Poruba – Třinec 2:8 (kon.) | Zlín – Olomouc 6:0 (kon.) | Vítkovice – Přerov 2:3 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:4 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 3:2 (kon.)
Liberec – Sparta 5:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 2:6 (kon.)
HC Slavia Praha
2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
HC Litvínov
Sobota 02.12.2023, 18:45 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 23. kola Extraligy dorostu mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Litvínov. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:45 na led pražského Edenu.

HC Slavia Praha: Höhlig (Neduchal) – D. Marek, Pšenička (A), Lorenz (A), Labuzík, Skyba, Hess – Šámal, Kucharčík, Matějovský (C) – Egart, Huk, Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Keller.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, Žák, Uhlík, Winkelhöfer, Honzík, Babka – L. Dostál, M. Peroutka (A), Raichl – Koky (A), D. Sedláček, Kurnat – Vondráček, Bednařík, Petružálek.
    Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Čamra – Bernard, Žídek.

00:01

00:36
    Matějovský střílel z pravého křídla, mezeru v postavení Trejbala ale nenašel.

01:08
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Jan Honzík – 2 min., faul kolenem.

02:03
    Litvínov odzbrojil na modré čáře Matějovského, slávisté tak musí znovu začínat od vlastní brány.

02:50
    Sedláček vystihl rozehrávku domácích, pokus o brejk ale zastavil Kucharčík.

03:08

03:43
    Hostující Kurnat se natlačil z pravé strany před branku Slavie, k zakončení se však nedostal.

05:15
    Na jedné straně neuspěl s průnikem Matějovský, na té druhé dopadl stejně Raichl.

06:16
    Daniel Břenda – 2 min., podrážení.

06:43
    Pšeničkovu nabídku od modré čáry hosté srazili do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Trejbala.

06:57
    Matějovský zakončoval z levé strany, Trejbal se proti jeho střele stihl přesunout.

07:37
    Labuzík dorážel z hranice brankoviště, další zákrok pro Trejbala.

08:16

10:05
    Jonáš Bednařík se dostal k odraženému puku a bekhendem pálil na bránu, kterou ale přestřelil.

10:57
    Skyba uvolnil na pravém křídle Kellera, který si povyjel do středu a střelou přes obránce prověřil litvínovského gólmana.

12:32
    Litvínovskou kombinaci zakončoval z levé strany Žák, bránu ovšem minul.

12:52
    6/6
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov otevírá skóre utkání! Na levém křídle se uvolnil JONÁŠ BEDNAŘÍK a přesnou střelou z ostrého úhlu mimo dosah Höhliga posílá svůj tým do vedení. Asistence: Jakub Winkelhöfer a Marek Žák.
    Trejbal T., Bednařík J., Žák M., Winkelhöfer J., Raichl V., Koky J.
    Höhlig D., Egart T., Labuzík P., Švancar V., Lorenz T., Huk D.
    12:52 Jonáš BEDNAŘÍK - 0:1

13:08
    6/6
    Uběhlo šestnáct vteřin a hosté přidávají druhou branku. Slávistické obraně ujeli Daniel Břenda a DAVID SEDLÁČEK, který tváří v tvář Höhligovi přesně zakončil. Asistence: Jakub Petružálek a Daniel Břenda.
    Trejbal T., Sedláček D., Břenda D., Petružálek J., Peroutka M., Babka A.
    Höhlig D., Tichý T., Hess L., Skyba D., Holejšovský J., Keller A.
    13:08 David SEDLÁČEK - 0:2

14:22
    Kontaktní gól měl na hokejce David Huk, brankář Trejbal ale jeho únik vychytal.

15:45
    Kurnat našel křižnou nahrávkou Dostála, který mířill mezi betony Höhliga.

17:40
    Raichl chtěl ještě vrátit puk na Sedláčka, sám už přitom mohl z dobré pozice vystřelit.

17:42
    Václav Raichl – 2 min., hákování.

