Vyškov – Havířov 5:4 (2:1 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Benátky n/J 6:3 (kon.) | SHKM Hodonín – Šumperk 2:3 (1:2 po s.n.)
Písek – Ústí n/L 2:7 (kon.) | Vel. Meziříčí – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.) | Žďár n/S – Kopřivnice 5:4 (po pr.)
Tábor – Hronov 8:4 (kon.) | Řisuty – Kralupy n. Vltavou 4:6 (kon.) | Cheb – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Kobra – Letňany 4:2 (kon.) | Děčín – Příbram 3:2 (po pr.)
po s.n. (2:1)
Hokej Vyškov
5:4 (0:1, 4:1, 0:2 - 0:0)
AZ Havířov
Sobota 02.12.2023, 15:00 • Zimní stadion Vyškov • 2. liga skupina Východ • 20. kolo

Toto je ode mne pro dnešek vše a já se na vás budu těšit u některého z dalších onlajnových přenosů. Hezký zbytek večera. (17:40:34)

Dámy a pánové máme tu konec tohoto na góly bohatého utkání. Dva body nakonec bere domácí celek, který byl úspěšnější v penaltovém rozstřelu. Vítězný nájezd si na své konto připisuje Adam Popelka, který krásnou forhendovou kličkou nedal Šindelkovi šanci.

65:00 Adam POPELKA - 5:4

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Hokej Vyškov.
    Krásný nájezd nám předvedl útočník s číslem 10, Adam Popelka, jenž parádní kličkou do forhendu překonal brankáře Šindelku. Jeho nájezd se ukázal býti vítězným, neboť Michal Kořének vychytal zbývající střelce Havířova.

Samostatné nájezdy začínají.

Úprava ledové plochy je za námi, pomalu se nám schyluje k penaltovému rozstřelu.

V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, a tak budou následovat samostatné nájezdy. Nejblíže ke gólu byl domácí celek, který v závěru několikrát dobře provětral Martin Šindelku.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Vyškovští si v závěru prodloužení svým dobrým tlakem vypracovali několik slibných střel, ale vypadá to tak, že nám zápas dospěje až do samostatných nájezdů.

63:32
    Pronikající Tomáš Franek se protlačil až před brankáře Kořénka. V bezprostřední blízkosti pak zakončoval 20 centimetrů nad branku Vyškova.

62:32
    Domácí obrana teď výborně zlikvidovala unikajícího Davida Klimšu, který se hnal do své druhé nebezpečné šance prodloužení.

61:47
    Hosté nejspíše odvolali gólmana a moc nechybělo, aby hostující obrana trefila odkrytou klec.

60:53
    Úprava ledové plochy nejspíše neproběhla úplně ideálně, neboť na nerovném terénu upadl již třetí hráč.

60:21
    První střelu prodloužení zaznamenal David Klimša, který z prostoru pravého kruhu prověřil pozornost Michala Kořénka.

60:01

Po šedesáti minutách máme stav hry 4:4, a tak bude následovat pětiminutové prodloužení. V závěrečném dějství se AZ dostal do hry dvěma slepenými góly, které od sebe dělila jen minuta a půl. Nejprve totiž trestné střílení proměnil David Klimša, následně se krásně umístěnou střelou prezentoval Jan Apolenář.

60:00

59:31
    V rohu kluziště teď probíhá intenzivní souboj o kotouč.

58:42
    Zvláštně odražený kotouč doskákal až před Michala Kořénka, který jej pro jistotu schovává ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.

57:54
    Hra se teď rychlostí blesku přelévá z jedné strany na druhou. Pomalu se nám blíží poslední dvouminutovka.

56:54
    David Klimša si rychle obtočil branku Kořénka a po vyjetí na její druhé straně se jej snažil překonat bekhendem. Bleskurychlé přesunutí vyškovského brankáře však gólu zabránilo.

55:45
    Nepěkný hit Tomáše Franka zůstane bez potrestání, což se vůbec nelíbí domácím příznivcům.

54:58
    AZ vypadá oproti druhé periodě o dost lépe. Momentálně drží soupeře zkrátka a vůbec jej nepouští do svého obranného pásma.

53:39
    Nepřesné nahození Petra Ščurka míří do ochranné sítě nad Kořénkovou brankou. Bude se vhazovat po pravici gólmana Vyškova.

