Barcelona – Getafe 4:0 (kon.) | Alavés – Mallorca 1:1 (kon.) | Almería – Atlético 2:2 (kon.)
FC Barcelona
4:0 (1:0)
Getafe CF
Sobota 24.02.2024, 16:15 • Estadio Olímpico (Barcelona) • Španělská LaLiga • 26. kolo

To bude ode mě z dnešního zápasu španělské ligy vše, děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů. (18:19:00)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 12:18.

V dnešním utkání toho hosté moc nepředvedli a i přes skóre 1:0 pro Barcelonu po prvním poločase zásluhou Raphinhy nebylo moc pochybností, kdo zvítězí a opanuje uktání. Hned po poločase Katalánci napravili dojem ze zahozených tutovek v prvních 45 minutách a po brance Joaa Félixa to bylo 2:0. Na 3:0 upravil do ťuknutí od Raphinhy Frenkie de Jong a na konečných 4:0 stanovil výsledek v nastaveném čase Fermin López zakončením do prázdné brány po rychlé kombinaci.

90+5

90+5
    Rico ještě vhodil ze zámezí míč do hry, hned jsou u něj ale domácí a to bude všechno.

90+3
    Vypadá to, že domácí už nikam nespěchají a dohrají utkání na své polovině.

90+1
    Barcelona právě vstřelila branku! Vitor Roque nejprve v úniku zakončoval sám, brankář jeho pokus vyrazil přímo před FERMINA LÓPEZE, který bezpečně trefil odkrytou bránu, protože se k němu nikdo nestačil stáhnout.

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Yellu Santiago popostrčil protihráče a vysloužil si žlutou kartu.

90
    Koundé si neporozuměl se spoluhráčem a musí uhánět zpět.

89
    Nepovedený nákop do vápna od Aleñi, gólman Barcelony bude vykopávat.

87
    Příliš slabá přihrávka Diega Rica, míč bez problémů sbírá z trávníku ter Stegen.

86
    Po několika odrazech ve vápnu Getafe je nakonec Lewandowskému písknuto hraní rukou.

85
    Héctor Fort byl po svém nástupu na hřiště hned terčem zákroku ze strany Maty.

83
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Héctor Fort.

83
    ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Pedri.

82
    Dlouhý balon do náběhu pro Lópeze, Soria nastalou situaci dobře přečetl.

81
    Rico si odstavil Vítora, ale poté je z toho ztráta. Cancelo si navedl míč na střed, ale obstřel zblokoval Gaston Alvarez.

79
    Rico se teď omlouvá lépe postaveným spoluhráčům, jeho střel šla vysoko nad bránu.

Michal Pospíšil

Branky: 21. Raphinha (Koundé), 53. Félix (Christensen), 61. de Jong (Raphinha), 90+1. F. López

Karty:   37. Gündoğan (BAR) – 37. Alderete (GET), 48. Dakonam (GET), 50. Rico (GET), 90. Santiago (GET)

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo (83. Fort) – de Jong, Christensen (77. Roque), Gündoğan (83. Pedri) – Raphinha (77. Romeu), Lewandowski, Félix (63. F. López).
    Náhradníci: Kochen, I. Peña – Guiu, I. Martínez, Roberto, Yamal.

Trenér: Xavi

Getafe CF: Soria – J. Iglesias (46. Carmona), G. Álvarez, Alderete, Dakonam (C) (68. Aleñá) – Milla – Greenwood (67. Ó. Rodríguez), Maksimović (67. Mata), Moriba (78. Santiago), Rico – Mayoral.
    Náhradníci: Benito, Fuzato – Angileri, D. Duarte, Latasa.

Trenér: José Bordalás Jiménez

Rozhodčí: Ruiz – González, López