Jihlava – Vítkovice 1:5 (kon.) | Zlín – Přerov 7:5 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 1:2 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 2:3 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 1:2 (1:2 po s.n.)
Mountfield HK
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 02.12.2023, 12:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajnů se budu těšit, na počtenou. (15:47:23)

Dnešní utkání je u konce. Hradečtí zvládli zápas o všechno a porazili Spartu za tři body. Lvi si po mnoha šancích a dobrém výkonu došli pro vítězný gól v 54. minutě díky povedené teči Adama Novotného. Své možnosti měla i Sparta, ale na potřebný bod k jistotě umístění v nejlepší čtyřce nedosáhla. Na definitivní podobu tabulky si musíme ještě počkat s koncem ostatních duelů skupiny Západ.

Aktualizováno: Karlovy Vary srovnaly doma proti Liberci na 3:3 v 59. minutě a poslaly utkání do prodloužení. To posunulo Spartu na čtvrté místo, Hradec se propadl na pátou příčku a musel čekat na výsledek zápasu Motor vs. Boleslav. A vzhledem k tomu, že Budějovice v základní hrací době nevyhrály, bylo už jisté, že Mountfield narazí ve druhé části sezony na týmy ze spodních čtyřek tabulky.

59:47
    Tohle už pro domácí vypadá více než dobře.

59:13
    Hosté zatím nemají čas odvolávat brankáře, místo toho pálil z kruhu Valdis Dommers a následně promáchl Michal Beneš.

58:37
    Střela Adama Novotného byla tečována a skončila těsně pod ochrannou sítí. Nepíská se.

57:59
    Riskantní nahrávka podél lajny, ale Mountfield potenciální šanci Sparty přežil.

57:43
    Zákrok Vedrala a bude se vhazovat v útočném pásmu z pohledu Hradeckých. Tohle jim na závěr zápasu vyhovuje.

57:14
    Tomáš Hora dostal přihrávku mezi kruhy, ale při snaze o kličku přišel o puk.

56:29
    Štěpán Černý nastartoval jeden z posledních útoků minimálně v základní hrací době, tohle bude ještě napínavý závěr!

56:18
    Adam Novotný vypálil zpoza bránícího hráče, ale Vedral na jeho pokus i tak viděl a bez problému zasáhl.

55:35
    Domácí nyní vsadili na obranu, zato Sparta potřebuje tlačit. Většina děje se teď odehrává u branky Mrázka.

53:56
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Tomáš Hora – 2 min., hákování.

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Marek Daníček – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

53:25
    6/6
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield se dočkal a vede! Štěpán Černý vypálil a do střely se mu šikovně vložil ADAM NOVOTNÝ, jehož teč poslala puk za záda Vedrala, který jen máchl lapačkou – 2:1. Takováto situace i s ostatními zápasy by poslala Hradecké do nejlepší čtyřky. Asistence: Štěpán Černý, Matěj Beneš.
    Mrázek V., Novotný A., Černý Š., Beneš Ma., Havlíček M., Beneš Mi.
    Vedral Š., Samson O., David F., Bareš A., Hamršmíd J., Poláček P.

53:17
    Michal Beneš se hezky proháčkoval do útočné třetiny, ale poslední přihrávka mu nevyšla ideálně a Jaroslav Prášek musel spěchat za pukem.

52:26
    Jakub Aschenbrenner kličkou zmátl protihráče a rozehrál do útočného pásma, jenže na nikoho z domácích borců.

51:33
    Jakub Žmola obdržel nahrávku na útočnou modrou čáru, dobře zpracoval, ale proti hradecké přesile neměl nárok.

51:15
    Pražané vyhazují daleko od vlastní brány, ale nepovedlo se jim to dle plánu, a tak je pískán další icing.

50:42
    Michala Beneše přetlačil v souboji protihráč a ujížděl podél hrazení, až pak narazil na hradeckou obranu.

49:59
    Matěj Beneš si nabruslil k mantinelu a prověřil pozornost Vedrala, ten ale jen sevřel puk v lapačce.

49:10
    A právě Prášek měl na holi dosud největší možnost třetiny na domácí straně, jenže netrefil ideálně a puk mu sjel z hokejky.

48:34
    Jaroslav Prášek se nedostal přes střední pásmo, brzy ho obral Jakub Tůma.