52:47
    Pohotová střela od modré v podání Vlastimila Hefky zapadla přesně do lapačky Martina Šindelky.

52:37
    Opět si hráči domácího celku nepohlídali přechod útočné modré a sudí tak píská ofsajd.

51:23
    Jakub Apolenář schoval svou střelu za tělo bránícího hráče. Šlo vidět, že Kořének na střelu příliš neviděl, i tak ale pohotově zasáhl.

50:24
    Rychlý kontr tři na dva v podání Vyškova zastavuje ofsajdové postavení, do kterého je vystal Vojtěch Krejčiřík.

49:46
    Hosté mají to nejhorší za sebou a jsou v plném počtu.

49:13
    Adam Studený oklamal Petra Ščureka a před vyškovským forvardem se otevřela cesta k brance Šindelky. Studený však mířil příliš nad.

48:21
    Svědomité bránění Havířova bylo zakončeno uzmutím kotouče a také následným vyhozením přes všechny čáry.

47:46
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Lukáš Bednář – 2 min., hákování.

46:38
    Domácí působí velmi zaskočeně, vůbec se jim nedaří založit útočnou protiakci.
    45:34 Jakub APOLENÁŘ - 4:4

45:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    To je neuvěřitelné! Máme tu další obrat ve skóre, neboť Havířovské nakoplo proměněné trestné střílení. Nahozený puk od modré čáry Kořének vyrazil pouze do prostoru, kde stál připravený JAN APOLENÁŘ, jenž střelou nad rameno překonal brankáře Vyškova dorovnává stav na 4:4. Asistence: Matouš Ćmiel.
    44:05 David KLIMŠA - 4:3

44:05
    Po faulu na pronikajícího hráče Havířova bylo nařízeno trestné střílení. To lišácky proměnil DAVID KLIMŠA, jenž nechal Kořénka udělat první krok a následně poslal kotouč mezi jeho betony.

44:05
    Vyloučení v týmu Hokej Vyškov:
    Matěj Sebera – TS, podrážení.

43:57
    Velkou šanci na navýšení skóre měl Matěj Sebera, který však bekhendem přestřelil prázdnou branku soupeře.

42:23
    Matěj Sebera sbírá odražený puk ve středním pásmu. On i jeho spoluhráíči jsou však unavení z bránění oslabení, a tak hrací předmět pouze nahazuje do útočné třetiny a jede střídat.

41:39
    Havířovští ani na dvakrát neprocedili kotouč za záda Michala Kořénka. Ten tak drží svému týmu dvoubrankové vedení.

40:57
    Kotouče se za brankou zmocnil gólman Kořének, který jej šikovně vyhazuje přes všechny čáry.

40:28
    Vojtěch Krejčiřík – 2 min., hákování.

40:17
    Střelu od modré v podání Tomáše Žižky zastavuje Martin Šindelka svým betonem, kotouč se následně odráží do rohu kluziště.

40:01

Máme tu konec gólově nabité druhé periody. Vyškovští v ní vstali z popela jako bájný fénix a hned 23. minutě po brance Tomáše Žižky vyrovnávali. Hned minutu a půl na to posílal domácí celek do vedení Michal Janaček, jenž se prosadil z pohotové dorážky v početní výhodě. Havířovští pak dokázali záhy odpovědět, když samostatný únik zužitkoval Jakub Apolenář. Druhá polovina této periody pak patřila opět domácím hráčům. Nejprve se v čase 30:11 prosadil Matěj Tomajko, který nachytal havířovskou obranu v nedbalkách. Gólový účet prostřední dvacetiminutovky pak uzavřel svou druhou trefou Michal Janeček.

40:00

39:22
    Hráči Vyškova se zmáhají k poslednímu útočnému tlačení. Hosté zatím odolávají.

38:52
    Hráči obou celků už poněkud tahají nohy. Jde vidět, že třetina bude brzy končit.

37:42
    Další velká hrubka obrany Havířova tentokrát ke gólu nevedla. Za jejich záda totiž pronikl soupeřův útočník Adam Popelka, který však nedokázal zaskočit Martin Šindelka, jenž lapil jeho pokus.

36:50
    Havířov využívá blízkosti své střídačky a dostává soupeře pod souvislý tlak, který je podpořen právě pravidelným střídáním forvardů.