18:44
    Po několika nahrávkách od modré nakonec střílel Matějovský, Trejbal si i přes clonu na brankovišti s jeho pokusem poradil.

19:42

20:00

Do šaten odcházejí po první třetině šťastnější dorostenci Litvínova, kteří se dokázali dvakrát prosadit. Skóre ve 13. minutě otevřel Jonáš Bednařík a o šestnáct vteřin později ho zvýšil David Sedláček. Slávisté hráli v úvodní části tři přesilové hry a měli několik šancí, brankáře Trejbala ale zatím nepřekonali.

Druhá třetina začne přibližně v 19:30.

20:01

20:12
    Marek Peroutka se hned po buly prosmýkl po levém křídle a prověřil Höhligovu pozornost.

20:50
    Raichl se snažil o kličku na střed a zakončení, to mu ale nedovolili slávističtí beci.

24:06
    6/6
    Litvínov jde na začátku druhé třetiny do trháku. Po několika dorážkách na brankovišti puk do sítě dostal JAKUB PETRUŽÁLEK. Asistence: David Sedláček a Daniel Břenda.
    Petružálek J., Sedláček D., Břenda D., Trejbal T., Peroutka M., Babka A.
    Höhlig D., Labuzík P., Švancar V., Lorenz T., Keller A., Huk D.
    24:06 Jakub PETRUŽÁLEK - 0:3

24:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Lukáš Hess – 2 min., podrážení.

25:55
    Raichl nabil na pravý kruh Peroutkovi, který minul, poté střílí od modré sám.

26:12
    6/5
    Litvínovští využívají také přesilovku a vedou už o čtyři branky. Höhliga střelou z pravé strany překonal TOBIAS UHLÍK. Asistence: Václav Raichl a Marek Peroutka.
    Trejbal T., Uhlík T., Raichl V., Peroutka M., Bednařík J., Sedláček D.
    Höhlig D., Marek D., Šámal V., Lorenz T., Huk D.
    26:12 Tobias UHLÍK - 0:4

27:18
    Po delší době se ozvali i sešívaní, Trejbal má ale střelu z levého křídla ve své moci.

28:35
    Kucharčík se snažil o individuální průnik středem obrany, ta ho však nakonec zastavila.

29:13
    Šámal chtěl ještě dorazit Hukovu střelu z levého rohu, Trejbal mu to nedovolil.

30:30
    Koky střílel z vrcholku levého kruhu, bránu ale minul.

31:54
    Jakub Petružálek – 2 min., držení.

33:02
    6/5
    Slavia právě vstřelila branku!
    Také Slavia zužitkovává početní výhodu a poprvé v utkání překonává Trejbala. Výstavní střelu do horního růžku vyslal domácí kapitán ARTUR MATĚJOVSKÝ. Asistence: Vojtěch Švancar a Matouš Jan Kucharčík.
    Matějovský A., Švancar V., Kucharčík M., Skyba D., Lorenz T., Höhlig D.
    Trejbal T., Uhlík T., Honzík J., Raichl V., Bednařík J.
    33:02 Artur MATĚJOVSKÝ - 1:4

33:22
    Sedláček dvakrát dorážel na hranici brankoviště, narazil na připraveného Höhliga.

33:45
    Současné vyloučení:
    Adam Keller – 2 min., podrážení.

Marek Peroutka – 2 min., hrubost.

35:26
    Kucharčík našel na levé straně Lorenze, jehož prudkou střelu Trejbal vyrazil ramenem nad sebe. Puk následně odpálil jeden z obránců.

37:49
    Kurnat ujel po levém křídle, jeho střelu mířící mezi betony Höhlig chytil.

