Aston Villa – Nottingham 4:2 (kon.) | Brighton – Everton 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Burnley 3:0 (kon.)
Manchester Utd. – Fulham 1:2 (kon.) | Bournemouth – Manchester City 0:1 (kon.) | Arsenal – Newcastle 4:1 (kon.)
Arsenal FC
4:1 (2:0)
Newcastle United
Sobota 24.02.2024, 21:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 26. kolo

Utkání je u konce a domácí celek dokráčel k jasné výhře. Newcastle sice po pauze přidal, už se jen nebránil, nicméně udeřilo na opačné straně a to hned dvakrát. V 65. minutě se pěknou křížnou ranou trefil Bukayo Saka a o čtyři minuty později po rohu usměrňoval centr od rohového praporku Jakub Kiwior. Až poté se ke slovu dostali i hosté a v 84. minutě snížil Joe Willock. Víc už hosté nestihli a jelikož neskórovali ani domácí, skončil zápas výsledkem 4:1. Arsenal je po tomto výsledku na třetím místě s 58 body, Newcastlu patří osmé místo s 37 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:07:24)

Utkání sledovalo 60 298 diváků.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:6.

90+5

90+4
    Smith Rowe se prodíral levou stranou, nepovedlo se mu ale odcentrovat do lepší pozice.

90+3
    Roh povedený nebyl, to už ale domácí nemusí až tak moc trápit.

90+3
    Daniel Burn zastoupil Kariuse při střele Smithe Roweho, hosté pak uklidili na rohový kop.

90+2
    Velká malá domů na Kariuse, ten hned rozehrával na levou stranu.

90+1
    Trocha problémů hostů při rozehrávce, nakonec se ale vykombinovali alespoň k půlce.

90
    Bude se nastavovat pět minut.

89
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Jorginho, přichází Muhammad Alnaní.

88
    Arsenal bude ještě střídat a dolů půjde právě Jorginho.

87
    Vypadá to, že to Jorginho rozběhá, už zase hrajeme, u míče je Newcastle.

86
    Na trávníku leží domácí Jorginho a vypadá to na křeče.

85
    Rázem se hosté probrali a ještě touží po alespoň jedné brance.
    84. Joe WILLOCK - 4:1

84
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Tak se hosté nakonec dočkali korekce skóre. Po akci levou stranou zapomněla obrana Arsenalu na Burna, ten odcentroval a ve vápně předvedl přesnou hlavičku JOE WILLOCK. Raya se natahoval marně a je to 4:1.

83
    Nketiah předvedl dobrý tlak na rozehru, míč sice nevybojoval, ale povedlo se mu zastavit případný kontr Newcastlu.

82
    No a nakonec se hosté museli stáhnout a výsledkem byla malá domů na Kariuse.

Aleš Pur

Branky: 18. Botman (vla.), 24. Havertz (Martinelli), 65. Saka (Havertz), 69. Kiwior (Rice) – 84. Willock (Burn)

Karty:   7. Ødegaard (ARS)

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (76. Smith Rowe), Rice, Jorginho (89. Alnaní) – Saka (76. R. Nelson), Havertz (76. Nketiah), Martinelli (64. Trossard).
    Náhradníci: Ramsdale – Soares, Vieira, Jesus.

Trenér: Mikel Arteta

Newcastle United: Karius – Trippier (C), Schär, Botman (73. Lascelles), Livramento (73. Burn) – Longstaff, Guimarães (73. Willock), Miley – Almirón (64. J. Murphy), Isak (64. Barnes), A. Gordon.
    Náhradníci: Gillespie – Krafth, Hall, Ritchie.

Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Tierney – Davies, Hopton