48:10
    Přihrávka rukou, hra je přerušena.

47:42
    Mrázek si zastavil touš za kasou a rozehrál pohotově na Štěpána Černého, který rozehrál jen na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpátky před hradeckého strážce svatyně.

47:02

46:37
    Valdis Dommers se zmocnil kotouče u mantinelu a odklidil ho do bezpečí, ale ne nadobro. Brzy ho totiž získali znovu sparťané.

45:37
    Hráči hostí na modré čáře jel puk, ale k jeho štěstí doputoval jen ke spoluhráčům s velkým "S" na dresu.

45:20
    Teprve druhá přesilovka Sparty, která si v ní zatím nevytvořila větší šanci.

45:02
    Petr Hrdlička – 2 min., hrubost.

44:40
    Petr Hrdlička clonil Vedralovi, ale puk zastavil bránící hráč před ním.

44:01

43:26
    Velké momenty před hostující kasou. Valdis Dommers nejprve bez rukavice obětavě clonil pro střelu Michala Beneše z kruhu. Následně ten stejný hráč dostal nabito do stejného místa a jeho dělovka jen prolétla nad horní tyčkou.

42:43
    Matěj Beneš v přesilovce hledal spoluhráče na modré, tomu ale ujel puk a na druhou stranu už se chtěli řítit zase sparťané.

42:01
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Marek Daníček.

42:00
    Zároveň ale při tom byli na ledě v šesti, a tak je pískáno a uvidíme další trest pro hostující střídačku.

41:50
    Kombinace Lvů ve středním pásmu k ničemu nevedla, puku se zmocnili Pražané.

41:09
    Další ofsajd a buly ve středním pásmu.

40:39
    Oto Theimer chtěl překvapit Mrázka, ale neuspěl.

40:22
    Hra se kouskuje i o několik sekund později, jelikož se píská ofsajd.

40:13
    Hradec i po třetí na start třetiny vyhrál buly a Matěj Beneš rozehrál přes střední pásmo. Neprovedl to ale ideálně, jeho spoluhráč nestihl přihrávku, a tak je pískáno zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:56.

Prostřední dějství je minulostí a skóre se od toho prvního nijak nezměnilo. Ale rozhodně bylo na co koukat, jelikož Hradec dostal k dispozici dvě přesilovky, a šance měla i Sparta. Mountfield ale vypadal herně lépe, další krok ke třem bodům ale zatím neučinil.

40:00

39:58
    Velká šance na samotný závěr třetiny, kdy Matěj Beneš našel před branku najíždějícího Michala Beneše. Spolupráce dvou dnešních oslavenců ale neklapla až do konce, jelikož Michal trefil při pokusu zakončit mezi betony právě beton Vedrala.

39:52
    Oliver Samson to zkusil k tyči, ale Mrázek si i s přispěním obrany poradil.

39:02
    V poslední minutě periody spěchají Lvi na Vedrala, ale defenziva Sparty je v přesile.

37:59
    Hradečtí nevyužili ani svou čtvrtou přesilovku.

37:30

36:35
    Na druhou stranu následně ujel Albert Bareš, ale zradila ho gravitace a přitom mu upadl nůž na brusli a na střídačku mu musel pomáhat sudí.

36:18
    Štěpán Černý předal na modré puk Matěji Benešovi, ale nepřesně, a druhý jmenovaný se tak dostal do složité situace.

35:42
    A hned je tu šance v početní výhodě – v nepřehledné situaci pálil nejnebezpečněji Matěj Beneš, ale Vedral ho i vsedě vychytal.

35:30
    Marek Daníček nastrčil Petru Hrdličkovi hokejku pod nohu, a ten tak narazil do mantinelu. Hostující hráč za to půjde pykat.

35:13
    Jaroslav Prášek přijel na pomoc vyšťourat kotouč od mantinelu. A povedlo se, kombinaci předvádí už zase Mountfield.

34:33
    Hosté se šikovně vyhnuli ofsajdu a mohli pokračovat ve hře, museli ale zařadit zpátečku, jelikož pro odražený puk si jel Michal Beneš.

34:09
    Vedral si bez problémů poradil s nahozeným pukem a zastavil hru.

33:58
    Ofsajd zastavuje další postup domácích, budeme vhazovat ve středním pásmu.

