Třinec – Litvínov 10:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 9:5 (kon.)
Zlín – Sparta 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 4:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Středa 17.11.2010, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

60:00
    Konec zápasu. Eaton ztratil pohádkové vedení o tři branky, když na 3:3 srovnal Burger. Již to vypadalo na remízu, ale tu rázně odmítl po Kočího střele tečující Pivko. Pro dnešek to je z Pardubic vše, nashledanou. (19:37:18)

59:50
    Závar před Svobodou, ale hosté se do zakončení nedostávají.

59:34
    Hosté si vybírají oddechový čas.

59:01
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Kočího ránu od modré mistrně tečoval LIBOR PIVKO, který vrací Eaton do vedení. Asistence: Václav Kočí a Tomáš Zohorna

59:01
    Probíhá kontrola u videa. Kočí od modré pálil a Pivko tečoval. Puk skončil za Málkem, ale o jeho platnosti se teprve bude rozhodovat.

58:39
    Nahození od modré Svoboda raději pozdržel v lapačce. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

58:07
    Kolář I nepřesně rozehrál na Mezeie, kterému nezbývalo nic jiného, než vypálit. Jelikož byl ale v záklonu, tak šla rána nad.

57:09
    Hra je v posledních okamžicích hodně rozháraná a plná nevynucených chyb na obou stranách.

56:17
    Domácí tým hraje v plném počtu.

56:07
    Až teď se na vrcholu přesilovkové pyramidy zjevil Ctirad Ovčačík. Hostující bek dokonce vypálil, ale Svoboda zneškodňuje vyrážečkou.

54:30
    Domácí znovu vyhazují a hosté se nemohou dostat ke kloudné akci.

54:37
    Dnešnímu duelu přihlíží 9865 diváků.

54:15
    Před hosty se rýsuje možnost dovršit velký obrat v utkání. Tomáš Zohorna totiž domácí tým posílá za hákování do čtyř.

53:52
    Koukal hledal zadovkou Koláře I, ale ten puk netrefil. Hosté šli do brejku, ale Tomas si nevšiml u modré startujícího a hlavně zcela osamoceného Ujčíka, a tak pouze nahodil puk, který končí v lapačce Svobody. Vhazuje se po pravici brankáře domácích.

53:18
    HC Eaton Pardubice již hraje v plném počtu.

53:04
    Píša vyhazuje přes všechny čáry.

52:21
    Hosté sice drží domácí pevně v obranném pásmu, ale zatím bez šancí. Po přerušené hře se vhazuje po levici Svobody.

51:18
    Libor Pivko posílá Eaton do oslabení. Dvouminutový trest održel za podražení.

50:04
    HC Vítkovice Steel již hraje v plném počtu.

49:44
    Ani Kolář I se nedočkal úspěchu. Jeho pokus končí vysoko nad brankou.

49:11
    Starý projel podél mantinelu a vypálil. Málek však bezpečně zakročuje betonem.

48:04
    Přesilovka pro domácí výběr trenéra Jandače. Lukáš Klimek dostává dvě minuty za krosček.

47:19
    Oba celky hrají v plném počtu.

46:21
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Rudolf Huna ujel podél mantinelu a v útočné třetině předložil puk před branku, kde si sjel JIŘÍ BURGER, který prudkou ranou procedil touš za Svobodu. Výborný návrat hostů do utkání, i když byl po první třetině stav 3:0 pro Eaton. Asistence: Rudolf Huna.

45:45
    Huna za brankou domácích cvičil s Jillsonem, ale do zakončení se nedostane. Po posunuté brance se totiž přerušuje hra.

45:19
    Vyloučení na obou stranách. Za domácí odchází na trestnou Jan Kolář I (hrubost) a za hosty Jan Káňa (hrubost).

45:19
    Starý se z ničeho nic zjevil sám před Málkem, ale nedokázal dobře zakončit. Pálí pouze do výstroje hostujícího brankáře.

43:34
    Opět v šanci útočník Vrána, ale ani tentokrát na Svobodu nevyzrál. Pálil pouze do jeho helmy, načež je přerušena hra.

41:40
    Vrána po nahrávce Malíka nabruslil do pásma a vypálil na branku. Rána však končí na betonech domácího brankáře.