35:48
    Po rychlém přechodu jsme mohli vidět šanci také na druhé straně. Po levém křídle si sjížděl Lukáš Bednář, jenž z prostoru levého kruhu pálil golfákem. S jeho střelou si poradil brankář Kořének.

35:40
    Vyškovští hýří aktivitou, což teď dokázal Jakub Lehečka. Ten se dostal do parádní střelecké pozice v vrcholku levého kruhu, ale těsně minul branku soupeře.
    34:37 Michal JANEČEK - 4:2

34:37
    Vyškov právě vstřelil branku!
    Další hrubka havířovské obrany už bez potrestání nezůstane! Za branku odražený kotouč pohotově sebral Štefka, který si vybruslil na hranici brankové čáry a bekhendem zkusil své štěstí. Kotouč se však následně odrazil do volného prostoru, kde si jej přebral MICHAL JANEČEK a bekhendem jej schoval do škvírky, kterou měl Martin Šindelka nechal mezi svými betony. Asistence: David Štefka, Matěj Mikulík.

33:48
    Matěj Sebera se po pěkné souhře pokoušel navýšit vedení domácího celku, z parádní pozice však nastřeluje pouze spojnici tyčí.

32:57
    Hra se nám poněkud uklidnila, žádný z celků za posledních pár minut nedostal do vyložené gólové šance.

31:52
    Daniel Spratek předvedl pěknou stahovačku do středu hřiště a následně také prověřil pozornost Michala Kořénka, ten pohotově zasáhl.

30:46
    Havířovští svědomitě brání nátlak soupeře, Vyškov se zatím k vyložené šanci nedostal.
    30:11 Matěj TOMAJKO - 3:2

30:11
    Vyškov si bere své vedení zpět. Krásnou přihrávku vymyslel Studený, jenž našel najíždějícího MATĚJE TOMAJKA. Vyškovský forvard přetlačil v souboji obránce Havířova a zakončoval do odkryté klece. Asistence: Adam Studený.

28:57
    Bekhendový blafák Matouše Matouš Ćmiela gólem nekončí! Havířovský forvard naskočil ze střídačky, uzmul kotouč a řítil se na branku Kořénka. Následně dokázal také přetlačit soupeřova obránce a natlačit se do zakončení, ve kterém však selhal.

28:08
    Domácí nevyužívají přesilovou hru a hned po jejím konci se proviňují zakázaným uvolněním. Hra se tak vrací před Kořénka.

27:57

26:26
    Jakub Mrva mohl udeřit ve vlastním oslabení, když na útočné modré parádně vypíchl kotouč soupeři. Jeho samostatný únik ale dokázal Michal Kořének zlikvidovat.

25:57
    Dominik Ficek – 2 min., podrážení.
    25:19 Jakub APOLENÁŘ - 2:2

25:19
    Smolné chvíle pro Vyškov, který vedl jen něco málo přes minutu. Nešťastně odraženého kotouče se zmocnil JAKUB APOLENÁŘ, kterému v cestě za gólem stál jenom brankář Kořének. Útočník Havířova se zachoval jako zkušený mazák a střelou mezi betony překonává vyškovského brankáře. Asistence: Jakub Mrva.
    24:27 Michal JANEČEK - 2:1

24:27
    A domácí fanoušci jsou opět na nohou, neboť tu máme obrat ve skóre! Parádní akci započal Jakub Lehečka, který přenesl hru na opačnou stranu. Zde pálil z první Tomáš Komínek, jehož střelu dokázal Martin Šindelka vyrazit, ovšem pouze před sebe. V těchto místech stál připravený MICHAL JANAČEK, který pohotově doráží kotouč po ledě do branky Havířova. Asistence: Tomáš Komínek, Jakub Lehečka.

23:50
    Lukáš Bednář – 2 min., nedovolené bránění.
    22:55 Tomáš ŽIŽKA - 1:1

22:55
    A máme vyrovnáno. Poněkud nenápadnou akci založil Tomáš Komínek, který si po křídle sjel za branku a následně zkoušel zakončit bekhendem. K jeho štěstí se puk odrazil přesně na hůl dojíždějícího TOMÁŠE ŽIŽKY, který jej trefil přesně po víko soupeřovy klece. Asistence: Tomáš Komínek, Jakub Lehečka.