33:42
    Ihned po skončení přesilovky Hradce se dopředu nahrnuli hosté a zaměstnali Mrázka, který si ale poradil.

33:18

33:03
    Lvi natrefili jen Vedrala a už jim moc času nezbývá, Sparta se osvobozuje.

32:32
    Pražané vyhazují daleko od vlastní branky a do konce přesilovky zbývá posledních třicet sekund.

31:51
    Skoro odkrytou kasu měli před sebou Hradečtí, jenže do finální přihrávky hokejkou sáhl Jakub Tůma a šikovně vyhodil puk mimo třetinu.

31:25
    Začala další hradecká přesilovka a první šanci v ní měl Matěj Beneš, jehož tečovaný pokus skončil v ochranné síti.

31:18
    František David – 2 min., nedovolené bránění.

30:56
    Hezká kombinace sparťanů k ničemu nevedla, puk jim totiž v rohu hřiště sebral Marek Matašovský.

30:39
    Zakázané uvolnění Lvů, hra se nastěhuje zpátky před Mrázka.

30:10
    Hodně nepřesností kazí postup domácích, ale to samé platí i na druhé straně.

29:32
    Důležité hradecké momenty. Před chvílí ujížděli domácí ve třech na jednoho, následně Štěpán Černý dovezl kotouč až před klec, ale neuspěl.

28:49
    Tomáš Hora nahrával z otočky šikovně před branku, tam ale jeho kolega nedosáhl hokejkou na hrací předmět.

28:17
    Vysoký puk nastřelili Východočeši do útočné třetiny, ale první u něho byla Sparta.

27:51
    Boj o puk u hrazení, Pražané poslední minuty zvýšili obrátky.

26:49
    Sám na Vedrala ujížděl Ondřej Zámečník, ale kotouč zvedl moc vysoko, a tak gólman Sparty nemusel zasahovat. Na druhé straně jeli proti Mrázkovi dva hráči, ale sražená přihrávka jednoho z nich zamezila dalšímu postupu.

26:08
    Mrázek pohledem zkontroloval puk, který prošel brankovištěm, a po něm hrál Adam Bezpalec.

25:23
    Jakub Žmola našel nahrávkou zpoza branky Tomáše Holečka, který z mezikruží nepřekonal Mrázka. Tomu kotouč vypadl z výstroje a pokračovalo se ve hře.

24:41
    Adam Novotný zkusil štěstí od hrazení, ale tečovaný puk nedoletěl až do sítě, místo toho ho Vedral poslal mimo.

24:21
    Michal Beneš narýsoval od mantinelu přihrávku před kasu, kde si puk vzal Jaroslav Prášek, ale nadvakrát nepřekonal Vedrala.

23:47
    Štěpán Černý sebral kotouč soupeři a sám rozehrál, ale Hradečtí se s pukem nikam daleko nedostali.

22:45
    Jakub Žmola dostal před klec nahrávku od Tomáše Holečka, ale neprocpal puk přes Mrázka.

22:13
    Jakub Aschenbrenner zkusil štěstí od modré čáry, ale nepropálil prostor před prvním bránícím hráčem.

21:48
    Vedral našel přihrávkou jen Tomáše Horu, který předal puk spoluhráčům.

20:34
    Pomalejší nástup do prostřední třetiny, na puku je ale více zatím Hradec.

20:05
    Vedral zastavuje puk za vlastní brankou, Lvi rozehráli rovnou do útočné třetiny.

20:01

Hráči se vracejí na led, do minuty pokračujeme.

Další třetina začne přibližně v 13:13.

Je za námi úvodní část hry, v níž jsme sledovali zajímavý průběh se šancemi na obou stranách. Pro Hradecké, kteří potřebují naplno bodovat, zápas nezačal vůbec dobře, když se zkraje třetí minuty trefil pod víko kapitán hostí Andrej Fábry. Krátce po skončení vlastní přesilovky dokázal ve 12. minutě vyrovnat šťastným odrazem o rameno Vedrala Jakub Aschenbrenner. Utkání je tak do druhé třetiny otevřené.

20:00

19:41
    Andrej Fábry promáchl u hrazení a dopředu spěchali hradečtí forvardi, ale zastavil je ofsajd.