41:02
    Ujčík se po pěkné zadovce Húževky dostal ze strany k zakočení. Jeho táhlý pokus však Svoboda vyráží.

40:40
    Píšovo nahození od modré Málek pouze vyrazil, ale díky dobré práci obrany hostů končí puk bezpečně v lapačce Romana Málka.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Všechno je jinak, zdánlivě pohodlný náskok Eatonu po první třetině se ztenčil pouze na jednu branku. Domácí totiž nepromění ani nejvyloženější šance a když se k tomu přidá i zlepšená hra hostí, je stav po dvou třetinách 3:2 pro Pardubice. Zásahy brankářů: Adam Svoboda - 12 (celkově 17), Roman Málek - 13 (22). Třetí třetina začne v ČEZ Areně asi v 18:48.

39:30
    Bartek objel branku a zkoušel puk zasunout za Málka, ten však byl u tyče včas. Vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.

38:52
    Pohl z těžkého úhlu nahodil puk na Svobodu, který jej pouze vyrazil, ale díky dobré práci jeho spoluhráčů se Tomas k zakončení nedostal.

38:01
    Radil trošku zbytečně z dobré pozice hledal Rákose, ale tomu hostující obrana znemožnila vážněji ohrozit Málka.

37:14
    Rychlý brejk hostí zkoušel zakončit blafákem Klimek, ale domácí obrana reprezentačního novice rozhodila, ten tak nedokázal ideálně zakončit a puk končí u Svobody.

35:55
    K puku se po prostrčení jednoho ze spoluhráčů dostal domácí kapitán Koukal, zamíchal s pukem, vypálil, ale rána končí pouze na zadním mantinelu.

35:30
    Eaton se znovu snaží o čtvrtou branku, jenže Málek zasahuje opět bezchybně.

34:10
    A je zaděláno na drama. Ujčík po návratu z trestné ještě zůstal na ledě, dobře posunul puk na Malíka, který sice pálil z těžkého úhlu, ale chytře napálil puk do chumlu hráčů, odkud se kus černé gumy odrazil od PETRA VRÁNY za bezmocného Svobodu. Asistence: Marek Malík a Viktor Ujčík.

33:27
    Hosté již hrají v plném počtu.

33:02
    Kolář I od zadního mantinelu našel Kaberleho, který táhlou ranou pouze těsně minul horní roh hostující branky.

32:16
    Somík a po něm i Píša pálí pouze do dobře bránících hostů a puk je díky jejich práci v obranném pásmu Eatonu.

31:27
    Viktor Ujčík je dalším vyloučeným hráčem dnešního hokejového podvečera. Dvouminutový trest si vysloužil za hrubost.

30:32
    Somík v dobré pozici míjí cíl.

29:53
    Další nebezpečný závar před Svobodou řeší domácí brankář na zákrokem lapačkou.

29:29
    Hosté snižují a prohrávají tak již jen o dvě branky. Adam Svoboda nejprve stačil vyrazit ránu před sebe, načež jeden z hostů objel odkrytou branku a JAN KÁŇA s trochou štěstí dorazil touš do odkryté klece. Asistence: Juraj Sýkora.

29:11
    Brejk 2/1 domácí zásluhou Koláře I kazí. Technicky nadaný forvard nepřesně hledal Koukala.

28:46
    Na druhé straně se k zakončení dostal Špirko, ale v ideální pozici minul.

28:30
    Až teď pálil Tomas, ale přízemní ránu Svoboda v klidu vyráží.

28:10
    Přesilovka zatím bez šance.

27:18
    Přesilovka pro hosty. Za hrubost odhcází na trestnou lavici Aleš Píša.

26:57
    Fantastický Málek! Starý po nahrávce od mantinelu prudce vypálil, ale Málek zakročil. Puk se odrazil před Koláře I, který měl doslova stoprocentní šanci, jenže Roman Málek byl proti a v sedě skvělým zákrokem betonem vyrazil puk.

26:14
    Čtvrtý útok domácího Eaton teď dlouho motal v útočné třetiny, ale do zakončení se díky dobré práci hostující obrany nedostal.

25:15
    Hodně hraniční zákrok na jednoho z hostujících forvardů rozhodčí pustil a Eaton šel do brejku. Pineault sám před Málkem zkoušel propálit hostujícího brankáře ranou mezi betony, ale ten se předvedl a chytá.

