Lazio – Bologna 1:2 (kon.) | Empoli – Fiorentina 1:1 (kon.) | Udinese – Cagliari 1:1 (kon.)
Frosinone – AS Řím 0:3 (kon.) | Monza – AC Milán 4:2 (kon.)
S. S. Lazio
1:2 (1:1)
Bologna FC
Neděle 18.02.2024, 12:30 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 25. kolo

Je za námi utkání mezi Laziem a Bolognou. Hosté si po dnešním zápase upevnili svou pátou pozici v Serii A, v Římě vyhráli 2:1. Přitom v duelu brzy prohrávali, když se v 18. minutě trefil Gustav Isaksen. Krátce před pauzou ale hostům vyrovnání daroval Ivan Provedel, branky se tak dočkal záložník Usáma el-Azúzí. Po změně stran jsme viděli opatrnou podívanou, Lazio téměř celý druhý poločas nemělo šance a nakonec bylo potrestáno. V 78. minutě zápas rozhodl Joshua Zirkzee.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:31:54)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 1:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:11.

90+5

90+4
    Ještě jeden roh na domácí čeká. Míč do zámezí poslal Sam Beukema.

90+3
    Michel Aebischer viděl žlutou kartu. Minutu před koncem domácí rozehrají standardní situaci.

90+3
    Do konce utkání už zbývají jen dvě minuty. Riccardo Calafiori odkopl míč dostatečně daleko od své brány.

90+2
    Bologna se dostala pod tlak. Nyní bude mít k dispozici autové vhazování, což jí vyhovuje.

90+1
    Danilo Cataldi vyslal do vápna standardní situaci, ale hostující defenzíva si poradila na podtrženou jedničku.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Matteo Guendouzi patří mezi nejaktivnější domácí hráče. Dostal se k centru zprava, jenže zakončení na řadu nepřišlo.

89
    Stefan Posch načechral do vápna centr, který hlavou zakončil Joshua Zirkzee. Střelec zatím rozdílové branky svatyni tentokrát minul.

88
    Zdá se však, že Lazio nemá dostatek sil, aby si vytvořilo závěrečný tlak. Druhý poločas je v podání domácího celku velice slabý.

87
    Babis Lykogiannis měl prostor na levé straně a nakonec se i dostal ke střele. Jeho projektil ale zablokoval obránce.

86
    Luca Pellegrini vůbec nezvládl centr z levé strany a míč tak zamířil do zámezí. Vykopávat znovu bude polský brankář ve službách hostů.

85
    Střídání v týmu Bologna FC:
    ze hřiště odchází Victor Kristiansen, přichází Riccardo Calafiori,
    ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Babis Lykogiannis.

84
    Felipe Anderson přihrál Guendouzimu, jehož přihrávka ale přesná nebyla. Dobře si s útočníkem poradil obránce Sam Beukema.

83
    Nyní ale kombinují na útočné polovině hostující fotbalisté, kterým teď vše hraje do karet.

82
    Útočná akce Lazia byla kvůli ofsajdu zastavena. S rozehrávkou tedy Łukasz Skorupski spěchat rozhodně nebude.

81
    Dan Ndoye se jen těsně nedostal k zakončení. Hosté ale jsou v laufu a rádi by přidali třetí branku.

Daniel Fekets

Branky: 18. Isaksen (Immobile) – 39. el-Azúzí (Fabbian), 78. Zirkzee (Kristiansen)

Karty:   35. Cataldi (LAZ), 79. Marušić (LAZ) – 25. Fabbian (BLG), 46. el-Azúzí (BLG), 90+3. Aebischer (BLG)

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari (77. Lu. Pellegrini), Patric (11. Casale), Gila, Marušić – Guendouzi, Cataldi, Luis Alberto (77. Kamada) – Isaksen (65. P. Rodríguez), Immobile (C) (65. Castellanos), F. Anderson.
    Náhradníci: Mandas, Sepe – Hysaj, A. Anderson, Napolitano, Fernandes.

Trenér: Maurizio Sarri

Bologna FC: Skorupski – Posch, Beukema, Lucumi, Kristiansen (85. Calafiori) – el-Azúzí (73. Aebischer) – Orsolini (85. Lykogiannis), Ferguson (C), Fabbian (73. Urbański), Saelemaekers (73. Ndoye) – Zirkzee.
    Náhradníci: Bagnolini, Ravaglia – M. Ilić, Corazza, De Silvestri, Moro, Karlsson, Odgaard.

Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Fabio Maresca