19:32
    Po zásahu Petra Poláčka skončil puk na střídačce, bude se vhazovat.

18:58
    Jan Pavelka si nahodil kotouč o mantinel do útočné třetiny a stihl ho i dojet, ale nenabídl se mu nikdo z předních řad.

18:31
    Rozehrávka jednoho z posledních útoků Sparty tuto třetinu, ale východočeská defenziva si ví rady.

17:58
    Náznaky Mountfieldu pokračují, ale prozatím bez kýžené vedoucí branky. Pražané se dosud dobře brání.

16:36
    Vysoký Jan Hamršmíd se dostal před útočníka domácích a sebral mu kotouč.

16:21
    Michal Beneš sebral puk soupeři v nezvyklé pozici na obranné modré čáře.

15:31
    Hra se rychle otáčí, sledujeme hodně atraktivní mač. Na puku se drží Hradečtí.

15:12
    Boj o kotouč v rohu kluziště na dohled Mrázka, zatím bez výsledku.

14:42

13:38
    Matěj Beneš dostal přihrávku na dlouhou hůl a nezpracoval, proto na druhou stranu ujížděl Tomáš Holeček. Ten si chytře počkal a předal puk na Alberta Bareše, který v pádu napálil jen Mrázkovy betony.

12:49
    Druhá hradecká přesilovka v utkání. Matěj Beneš ale napoprvé neprocpal puk na spoluhráče a přišel o něj.

12:42
    Oliver Samson – 2 min., vysoká hůl.

11:32
    6/6
    Krátce poté, co skončila domácí početní výhoda, se Východočeši radují z vyrovnávací branky. Jan Pavelka předal touš JAKUBU ASCHENBRENNEROVI, jenž to zkusil ze složitého úhlu, nastřelil rameno Vedrala a od něj odrazil puk do sítě – 1:1. Asistence: Jan Pavelka, Valdis Dommers.
    Mrázek V., Aschenbrenner J., Pavelka J., Dommers V., Zámečník O., Hora T.
    Vedral Š., Tůma J., Pavlák D., Holeček T., Hrabík O., Daníček M.

11:10

10:42
    Hradecká přesilovka se zatím nedaří, Dommers musí pro kotouč spěchat zpátky dozadu.

09:52
    Adam Novotný měl na holi vyrovnávací branku, ale ležícího Vedrala nepřekonal.

09:35
    Štěpán Černý si dobře nabruslil do pásma, ale puk Valdis Dommers nezpracoval ideálně tak, aby mohl střílet.

09:10
    Petr Poláček – 2 min., podrážení.

08:52
    Rozhodčí zvedá pravici, hradecká výhoda právě začala.

08:24
    Jaroslav Prášek nenašel přesně kolegu z útoku, pod tlakem puk nahrál ve středním pásmu jen soupeři.

08:07

08:05
    Další nepřehledná situace před gólmanem Hradce, život mu znepříjemňoval Jakub Žmola, ale neuspěl.

07:37
    Za Mrázkem zvoní tyčka, Jakub Tůma se jen o kousek nemohl slavit druhý gól Sparty.

06:59
    Lvi jsou pod tlakem v oslabení, ale střely Sparty zatím míří do gólmana nebo vedle, byť jsou dobře schované.

06:20
    Valdis Dommers se snažil něco vymyslet i ve vlastním oslabení, ale dojel ho včas obránce a puk mu sebral.

06:07
    Jaroslav Prášek – 2 min., vysoká hůl.

05:49
    Matěj Beneš ujížděl s Jaroslavem Práškem sám proti jednomu hostujícímu obránci a dobře viděl svého kolegu, přihrávku mu ale zablokoval právě bek hokejkou a napodruhé už Beneš Práška nenašel.

05:20
    Hradečtí pomalu postupují přes střední pásmo, ale po chvíli se musejí zase vracet dozadu.

04:51
    Oto Theimer měl velkou šanci sám před kasou, střelou pod Mrázkův beton se ale neprosadil.

04:20
    Ondřej Culek si poradil pod nátlakem soupeřových útočníků.

03:48
    Složitější situace před Mrázkem, který napodruhé zkrotil puk vypálený zblízka, ale přímo do výstroje hradeckého brankáře.

03:25
    Do hry se nešťastně zapojil i rozhodčí, ale Oliver Samson i tak stihl rozehrát.