24:45
    Tečovaná rána Pohla končí těsně vedle branky.

23:37
    Domácí výběr již hraje v plném počtu.

23:25
    Koukal krásně prošel kličkou přes střední pásmo a řítil se sám na Málka. Toho si krásně naznačením těla položil, ale zakončit se mu povedlo pouze do tyče!

23:00
    Burgerovu ránu od modré Svoboda vyráží pravým betonem mimo.

22:34
    Dobrá práce Somíka v oslabení posílá hosty ze třetiny.

21:45
    Trnkovo nahození Svoboda pouze vyrazil před sebe, kde byl Húževka, jenže domácí brankář mu v leže znemožnil zakončit.

21:37
    A navíc si zahrají přesilovku oni. Dvě minuty dostává František Kaberle, a to za držení.

21:25

20:53
    U domácí střídačka došlo na menší šarvátku mezi Jurajem Sýkorou a Mezeiem, ale vylučovat se nebude.

20:41
    Mezei našel Somíka, kterému rána sice nevyšla, ale i tak musel Málek zasahovat.

20:21
    Somík hledal po nahrávce Pivka rozjetého Barteka, ale puk končí pod lapačkou Málka, bude se vhazovat.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Eaton vyučuje z efektivity a po dvou proměněných přesilovkách vede po první třetině 3:0. Do druhé třetiny navíc vstoupí s výhodou přesilové hry, která bude trvat lehce přes minutu. Zásahy brankářů: Adam Svoboda - 5, Roman Málek - 9. Druhá třetina začne asi v 17:56.

19:53
    Hosté vyhazují.

19:21
    Šance domácích nekončí brankou. Somík v ideální pozici nezakončil přesně, Eaton si však zahraje přesilovku. Viktor Ujčík održel dvě minuty za držení protihráče.

18:40
    Jillson odvracel puk před dotírajícím Tomasem a díky jeho intervenci se kus černé gumy dostal do zámezí. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

18:23
    Koukal vyhazuje.

17:35
    Tečovaný pokus jednoho z hostujících hráčů končí na tyčce domácí branky!

17:17
    Po menší rozmíšce v útočné třetině Pardubic se bude vylučovat. Tomáš Voráček (hrubost), Adam Pineault (hrubost 2+2) menší trest odpyká Zohorna.

17:10
    Jillson od modré pálil, ale zlomil hůl a rána sotva došla na Málka. Puk se však následně odrazil na volného Somíka, který však odmítl čtvrtou brankovou oslavu v ČEZ Areně.

16:00
    Szturc se po pěkné zadovce jednoho ze spoluhráčů dostal ke střele a mohlo být sníženo. Prudký projektil hostujícího hráče jen těsně minul pravý horní roh branky Eatonu.

14:56
    Eaton dnes opravdu vyučuje z efektivity a vede již o tři branky. Somík se u mantinelu krásně individuálně prosadil před Húževku, našel ještě hezčí nahrávkou v brankovišti RASTISLAVA ŠPIRKA, před kterým už stála pouze odkrytá branka do které domácí forvard v pohodě zasunul touš. Asistence: Radovan Somík a Adam Pineault.

14:10
    Svačinovu ránu od mantinelu mistrně tečoval Húževka a už to vypadalo, že puk skončí za Svobodou. Puk však nebyl příliš rychlý, a tak jej jeden z domácích beků stačil zastavit v brankovišti.

12:53
    Další šance hostů, kteří se pomalu dostávají do tempa. Od mantinelu pálil Punčochář, ale Svoboda si betony poradil.

12:09
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Jan Káňa, který svojí přízemní ranou mířil velmi nebezpečně. Puk z jeho hole ale naštěstí pro domácí výběr skončil pár centimetrů od pravé tyčky.

11:43
    Zatím nejvážnější šanci hostí má na svědomí Viktor Ujčík, který si s pukem najel od mantinelu do středu hřiště, kde nejprve naznačil a poté prudce vypálil. Ke smůle hostujícího forvarda jeho rána minula branku Svobody pouze o centimetry.

10:59
    Rehák vysunul Pohla, který dokázal zpracovat těžkou nahrávku jeho kolegy a dokonce vypálit. Hostující forvard byl však v příliš těžkém úhlu, a tak si na jeho ránu Svoboda v klidu počkal a vyrazil.