22:28
    Střelu Daniela Spratka schoval Michal Kořének ve své výstroji. Následně přes něj přepadl jeden z útočících hráčů AZ, a tak je hra přerušena.

21:14
    Jakub Mrva zabránil zakázanému uvolněním tím, že nabral rychlost ve středním pásmu a předjel bránícího hráče Vyškova. Puk následně opět ztrácí a zmocňují se jej domácí.

20:28
    Třetina má poněkud pomalejší rozjezd, na puku se střídají oba celky, ani jeden nechce udělat chybu.

20:01

Máme tu konec prvního dějství, ve kterém se do vedení dostali hosté z Havířova, když skóre otevřel v početní výhodě Jan Křivohlávek. AZ měl více ze hry v první třetině, ale i domácí si dokázali vypracovat šance na vyrovnání. Vyškovští však v první dvacetiminutovce pohrdli hned dvěma přesilovými hrami, a tak odcházejí do kabin za nepříznivého stavu.

20:00

19:25
    Útočné snažení Vyškova sráží nepřesné přihrávky. Domácí se dokážou do vyložených šancí dostat, vzápětí je ale většinou překombinují nepřesnými pasy.

17:50
    Vyškov se v závěru třetiny odhodlal k útočnému snažení. Havířovští tak vyhazují puk pouze na zakázané uvolnění.

16:45
    Nepřesná souhra v útočném pásmu vyhání AZ do středního pásma. Marcel Kunc dostal přihrávku na paty, a tak raději s pukem vyjel ven z útočné třetiny.

16:17
    Vojtěch Krejčiřík vystřelil ze slotu, ani tato střela však nepřekonává gólmana Havířova.

15:32
    Hosté jsou v plném počtu. Vyškov nezužitkoval šanci na vyrovnání.

14:26
    Nahození ze středního pásma zastavuje Martin Šindelka svým pravým betonem. Puk se následně odrazil do ochranné sítě nad brankou, a tak se bude vhazovat po pravici gólmana Havířova.

13:32
    Máme tu další dvouminutový trest pro AZ. Tentokrát se proviňuje Franek a domácí tak získávají ideální příležitost na vyrovnání.

13:16
    Hraje se dlouho bez přerušení a diváci mohou vidět velmi aktivní hokej, který se přelévá z jedné strany na druhou.

12:29
    Dalekonosný projektil Dominika Ficeka našel pouze plexisklo za brankou Kořénka.

11:40
    Hra je pozastavena, protože na ledové ploše zůstal ležet jeden z domácích beků. Jedná se o Adama Studeného, který se teď velmi těžce zvedá.

10:43
    Nahození Tomáše Žižky se odrazilo náramně na hůl dorážejícímu Michalu Janečkovi. Gólman hostů teď skvělým zákrokem podržel svůj tým.

09:16
    Ani střela Tomáše Komínka gólem nekončí. Nejproduktivnější hráč domácího celku pálil z mezikruží nepřesně.

08:48
    David Štefka si šikovně vybruslil od pravého mantinelu směrem k brance. Martin Šindelka měl prostor u bližší tyče dobře pokrytý, a tak úspěšně zasáhl.

07:23
    Ondřej Ševčík – 2 min., hákování.

07:17
    Domácí obrana si vůbec nevšimla nikým nekrytého Davida Klimši, který stál na modré čáře a z rychlého kontru ohrozil branku Kořénka.

06:34
    Aktivitu Havířov zhatilo zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Šindelky.

05:44
    AZet zatlačil svého soupeře v obranném pásmu. Vlastimil Hefka se zmocňuje kotouče a šikovně osvobozuje svůj tým od náporu hostí.

04:51
    Přečíslení tři na jednoho nedokázali hosté zužitkovat. Přihrávající Bednář nedokázal procedit kotouč na žádného z jeho volných spoluhráčů před brankou.

04:11
    Kotouč míří na střídačku domácího celku, následné vhazování bude provedeno po pravici Šindelky.
    02:30 Jan KŘIVOHLÁVEK - 0:1

02:30
    Rychlá kombinace a Havířovští jdou do vedení. Souhra Klimši a Spratka ještě gólem neskočila, neboť první jmenovaný nedokázal z předbrankového prostoru překonat Kořénka. Dorážka JANA KŘIVOHLÁVKA už ale úspěšná byla, a tak AZ vede 1:0. Asistence: David Klimša, Daniel Spratek.

