (A), Jost, Okposo (C).
    Trenér: Don Granato

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Brodin, Faber, Mermis, Spurgeon (C), Middleton, Bogosian – Kaprizov (A), Rossi, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: McIsaac, McCauley – Tobias, Grillo

Diváci: 17031