10:31
    Bartek přisunul na Jillsona, jenž zkoušel od modré pálit na branku. Rána domácího zádaka však minula hostující klec snad o metr.

09:40
    Starý pěkně naznačil střelu povyjel si a táhlou ranou zkoušel nachytat Málka ranou na vyrážečku. Hostující brankář si ale dobře poradil.

09:03
    Hosté zatím nedokáží reagovat na aktivní hru Eatonu a vyhazují na zakázané uvolnění.

07:52
    Domácí výběr trenéra Jandače využívá i svoji druhou přesilovou hru a vede již o dvě branky. Píšovo nepovedené nahození se odrazilo od zadního mantinelu na Pivka, který bleskově přistrčil puk na MARTINA BARTEKA, a ten i přes Málkovu snahu procedil puk za jeho záda podruhé. Asistence: Libor Pivko a Aleš Píša.

07:02
    Kaberle napřáhl ke střele a od modré výpalil. Aktivní Szturc mu však do jeho pumelice skočil a puk odjíždí ze třetiny.

06:34
    Tomáš Voráček nepřesně rozehrál a možný brejk musel zastavit. Dvě minuty dostává za hákování.

06:02
    Následně se vhazuje po levici domácího brankáře.

06:02
    Ránu Malíka od modré Svoboda bezpečně lapil do lapačky.

05:34
    Slabou rozehrávku Nakládala mohl potrestat Ujčík, jenže hostujícímu hráči se střela nepovedla.

04:52
    Váhavou rozehrávku hostí ve vlastním pásmu mohl proměnit v šanci čtvrtý útok domácích, ale hosté si naposlední chvilku poradili.

03:52
    Eaton využívá přesilovou hru a jde do vedení. Pivko krásně našel ve středu hřiště rozjetého MARTINA BARTEKA, který si puk ideálně přistrčil a prudkou ranou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. Asistence: Libor Pivko a František Kaberle.

03:31
    Koukal hledal na modré Koláře I, který se ihned pokusil vypálit, ale netrefil.

03:17
    Eaton hraje v plném počtu.

02:52
    Peter Húževka posílá i hosty do čtyř. Dvouminutový trest si odpyká za hákování.

02:44
    Málem udeřilo. Po zpětné nahrávce na útočnou modrou pálil bleskově Ovčačík. Puk však těsně minul klec.

02:21
    Somíkova výborná práce s pukem hosty nepouští z vlastní obranné třetiny.

01:30
    Ujčík nastřeloval puk na branku, kde se pokoušel tečovat Vrána. Dokonce se mu to i povedlo, ale jeho teč skončila pouze na zadním mantinelu.

01:17
    Libor Pivko je prvním vyloučeným hráčem duelu. Dvě minuty dostává za hákování.

00:32
    Domácí znovu útočí, ale i tentokrát je pozorná obrana hostů do své třetiny nepustila.

00:09
    Hned v úvodu poslal Starý do slušné pozice Koláře I, který se ale zjevil v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Před úvodním vhazováním bude minutou ticha uctěna památka dlouholetého trenéra domácí mládeže Evžena Musila staršího.

HC Eaton Pardubice: Svoboda (Růžička) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Buchtele, Rákos - Nahodil.

Trenér: Josef Jandač

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Punčochář, Trnka, Voráček, Ovčačík, Rehák, Malík, Kovář – Huna, Burger, Svačina – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, Húževka, J. Sýkora – Káňa, Ujčík, Tomas - Šedivý.

Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bláha, Kostka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 4. Bartek (Pivko, Kaberle), 8. Bartek (Pivko, Píša), 15. Špirko (Somík, Pineault), 60. Pivko (Kočí, Zohorna) - 30. Káňa (Sýkora), 35. Vrána (Malík, Ujčík), 47. Burger (Huna)

HC Dynamo Pardubice: Svoboda (Růžička) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Buchtele, Rákos - Nahodil.

HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) – Punčochář, Trnka, Voráček, Ovčačík, Rehák, Malík, Kovář – Huna, Burger, Svačina – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, Húževka, J. Sýkora – Káňa, Ujčík, Tomas - Šedivý.

Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bláha, Kostka