Zlín – Slovácko 2:1 (kon.) | Karviná – Slavia 0:3 (kon.) | Sparta – Liberec 2:1 (kon.)
FC Zlín
2:1 (0:1)
1.FC Slovácko
Neděle 18.02.2024, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 21. kolo
    Výhru v derby tentokrát slaví ve Zlíně.

Fotbalisté Zlína poráží v derby Slovácko 2:1 a připisují si do tabulky důležité tři body v boji o záchranu! To čtvrtí hosté naopak prohráli i druhý jarní zápas.

Vše přitom začalo pro Slovácko výborně, když už ve 4. minutě otevřel skóre duelu Pavel Juroška. Ve 35. minutě však přišel klíčový moment duelu. Kapitán hostí Daníček totiž při útočné standardce trefil Didibu do žeber a po intervenci VAR byl poslán do kabin. O deseti hrající celek z Uherského Hradiště pak sílícímu zlínskému náporu po změně stran neodolal. V 72. minutě srovnal Tom Slončík a o pár minut později dokonal obrat Vukadin Vukadinović. Slovácko už nemělo sílu na to, aby si v závěru vytvořilo nějaký větší nápor. (17:02:25)

90+6

90+5
    Domácí brankář Stanislav Dostál dostal žlutou kartu za zdržování hry.

90+3
    Ikugar nyní posílal balón pro změnu na pravé křídlo. Míč se snažil doběhnout Vukadinović, ale už to nestihl. Vhazují hosté.

90+2
    Ikugar vysunul domácího mladíčka Alexandra Bužka. Ten mohl rozhodnout, ale jeho zakončení těsně minulo bránu Milana Heči!

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90
    Domácí drží míč na útočné polovině a šetří tak cenný čas. O deseti hrající Slovácko nemá, zdá se, dost sil na nějaký závěrečný nápor.

89
    Alexandr Bužek se spíše zbavil míče. Jeho střelecký pokus skončil někde na tribuně.

88
    Dopředu směřoval na pravé straně Vukadinović. Zakřižoval ho Doski, ovšem domácí budou vhazovat a to jim vyhovuje.

87
    Dnešní derby sleduje 4319 diváků.

86
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Cletus Nombil.

85
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Patrik Blahút, přichází Sung-pin Kim,
    ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Filip Vecheta.

84
    Žlutou kartu dostává Merchas Doski, který fauloval Martina Cedidlu.

83
    Obrat výrazně potěšil zlínské fanoušky, kteří si nyní pobyt na tribunách zpříjemňují také pyrotechnickou vložkou.

82
    Blahút v běžeckém souboji přišlápl kopačku domácího kapitána Bartošáka. Zlín tak bude rozehrávat.
    80. Vukadin VUKADINOVIĆ - 2:1

80
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí po změně stran dokázali využít své početní výhody a otáčejí skóre duelu! Alexandr Bužek posunul před pokutovým územím míč doprava pro VUKADINA VUKADINOVIĆE, který nasprintoval do šestnáctky a z poměrně ostrého úhlu zamířil ke vzdálenější tyči – 2:1.