Třinec – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:2 (kon.)
K. Vary – Kladno 4:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:4 (1:2 po s.n.)
Liberec – Plzeň 2:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC Olomouc
Úterý 23.01.2024, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov, Česko • Tipsport extraliga • 39. kolo

50:25
    Anděl ujel litvínovské obraně, ale před Zajíčkem nemohl zakončit, neboť byl Jaksem zezadu zahákován.

48:59
    Bambula si půjde odpočinout za sekání, powerplay Olomouce tak končí. Útočník zbytečně napadl soupeře bez puku ve slotu.

47:13
    Mora bude mít ještě šanci s utkáním něco udělat, neboť Havelka se usadí na trestnou lavici za sekání. Čas se však hostům rychle krátí.

42:43
    Jurčík přesekl soupeři hokejku v útočném pásmu, když se ve slotu snažil dostat k puku. Přesilovka Olomouce.

39:16
    Trable pro Olomouc se stále kupí. Navrátil nebyl pozorný a ve středním pásmu poslal k zemi Zileho.

37:40
    Velmi nevybíravý zákrok na Davida Kašeho předvedl u hrazení Orsava. Kromě políčků od soupeřů a vyprovokování mely si vysloužil také vyloučení na pět minut a osobní trest do konce utkání.

Na dvě minuty si však půjde sednout také Jaks, který se vydal pomstít svého kolegu.

33:50
    Powerplay Litvínova bude pokračovat, Abdul si půjde sednout za sekání po výměně názorů s Bambulou, který je potrestán držením hole.

32:12
    Po tvrdém souboji za brankou si půjde za zašlapování puku sednout Knotek. 53 vteřin bude trvat výhoda Vervy 5 na 3.

31:05
    Jícha se středem dostával do úniku, vytěžil z toho alespoň přesilovku. Sednout si půjde Kusko.

27:27
    Anděl pro své kolegy vypracoval dobrou příležitost, ale při protiakci soupeře se nechal unést. Půjde si tak sednout za nedovolené bránění.

26:06
    Po Kašeho akci došlo před olomouckou klecí k výměně názorů mezi Baránkem a Kuskem. Za to si oba borci na dvě minuty odpočinou.

21:07
    Řezníček před Konrádem poslal k zemi ujíždějícího Jakse, půjde si tak sednout na dvě minuty za podrážení.

07:20
    Ondřej Kaše se v útočném pásmu provinil vysokou holí, za devět vteřin by se tak hosté měli dostat do početní výhody.

05:29
    Za sekání si na dvě minuty půjde sednout Orsava, který se snažil na útočné modré čáře zachránit akci svého týmu.

01:53
    Urban po prohraném vhazování podržel soupeře najíždějícího si k brance, což rozhodčí viděli.

Jiří Pudich

Branky a nahrávky: 28. O. Kaše (Jaks, Abdul), 36. Koblasa (Kudrna), 40. Koblasa (O. Kaše, Baránek), 60. Kudrna – 53. Kusko

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Urban – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Černý, Škůrek, Rutar – Kusko, P. Musil, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Menšík, Knotek, Orsava – Anděl.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Sýkora, Veselý – Hynek, Zíka