Hr. Králové – Mladá Boleslav 0:0 (kon.) | Ostrava – Bohemians 1905 1:1 (kon.) | Teplice – Karviná 2:2 (kon.)
Liberec – Jablonec 3:3 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:1 (1:0)
Bohemians Praha 1905
Sobota 24.02.2024, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 22. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou. (17:05:04)

Je dobojováno. Ostravané byli v první půli aktivnějším týmem a dočkali se ve 32. minutě odměny. David Buchta poslal FCB do vedení a v Ostravě bylo veselo. O chvíli později bylo ještě lépe, ale jen na krátký moment. Gól Tanka totiž zrušil VAR kvůli ofsajdu.

Po pauze se Bohemka dostala k jedinečné možnosti srovnat. Po faulu a kontrole videa se kopala penalta. Hybš ovšem nechal vyniknout Letáčka, který podržel Slezany. Krátce nato uviděl znovu po zásahu VARu červenou kartu Puškáč, jenž rukou trefil do obličeje Jurošku. Baník přesilovku využil v 72. minutě, nicméně krásný gól Blažka znovu neplatil kvůli ofsajdu. V 82. minutě vyslal střídající Huf varování, ale jeho tutovku znovu zlikvidoval Letáček. O minutu později se již David Huf radoval, když se prosadil po rohovém kopu. Baník ze závěrečného tlaku nic nevytěžil, ztratil tak výborně rozehraný zápas a bere jen remízu 1:1.

90+7

90+7
    Tak ještě ne. Sudí píská faul Berana a poslední přímák pro Baník.

90+6
    Tohle již hosté zvládnou. Valeš zachytil další centr a bude tady konec.

90+5
    Tento vysoký centr Tanka se stal snadnou kořistí Valeše, který nebude s rozehrávkou vůbec spěchat.

90+4
    Šudák vybojoval další rohový kop pro Baník. Dočkají se domácí?

90+4
    Hosté chytře tahají čas na polovině Baníku, kterému se čas rychle krátí.

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Tomáš Rigo).

90+2
    Žlutou kartu vzápětí vidí i domácí trenér Pavel Hapal za nemístné protesty.

90+1
    Valeš si dával načas s rozehrávkou a sudí jej trestá žlutou kartou.

90+1
    Boula si pomohl v souboji viditelně rukama a sudí pochopitelně píská ve prospěch hostů.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Tanko hlavičkoval nikým nehlídaný mezi penaltou a malý vápnem, ale jeho slabé zakončení končí v rukavicích Valeše.

89
    Jenže k centru se Lischka neprotlačil a hosté dostali balón až na půlku, kde Ndefe pokazil snadný pas na Riga a je tady aut pro Klokany.

88
    Baník svírá svého soupeře a žene se mocně znovu za vedoucí brankou. Nyní bude rozehrávat roh.