Poruba – Třinec 2:8 (kon.) | Zlín – Olomouc 6:0 (kon.) | Vítkovice – Přerov 2:3 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 0:4 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 3:2 (kon.)
Liberec – Sparta 5:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 2:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Mountfield HK
Sobota 02.12.2023, 16:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V malé hale enteria areny se odehraje třetí východočeské derby této sezony Extraligy dorostu.

Pardubice se se 41 získanými body nachází na druhém místě desetičlenné tabulky. Do souboje s regionálním rivalem jdou po dvou porážkách v řadě. Svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse v úterý doma prohráli s Vítkovicemi 1:3 a ve čtvrtek je třinečtí Oceláři přehráli v poměru 2:1. K tahounům týmu patří jeho nejlépe bodující hráč David Krčál s dvanácti góly a stejným počtem asistencí.

Celek z Hradce Králové je na tom v aktuálním pořadí o příčku hůře pouze kvůli horšímu skóre. Tým vedený koučem Jiřím Janouškem mladším se musel ve čtvrtek po pěti výhrách za sebou smířit s prohrou. Duel Mountfieldu s vítkovickou Riderou skončil výsledkem 2:3 po samostatných nájezdech. Lídrem královéhradecké produktivity je celkově osmý Ondřej Páleník, jenž zatím nasbíral 31 kanadských bodů s bilancí 14+17.

Letošní vzájemná bilance:
    Dosavadní dvě vzájemná střetnutí dorostu Pardubic a Hradce Králové se výrazně lišila. 21. září Dynamo na svém ledě vládlo a zvítězilo jasně 7:2. Přesně o dva měsíce později se v ČPP Aréně uskutečnil mnohem vyrovnanější zápas. O vítězství Mountfieldu 3:2 rozhodl v prodloužení Štěpán Černý.

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (D. Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Řehořek, Křečan, D. Jaroš, Jansa, Koudelka – V. Tvrdík, Rolinek (C), Lempach – P. Tvrdík, Korec (A), Joska – M. Novák, Mikeska, Šimonek – Úlehla.
    Trenér: Vojtěch Faltys

Mountfield HK: Záruba (V. Petřík) – Janeček, Vencl, Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Hendrych (A), Frolík (C), Šedivý – Vondruška, Páleník, Klíma – Hornych, Václavíček.
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Borecký – Hájková, Obr.

00:01

00:15
    Lempach se snažil probít přes obranu, ale k bráně soupeře se nedostal.

00:30
    Veřmiřovský poslal hokejkou puk na zakázané uvolnění.

01:02
    Po nepřesnostech z obou stran rozjíždí Hradec Králové další útok.

01:30
    Hosté v útočném pásmu vydrželi necelou půl minutu, oba týmy střídají.

02:22
    Vápeníkova rána od modré čáry byla velmi nepřesná, o kotouč se teď bojuje ve středním pásmu.

02:49
    Další pardubická střela orazítkovala pouze zadní mantinel.

03:25
    Klíma se dostal k zakončení přes dva obránce, ale neuspěl.

03:51
    Zatím se hraje ve slušném tempu. Veřmiřovský radši schoval puk do lapačky.

04:30
    Pavel Tvrdík dorážel po Zárubově zákroku, ale nepřesně.

05:10
    Na druhé straně musel znovu zasahovat domácí gólman, před nímž se bude vhazovat.

05:46
    Oba celky se střídají ve více či méně nebezpečných útocích.

07:04
    Hosté působí směrem dopředu mírně aktivněji, obrana Pardubic je však důsledná.

08:05
    To samé se ale dá tvrdit také o hostující defenzivě. Po odpískané přihrávce rukou následuje buly ve středním pásmu.

08:50
    Páleník se v brejku rozhodl ke střele z levého kruhu, Veřmiřovský ji pokryl betonem.

09:20
    Kolem klece Lvů prolétla svižná, avšak nepřesná žíně.

10:19
    Odpískán ofsajd Dynama.

10:33
    Veřmiřovský odklidil nepříliš nebezpečnou střelu klouzající se po ledě.

11:06
    Teď musel pardubický brankář předvést o poznání těžší zákrok.

11:38
    Zahanbit se nenechal ani jeho protějšek. Záruba dvakrát v rozmezí několika sekund podržel svůj celek.

12:18
    Mountfield nakonec sebral soupeři puk, ale dlouho s uklidněním situace trápil.

12:34
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Jiří Řehořek – 2 min., nedovolené bránění.

13:04
    Pardubice se podruhé osvobodily, Hradec zatím v přesilovce nic neukázal.

13:36
    Na třetí pokus se hosté v útočné třetině udržely déle, ale po souboji u mantinelu o kotouč přišli.

14:38
    Domácí se ubránili menšímu tlaku v závěru oslabení a už jsou v plném počtu.

14:58
    Hru nyní zastavil ofsajd Pardubic.

15:26
    Dynamu se nepodařil přechod přes střední pásmo, ale své soky alespoň potrápilo v rozehrávce.