39:45
    6/6
    Černožlutí přidávají slávistům do šatny pátou branku. MAREK PEROUTKA se nenechal odbýt a napotřetí dotlačil puk za brankáře Höhliga. Asistence: David Sedláček a Jakub Petružálek.
    Peroutka M., Sedláček D., Petružálek J., Trejbal T., Winkelhöfer J., Žák M.
    Höhlig D., Hess L., Lorenz T., Šámal V., Tichý T., Huk D.
    39:45 Marek PEROUTKA - 1:5

40:00

Další čtyři góly viděli diváci ve druhé třetině zápasů dorostenců Slavie a Litvínova. Severočeši ve 25. minutě zásluhou Jakuba Petružálka a ve 27. minutě díky Tobiasu Uhlíkovi odskočili do čtyřbrankového vedení. To pak sice ve 34. minutě v přesilovce snížil domácí kapitán Artur Matějovský. patnáct vteřin před druhou sirénou ale přidal pátý gól hostů Marek Peroutka.

Třetí třetina začne přibližně v 20:17.

40:01

41:29
    Jan Kurnat – 2 min., hrubost.

43:27
    Labuzík se před brankou snažil dorážet Lorenzovo nahození od modré, neúspěšně.

43:29

44:26
    Holejšovský se uvolnil do brejku, zakončit se mu ale kvůli zákroku Honzíka, který ho natlačil na bránu, nepodařilo.

45:09
    Huk chtěl na pravém křídle vyslat do brejku Pšeničku, do nahrávky ale šáhnul litvínovský obránce.

46:47
    Skyba se od mantinelu natlačil na střed a vystřelil, Trejbal předvedl zákrok betonem.

48:32
    Práce pro Höhliga, který likvidoval několik nebezpečných střel soupeře.

51:06
    Artur Matějovský – 2 min., držení.

51:18
    Po střele od modré dorážel na hranici brankoviště Babka, puk ale z Höhliga nedostal.

52:23
    6/5
    Svým dnešním druhým gólem využívá přesilovku MAREK PEROUTKA,ů kterého našel nehlídaného mezi kruhy Sedláček. Asistence: David Sedláček a Jakub Winkelhöfer.
    Peroutka M., Sedláček D., Winkelhöfer J., Trejbal T., Žák M., Petružálek J.
    Höhlig D., Marek D., Pšenička M., Tichý T., Holejšovský J.
    52:23 Marek PEROUTKA - 1:6

52:48
    6/6
    Sešívaní po 25 vteřinách odpovídají. Gól dal DAVID MAREK, jehož nahrávka před branku se od obránce odrazila do sítě. Asistence: Viktor Šámal a David Huk.
    Höhlig D., Matějovský A., Šámal V., Huk D., Pšenička M., Matějovský A.
    Trejbal T., Uhlík T., Honzík J., Dostál L., Kurnat J., Vondráček A.
    52:48 David MAREK - 2:6

53:53
    Keller nabral rychlost na levém křídle a mířil na vzdálenější tyč hostující brány.

54:58
    Matějovský byl blízko hattricku, odražený puk ale bekhendem do odkryté klece neusměrnil.

57:18
    Höhlig si střelu hostů z pravého křídla raději přikryl, bude se vhazovat po jeho levici.

57:41
    A další důležité zákroky slávistického gólmana, který vychytal dorážky Kokyho z bezprostřední blízkosti.

59:36
    Fantastický zákrok betonem předvedl i na druhé straně Trejbal, který zastavil šanci Kollera.

Dorostenci Litvínova porážejí Slavii 6:2 a oplácejí jim porážky z předchozích dvou utkání. Severočeši dnešní zápas jasně kontrolovali a do 27. minuty dali tři branky. Další dvě pak dal Marek Peroutka, za sešívané kontrovali Artur Matějovský a David Marek.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:46:54)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 34. Matějovský (Švancar, Kucharčík), 53. D. Marek (Huk, Šámal) – 13. Bednařík (Winkelhöfer, Žák), 14. D. Sedláček (Petružálek, Břenda), 25. Petružálek (D. Sedláček, Břenda), 27. Uhlík (Raichl, M. Peroutka), 40. M. Peroutka (D. Sedláček, Petružálek), 53. M. Peroutka (D. Sedláček, Winkelhöfer)

Rozhodčí: Čamra – Bernard, Žídek