02:16
    Vojtěch Krejčiřík – 2 min., držení.

01:31
    Po menším tlaku domácích se do protiakci podívali opět hosté z Havířova. David Klimša nabíjel svému spoluhráči před branku, k jeho smůle se jeho kolegovi kotouč pouze svezl po hokejce.

00:48
    Dělovku od modré vyslal obránce Ondřej Ševčík, Kořének však na puk ideálně viděl a připsal si úspěšný zákrok.

00:18
    Vyškovští se pokoušeli rozehrát ze svého obranného pásma, avšak nepřesně a na kotouči je Šimon Kratochvil.

00:01

Na ledě už pomalu zůstávají pouze startovní formace obou týmů, utkání nám za malou chvíli začne.

Hokej Vyškov: Kořének (Synek) – Holemý, Hefka, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka (C) – Krejčiřík, Lehečka (A), D. Vašíček – Janeček, Tomajko, Sebera – Popelka, D. Štefka, Ramert – Komínek (A).
    Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov: Šindelka (Halouzka) – Kunc, Vosátko, Valenta (A), Ševčík, Ščurek, Ficek, Havlík – Klimša (C), J. Křivohlávek, Franek – Kratochvil, Spratek, Bednář – Apolenář, Ćmiel, Mrva (A) – Tvrdý, Middleton.
    Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Rapák – Voznička, Frais.

Předchozí vzájemné utkání

sobota 21. října 2023 – 9. kolo 2. liga skupina Východ

AZ Havířov 7:3 Hokej Vyškov

Branky a nahrávky: 9. Haas (Tvrdý, Bednář), 15. Pavlík (Kunc, Haas), 22. Ćmiel, 37. Kunc (Franek, Spratek), 38. Franek (J. Křivohlávek, Klimša), 38. Bednář (Pawliczek), 50. Klimša (Kunc, Franek) – 10. Komínek (D. Hohl, Lehečka), 26. Janeček (Sebera, Štefka), 26. Štefka (Lekeš).

AZ Havířov

Havířovští projeli listopad ve velkém stylu. Pouze z prvního utkání v měsíci totiž nebrali bod, jinak se pokaždé svěřencům Jiřího Raszky podařilo uzmout alespoň jeden. Šňůru výher trvající od osmého listopadu se podařilo utnout Kopřivnici, která si na AZ vyšlápla v samostatných nájezdech. Nutno podotknout, že hráči Havířova šli po první dvacetiminutovce do kabin za stavu 0:3. Ovšem během druhé třetiny se dokázali do hry vrátit a následná třetí perioda už góly nenabídla, a tak došlo na již zmíněné nájezdy, ve kterých byla Kopřivnice šťastnější.

Produktivitu nejen Havířova, ale i celé východní skupiny, vede devětadvaceti letý Tomáš Franek, jenž za 18 zápasů zaznamenal neuvěřitelných 45 bodů (22+23! V závěsu za ním je s 44 body (15+29) David Klimša.

Vyškovští zažili v listopadu vzestup, neboť po debaklu, který schytali od Žďáru, odcházeli z každého utkání minimálně s jedním bodem. Naposledy se Jihomoravané střetli s Hodonínem. Díky obětavému výkonu ve třetí třetině, kdy se srovnával na 2:2 Matěj Sebera, se zápas dostal až prodloužení. V něm byli šťastnější domácí Hodonínští.

Kanadské bodování vyškovského celku veden třiadvaceti letý Tomáš Komínek, jenž si v 18 odehraných zápasech dokázal připsat 33 bodů (12+21). V závěsu za ním jsou Jakub Lehečka s 22 body (8+14) a Vojtěch Krejčiřík s 19 body (8+11).

Zdravím všechny fanoušky 2. ligy! Dnes se podíváme na zoubek klání Vyškova, který vyzve AZ Havířov. Tento atraktivní mač nabídne souboj prvního s druhým, a tak si ho určitě nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 23. Žižka (Komínek, Lehečka), 25. Janeček (Komínek, Lehečka), 31. Tomajko (Studený), 35. Janeček (D. Štefka, Mikulík), rozh. náj. Popelka – 3. J. Křivohlávek (Klimša, Spratek), 26. Apolenář (Mrva), 45. Klimša (TS), 46. Apolenář (Ćmiel)