Sheffield Utd. – Brighton 0:5 (kon.) | Luton – Manchester Utd. 1:2 (kon.)
0:5 (0:2)
Brighton & Hove Albion
Neděle 18.02.2024, 15:00 • Bramall Lane • Anglická Premier League • 25. kolo

Držení míče: 19 % : 81 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 5:14. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 3:5. (17:01:55)

Je konec! Brighton potvrdil roli favorita a rozstřílel Sheffield na jeho půdě vysoko 5:0. Domácí si situaci zkomplikovali ve 13. minutě, kdy byl vyloučen Holgate. Brighton se ujal vedení ve 21. minutě, kdy se prosadil Bounanotte. Na jeho zásah o chvíli později navázal Danny Welbeck. Domácí sice dokázali snížit, ale branka nemohla platit kvůli ofsajdu Osborna. Patnáct minut před koncem přišla definitivní pojistka, když si míč do vlastní sítě usměrnil Robinson. Následně se ještě dvakrát díky nedůrazu domácí obrany radoval Simon Adingra.

90+5

90+5
    Domácí ještě v samotném závěru duelu zahrávali rohový kop, ale míč u přední tyče odhlavičkoval Pervis Estupiňán.

90+4
    Žlutá karta pro tým Sheffield United (Tom Davies).

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Bart Verbruggen).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Billy Gilmour).

89
    Sheffield v této fázi soutěže překonal nelichotivý rekord Barnsley v počtu inkasovaných branek po 25 utkáních! Domácí jich inkasovali už 65.

88
    Po další chybě domácí defenzivy se k míči dostal střídající Pervis Estupiňán, který míč poslal na hranici velkého vápna, ale spoluhráč jeho pobídku přeběhl.

86
    Brighton právě vstřelil branku! Ještě jedna branka do sítě domácího celku pro krásné zakončení víkendu! SIMON ADINGRA se ve vápně opřel do odraženého míče, který se i díky teči obránce snesl za záda brankáře.

85
    Brighton se díky dnešnímu triumfu posune na sedmou pozici Premier League.

84
    Pascal Groß odcentroval do pokutového území, kde si na jeho pobídku naskočil Moder, jenže tísněn dvojicí soupeřů hlavičkoval mimo tři tyče.

83
    Výborný nákop na pravou stranu hrací plochy si pohlídal Anel Ahmedhodžić, který míč před dobíhajícím Fatim odhlavičkoval do autu.

82
    Další ofenzivní výpad Brightonu vedený po pravé straně skončil odvráceným centrem. Odražený míč ale opět vybojovali hostující fotbalisté.

81
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Pervis Estupiñán.

81
    Střídání v týmu Sheffield United:
    ze hřiště odchází James McAtee, přichází Rhian Brewster.

80
    ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Oliver Norwood,
    ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází Tom Davies.

78
    Brighton právě vstřelil branku! A demolice ještě skutečně nekončí! SIMON ADINGRA byl zcela nehlídaný v pokutovém území, kde si naběhl na centr z pravé strany a z voleje placírkou uklidil míč do sítě!

Tomáš Kubečka

Branky: 21. Buonanotte (Dunk), 25. Welbeck, 75. J. Robinson (vla.), 78. Adingra (Groß), 86. Adingra

Karty:   90+4. T. Davies (SHU) – 45+6. Lamptey (BRN), 57. Buonanotte (BRN), 90. Gilmour (BRN), 90+4. Verbruggen (BRN)   13. Holgate (SHU)

Sheffield United: Foderingham – Bogle, Holgate, Ahmedhodžić, J. Robinson, Larúsí (63. A. Brooks) – Osborn (80. T. Davies), Hamer (80. Norwood), Souza, Ja. McAtee (81. Brewster) – Osula (32. Trusty).
    Náhradníci: Grbić – McBurnie, Arblaster, Blacker.

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – van Hecke, Dunk, Webster (46. de Paulo) – Groß, Buonanotte (67. E. Ferguson), Gilmour, Lamptey (46. Moder) – Adingra, Mitoma (77. Fati) – Welbeck (81. Estupiñán).
    Náhradníci: Steele – Boaitey, Baleba, Veltman.