16:01
    6/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Záruba střelu od mantinelu po rychlém pardubické útoku vyrazil pouze před sebe a puk za jeho záda dorazil dojíždějící VÁCLAV TVRDÍK. Asistence: Štěpán Lempach a Teodor Vápeník.
    Tvrdík V., Lempach Š., Vápeník T., Veřmiřovský D., Jansa M., Rolinek T.
    Záruba M., Hendrych P., Šedivý J., Janeček J., Klíma F., Vencl R.

16:59
    Odpískán ofsajd Mountfieldu.

17:46
    Hosté se ještě před přestávkou snaží vyrovnat, ale musí se rovněž soustředit na bránění útočných výpadů Dynama.

18:59
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Karel Studnický – 2 min., nedovolené bránění.

19:15
    Rolínek zakončoval z mezikruží, ale neúspěšně.

19:42
    Domácí ještě chvíli ostřelovali královéhradeckou bránu, teď již musí kombinovat že svého území.

20:00

V první třetině byl k vidění rychlý útočný hokej z obou stran s dlouho nepřekonatelnými obranami a brankáři. V 17. minutě ovšem ten hostující vyrazil puk před sebe a Václav Tvrdík si připsal úspěšnou dorážku. Dynamo bude mít po pauze k dispozici ještě minutu přesilovky.

Druhá třetina začne přibližně v 16:42.

20:01

20:20
    Frolík sebral ve středním pásmu Rolinkovi puk a poslal ho k pardubické bráně.

20:37
    Ondřej Ruml – 2 min., hákování.

20:59

21:22
    Hosté se snaží rozjet přesilovkovou akci, ale nedaří se jim to.

21:57
    Teď už střelecké zakončení přišlo, Veřmiřovský zasáhl.

22:17
    Kotouč se dostal na střídačku hostů, vhazovat se bude na území Dynama.

22:37

22:59
    Úvod druhé třetiny byl navzdory početním výhodám vlažnější, teď už se tempo hry trochu zlepšilo.

23:47
    Tomáš Rolinek – 2 min., hákování.

24:08
    Pardubice se v oslabení dobře brání, soupeře ještě k ničemu nepustily.

24:53
    Frolík vystřelil na Veřmiřovského lapačku, hosté pokračují v náporu.

25:24
    Po pardubické osvobození se hra vrátila zpátky do útočného pásma Hradce Králové a domácí gólman musel zasahovat.

25:47

26:10
    Joska už chtěl vystřelit, nakonec ale o puk přišel.

26:57
    Řehořkovo nahození bylo ztečováno mimo tři tyče, Dynamo nicméně stále tlačí.

27:28
    Jaroš od modré střílel nepřesně a Mountfield se z nejhoršího dostal.

28:26
    6/6
    Domácí zužitkovali dobrou pasáž a vedou 2:0! Ve střední pásmu získali puk, rychle se vrátili do útočného pásma a kapitán TOMÁŠ ROLINEK akci zakončil přesnou střelou. Asistence: Václav Tvrdík a Teodor Vápeník.
    Rolinek T., Tvrdík V., Vápeník T., Veřmiřovský D., Ruml O., Lempach Š.
    Záruba M., Vondruška J., Frolík F., Studnický K., Forejtek O., Václavíček M.

30:15
    Pardubičtí hokejisté jsou nadále lepším týmem, Mountfield se v poslední době spíše jen brání.

31:04
    Josef Janeček – 2 min., hákování.

31:34
    Hradec úvodní půlminutu oslabení přežil bez újmy, protože domácí se po prohraném buly ani nedostali do útočné třetiny.

32:06
    Teď už si Dynamo vypracovalo tlak, Vápeník od modré čáry střílel nepřesně.

32:52
    Pardubice stále kombinují před Zárubou, ke střele nedochází.

33:04

34:10
    Hosté po delší době zaútočili, Šedivého pokus byl zblokován.

34:56
    Řehořek poslal puk je. K Zárubovi, oba celky střídají.

35:10
    Pardubičtí dorostenci tentokrát zaútočili lépe a vybojovali vhazování u soupeřovy brány.

35:50
    Hosté jsou stále pod tlakem, Lempach nahrazoval na zadní mantinel, aby udržel Dynamo v dobrém postavení.

37:31
    Hostující obránci obětavě padají do střel, domácí však stále kombinují.

37:58
    Dlouhý pardubický tlak napovídal, že může přijít další gólová střela. Po několika zblokovaných ranách nakonec přesně zakončil FILIP KŘEČAN. Asistence: Václav Joska a Lukáš Korec.

38:52
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

39:38
    Hendrych na ose hřiště dostal puk do jízdy a po vydařené kličce ohrozil Veřmiřovského. Ten musel předvést zákrok lapačkou.

40:00

Pardubický tým byl ve druhé třetině viditelně lepší, na vině je možná i užší soupiska Mountfieldu. Na 2:0 pro Dynamo zvýšil ve 29. minutě kapitán Tomáš Rolinek a na současný stav upravil ve 38. Filip Křečan.

