Valencia – Almería 2:1 (kon.) | Granada – Las Palmas 1:1 (kon.) | Alavés – Barcelona 1:3 (kon.)
Girona – Real Sociedad 0:0 (kon.)
Girona FC
0:0 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 03.02.2024, 21:00 • Estadi Municipal de Montilivi (Girona) • Španělská LaLiga • 23. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:19. (23:08:00)

Girona zůstává po remíze v tabulce druhá, ovšem Real Madrid má šanci před vzájemným duelem nasadit ke čtyřbodovému trháku. Real Sociedad je nadále šestý.

Fotbalisté Girony a Realu Sociedad se rozešli bez gólů. Dva neuznané jsme viděli v prvním poločase. Domácí se po trefě Yangela Herrery ve 24. minutě nějakou dobu radovali, ale oslavy jim nakonec zkazil VAR, který našel Sáviův ofsajd v zárodku akce. Na druhé straně neplatila ze stejného důvodu dorážka Mikela Oyarzabala. Tomu ale bylo postavení mimo hru mávnuté bezprostředně po jeho zakončení. Po změně stran pak byli dlouho aktivnější spíše hosté a Girona se dlouho k ničemu nedostávala. Fotbalisté Realu Sociedad ale měli jedinou vážnější příležitost, když střelu Méndeze vyrazil nad břevno Gazzaniga. Katalánský celek se nadechl k náporu až v závěru. V největší šanci však minul bránu střídající Valery.

90+7

90+7
    Ani ten ale rozhodnutí nepřinesl. Galán odkopává míč až na půlku.

90+6
    Domácí si přeci jen v závěru vytvořili tlak! Po sražené střele Herrery přijde na řadu roh.

90+5
    Valery mohl rozhodnout! Skvělou práci odvedl Yan Couto, který bojovností přehrál Barrenetxeu a předložil míč na penaltu Valerymu. Ten však tak o metr minul levou tyč z pohledu gólmana!

90+5
    Po rohovém kopu boxoval do bezpečí Álex Remiro.

90+4
    Standardní situaci z 25 metrů zahrával Daley Blind. Zkusil vystřelit. Míč srazila na roh zeď.

90+3
    Oyarzabal byl odveden ze hřiště a hra pokračuje. Hosté zatím o deseti.

90+1
    Utkání by mělo být nastaveno o čtyři minuty. Ale jistě to nakonec bude víc právě kvůli ošetřování Oyarzabala.

90
    Mikel Oyarzabal šel do hlavičkového souboje s brankářem Gazzanigou. Ten míč boxoval a trefil i hráče soupeře. Oyarzabal zatím zůstává ležet na trávníku a na cestě už jsou lékaři.

89
    Domácí kouč Míchel vylétl kvůli verdiktu rozhodčího, dostává červenou kartu a je vykázán na tribunu. Dost pravděpodobně tak ani on nebude moci být na Santiagu Bernabeu na lavičce!

88
    Yangel Herrera dostal žlutou kartu za zákrok na Barrenetxeu ve středu hřiště. Domácí záložník to bere hodně špatně, protože ví, že příští týden přijde o utkání na půdě Realu Madrid.

87
    Stuani roztáhl hru doprava na Sávia. Ten trefil svým centrem do hlavy hned prvního protihráče.

87
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Jon Ander Olasagasti,
    ze hřiště odchází André Silva, přichází Umar Sadiq.

85
    Blížíme se do koncovky duelu. Teď už by byl gól na jedné či druhé straně s velkou pravděpodobností rozhodující.

83
    První šance domácích ve druhém poločase! Akci rozběhl střídající Jhon Solís. Ten předal míč Yangelovi Herrerovi, který si na pravé straně šestnáctky našel prostor pro jedovatou přízemní střelu. Tu vyrazil levou nohou Álex Remiro.