03:18
    Hra se vrátila do útočného pásma domácích, po neplatném vhazování se bude opakovat a jedna sekunda se nahrazuje.

02:06
    6/6
    Sparta právě vstřelila branku!
    A máme tady první gól. Hosté rozehráli a útok dotáhli až do konce, když Tomáš Holeček našel z pravého kruhu v levém najíždějícího ANDREJE FÁBRYHO, který zavěsil nad lapačku Vojtěcha Mrázka – 0:1. Asistence: Tomáš Holeček.
    Vedral Š., Fábry A., Holeček T., Žmola J., Culek O., Bartoň T.
    Mrázek V., Veselý Mi., Bezpalec A., Zámečník O., Matašovský M., Hrdlička P.

01:46
    Tečovaný pokus Adama Bezpalce z mezikruží skončil v ochranné síti, vhazování na dohled Šimona Vedrala.

01:09
    Hosté dokázali uklidit kotouč do bezpečí a ještě rozehráli. Mountfield má ale aktivní nástup.

00:38
    Oliver Samson včas odklidil puk před napadajícím Matějem Benešem.

00:03
    Domácí vyhráli buly a první přihrávka mířila po hrazení do útočného pásma Hradce. Beci Sparty si zatím poradili.

00:01

Vítejte na stadionu, oba celky již nastupují.

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Š. Černý, Havlíček, J. Aschenbrenner, Pavelka, Mi. Veselý, Bezpalec, Hrbek – Prášek, Mi. Beneš, Ma. Beneš – A. Novotný, T. Hora, Dommers – Zámečník, Matašovský (C), Hrdlička – V. Aschenbrenner, Vencl (A).
    Trenér: Martin Vágner

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – J. Tůma, T. Bartoň, Culek, D. Pavlák, Samson, David (A), Höll – Odehnal, Fábry (C), Poláček – Daníček, Theimer, Hrabík – Novák, S. Pavlák, Bareš – Holeček, Žmola, Hamršmíd (A).
    Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Horák, Hacaperka – Jiruška, Landsmann.

Mountfield HK – 5. místo, 42 bodů, skóre 89:75

Situace ohledně umístění v nejlepší čtyřce skupiny Západ se hradeckým mladíkům po posledních zápasech pořádně zkomplikovala. Po výhrách 10:3 v Karlových Varech a 9:0 nad Litvínovem to vypadalo, že si svěřenci Martina Vágnera už postup do části vítězů uniknout nenechají. Ale od té doby se leccos změnilo – Lvi nestačili v Budějovicích po nájezdech 2:3 a na ledě Plzně 3:6 a najednou ztrácejí dva body na čtvrtou Boleslav. Doma tak musejí porazit Pražany za tři body a věřit, že minimálně jeden z dvojice Vary a Boleslav bodovat nebude vůbec.

HC Sparta Praha – 2. místo, 45 bodů, skóre 96:80

Junioři Sparty mohou cestovat na východ Čech s klidem. Postup už jim totiž nikdo nevezme a do Hradce si vezou i dobrou formu, když poslední tři duely ovládli. Postupně hokejisté s velkým "S" na dresu zdolali Boleslav 6:5 po prodloužení, Vervu 5:2 a Motor rovněž 5:2. Jak si povedou pod Bílou věží?

A jaké jsou ostatní zápasové dvojice ve skupině? Budějovice hostí Boleslav, Bílí Tygři zamíří do Varů a Litvínov přivítá plzeňské indiány (oba týmy už bez šance na umístění v TOP 4).

Letošní vzájemná utkání:

HC Sparta Praha vs. Mountfield HK 0:1
    Mountfield HK vs. HC Sparta Praha 0:1
    HC Sparta Praha vs. Mountfield HK 4:2
    Mountfield HK vs. HC Sparta Praha ?:?

Krásné poledne z Hradce Králové! Vítejte v ČPP Aréně, kde dnes junioři Mountfieldu HK uzavřou první část sezony zápasem proti pražské Spartě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jan Brůna

Branky a nahrávky: 12. J. Aschenbrenner (Pavelka), 54. A. Novotný (Š. Černý, Ma. Beneš) – 3. Fábry (Holeček, Žmola)

Rozhodčí: Horák, Hacaperka – Jiruška, Landsmann