Třetí třetina začne přibližně v 17:25.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Mountfield HK:
    ze hřiště odchází Marek Záruba, přichází Vojtěch Petřík.

40:41
    Dynamo začalo třetinu na soupeřově polovině, ale střelecky nic nepředvedlo.

41:35
    Řehořek po Křečanově přihrávce nahodil od modré čáry a donutil čerstvého Petříka k prvnímu zákroku.

42:07
    Zasahovat musel už i Veřmiřovský. Poté se před ním strhla menší strkanice, vše už je ale v klidu.

43:01
    Únik dva na jednoho Páleník nevyřešil ideálně a po odrazu od bránícího hráče puk doklouzal do lapačky pardubického brankáře.

44:05
    K menší potyčce došlo i po zásahu Petříka, ale ani v tomto případě není důvod vylučovat.

44:50
    Pardubičtí hokejisté jsou od začátku častěji na puku a snaží se vymyslet další akci.

45:16
    Čárový rozhodčí nepřehlédl ofsajd hostujícího hráče, který už s kotoučem mířil přes osamoceného brankáře.

46:04
    Mountfieldu se teď daří tlačit na soupeře a Veřmiřovský musí být ve střehu.

46:56
    Až teď se domácí dostali ze sokova sevření a mohou zaútočit.

47:39
    Hosté se v poklidu ubránili a vyrazili do protiútoku. V jeho závěru Vápenik přimáčkl na zadní mantinel jednoho ze soupeřů. Ten chvíli ležel na ledě, ale už je zase na bruslích.

49:10
    Domácí vybojovali puk v útočném pásmu, ale brzy o něj opět přišli.

50:10
    Snaha s nepříznivým vývojem něco udělat je na dorostu Hradce Králové zřejmá.

50:44
    6/6
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté se skutečně dočkali snížení. Veřmiřovského o nulu a Dynamo o pohodlnější náskok připravila trefa ONDREJE PÁLENÍKA. Asistence: Daniel Pavlík a Patrik Hendrych.
    Páleník O., Pavlík D., Hendrych P., Petřík V., Studnický K., Vondruška J.
    Veřmiřovský D., Ruml O., Jaroš D., Mikeska M., Šimonek P., Úlehla E.

51:30
    Mountfield je při chuti a pokračuje v ohrožování pardubické brány.

52:00
    Na chvíli zaútočili i domácí.

52:50
    Veřmiřovský musel zasahovat proti další střele. Zápas ještě nemusí být rozhodnutý, což dokládá zlepšený výkon hostů.

53:43
    Na ledě přibývá emocí. Po dvou tvrdších soubojích v útočném pásmu Pardubic došlo v jejich obranném k fyzickému střetu, který následoval po Václavíčkově střele do lapačky.

54:47
    Hosté se důrazně hnali zpátky před Veřmiřovského, ale tentokrát je zastavil ofsajd.

55:37
    Domácí se v útoku dlouho neohřáli, opět kombinuje Mountfield.

56:10
    Veřmiřovský, který v posledních minutách několikrát podržel svůj tým, přidal další zákrok.

56:40
    Úlehla spěchal před bránu, ale puk se zprava k němu nedostal.

57:25
    Tvrdší souboje jsou stále k vidění, ale hosté potřebují hlavně střílet.

57:34
    Po odpískané hře vysokou holí se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:13
    6/6
    Hosté nezvládli kombinaci v obranném pásmu, přišli o puk a dovolili LUKÁŠI KORCOVI, aby před Petříkem využil nabídnuté příležitosti ke skórování.
    Korec L., Veřmiřovský D., Tvrdík P., Joska V., Vápeník T., Ruml O.
    Petřík V., Vondruška J., Páleník O., Forejtek O., Studnický K., Hendrych P.

59:22
    Tohle už královéhradečtí dorostenci nestihnou otočit, momentálně nejsou schopni se ani na delší dobu usadit v útočném pásmu.

Hradec Králové po druhé přestávce zlepšil svůj výkon a dokonce dokázal snížit. Dosáhnutí čistého konta Veřmiřovskému znemožnil gól Daniela Pavlíka z 51. minuty. V 59. ovšem konečné skóre určila trefa Lukáše Korce po chybě hostů v rozehrávce.

Z východočeského derby dorostenců je to vše. Přeji hezký zbytek soboty. (17:58:23)

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 17. V. Tvrdík (Lempach, Vápeník), 29. Rolinek (V. Tvrdík, Vápeník), 38. Křečan (Joska, Korec), 59. Korec – 51. Páleník (D. Pavlík, Hendrych)

Mountfield HK: Záruba (41. V. Petřík) – Janeček, Vencl, Forejtek (A), Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Hendrych (A), Frolík (C), Šedivý – Vondruška, Páleník, Klíma – Hornych, Václavíček.

Rozhodčí: Borecký – Hájková, Obr