Ried – Wacker 1:0 (kon.) | Salzburg – KSV 1919 6:0 (kon.) | Austria – Wiener 2:2 (kon.)
Mattersburg – Rapid 1:2 (kon.)
SV Guntamatic Ried
1:0 (0:0)
FC Wacker Innsbruck
Sobota 26.11.2011, 16:00 • Keine Sorgen-Arena, Ried (Rakousko) • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Již šest zápasů neporažený SV Ried přivítá dnes v 16.kole rakouské bundesligy FC Wacker Insbruck. Zápas začíná v 16 hodin a zveme Vás na jeho sledování na portálu onlajny.cz.

Tabulka rakouské bundesligy:
    4. Ried 15 6 - 6 - 3 24:16 24
    7. Wacker 15 3 - 8 - 4 18:23 17

Dnes proti sobě nastoupí týmy, které v tabulce dělí tři místa. Domácí SV Ried si drží už šest zápasů neporazitelnost a rád bych si tuto lichotivou sérii prodloužil. Naopak na druhé straně je Wacker Innsbruck, který až je sedmý a na svém kontě má 17 bodů mohl jich mít mnohem víc. To by ovšem nesměl ztrácet svá utkání v posledních minutách zápasů jak tomu doposud bývá zvykem. Poslední utkání skončilo 5:0 ve prospěch SV Ried. Doufejme, že i v dnešním utkání padne mnoho branek a k vidění bude spoustu zajímavých akcí.

Zajímavosti v dnešním duelu z pohledu českého diváka budou dvě česká jména na soupisce Wacker Innsbruck. Tomáš Abrahám a Martin Švejnoha.

Utkáni za maličkou chvíli začne. Oba týmy už jsou po rozcvičce a šli už pouze do šatny se doobléknout.

Týmy už jsou na trávníku a zápas za malinkou chvíli začne.

1

1
    První rohový kop v zápase bude kopat Wacker.

2
    Rohový kop zahrával Merino, ale domácího brankáře Gebauera nijak Wacker neohrozil.

5
    Wacker se zatím víc tlačí dopředu a snaží si vytvořit brankové příležitosti. Ried je zatím zalezlý na své polovině a útočí jen zřídka.

6
    Hostující Nacho mohl běžet sám na bránu, ale míč nestihl doběhnout jelikož u něj byl dřív domácí kapitán a brankář Gebauer.

7
    Rohový kop zahrával Meilinger z Riedu, ale ve vápně jeho centr nikoho ze spoluhráčů nenašel.

9
    Domácí se dožadovali odpískání penalty po pádu Nacha ve vápně, ale rozhodčí posoudil kontakt jako simulování Nacha a tedy penaltu neodpískal.

12
    První střela na bránu dáli se to tak vůbec nazvat. Domácí Casanova si zpracoval míč a z otočky napálil míč úplně mimo bránu.

13
    Další rohový kop pro Ried po zblokovaném centru Hadžiče.

14
    ...hráči Riedu zahráli roh jako sihnál. Lexa přetáhl míč na zadní tyč, kde vrátil balón do vápna Schreiner na hlavu Casanovy ten však minul branku.

16
    Slibnou šanci hostů zhatil odmávaný ofsajd Dakoviče.

18
    Hostující Wernitznig zkusil střelu z voleje, ale ten mu vůbec nesedl a trefil pouze reklamní bannery za brankou.

20
    Po dvaceti minutách, které se stihli zatím odehrát vidíme zápas bez gólů, šancí a snad i trochu fotbalovosti chybí hráčům obou týmů.

24
    Pasáž bez šancí a boj o balón ve středu hřiště stále trvá.

25
    Ried teď bude mít slibnou šanci na vstřelení branky. Schreiner si skvěle posunul před vápnem míč a byl zfaulován. Hráči domácích konkrétně nejspíše Hadžič bude zahrávat standartní situaci přibližně z 20 metrů.

26
    ...Hadžič s ní však naložil velmi špatně. Napálil první hráče, který stál ve zdi.

28
    A další velká šance pro hráče Riedu! Standartní situace těsně před vápnem.

29
    Žlutou kartu vidí hostující hráč Weritznig za faulu vlastního vápna.

30
    Ried však se standartkou nenaložil dobře. Ačkoliv Meilinger hledal hlavu Casanovy, který stál na zadní tyči, balón ho vůbec netrefil.

31
    Velkou šanci spálil domácí Nacho, který ve vápně netrefil balón avšak k dorážce se ještě dostal Hinum kterému byl odmáván a odpískán ofsajd.

33
    A další velká šance zahozeba! Tentokrát však 1000%! Špatný výhoz hostujícího Sáfára zachytil Hadžič a předložil míč do prázdné brány Casanovy ten však branku vůbec netrefil!

35
    A další šance i na druhé straně! Merino s Hackmairem si vyměnili míč a první zmiňovaní byl sám ve vápně, ale vychytal ho Gebauer.

37
    Další šanci spálili hráči Weckeru. Úplně sám z malého vápna pálil z otočky nad Merino.

38
    A je tu neuznaný gól Weckeru! Merino přihrál do strany na rozběhnutého Wernitznigera a ten poslal míč do vápna, kde ho dopravil do branky Burgič avšak stál v ofsajdovém postavení.

39
    A další tutovka Weckeru! Sám na bránu běžel Burgič, ale jeho střelu naposlední chvíli stihl zblokovat dobíhající Riegler.

40
    Je za námi osmiminutová pasáž šancí! Je neskutečné, co oba týmy dokážou zahodit.

43
    Hra se uklidnila a oba týmy se už nejspíše vidí v šatnách a i proto už se tolik neženou do šancí.

44
    Tak toto byl likvidační faul! To, co předvedl Schutz za to by měla být červená karta! Může být rád, že uviděl pouze žlutou. Schutz z týmu Weckeru se rozběhl a skluzem nohama napřed trefil domácího Rieglera, kterému se naštěstí nic nestalo.

Je za námi první poločas, který až na osmi-minutovou pasáž šancí nic nenabídl. Oba týmy se snažili dlouhými nákopy najít své rozběhlé útočníky, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo. Největší šanci určitě spálil domácí Casanova, který nedal prázdnou bránu! Doufejme, že tato pasáž šancí se přenese do celého druhého poločasu a my uvidíme jak šance tak, ale také branky. Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

46

47
    Dalekonosnou střelou zkoušel vystrašit hostujícího brankáře Sáfára Riegler.

48
    Velká šance Weckeru! Po rohovém kopu zahrávaném Merinem se k hlavičce dostal Lexa a Gebauer měl, co dělat aby míč vyrazil pryč.

51
    Wecker zavřel na malou chvíli Ried na jejich půli, ale nic z toho nevytěžil.

54
    Faul Bergmanna na domácího Hadžiče byl odpískán a bude se kopat standartní situace, kterou zahraje domácí Meilinger.

55
    Domácí trenér reaguje na nerozhodný stav a ze hry stahuje Casanovu, který dnes zazdil největší šanci utkání. Místo něj se na place objeví Zulj.

59
    Ried se začíná čím dál, tím víc tlačit do zakončení což by mohlo nahrávat do karet Weckeru, který by mohl z rychlého brejku vstřelit branku.

61
    Ve slibné šanci mohl být hostující Wernitznig, ale byl mu odpískán ofsajd.

63
    Nebezpečně centroval do vápna domácí Lex, ale jeho centr odhlavičkoval na roh hostující Hauser.

65
    Střídání také na druhé straně. Ze hřiště odchází dnes asi nejlepší hráč Weckeru, ale možná také na hřišti Merino a nahradí ho Ildiz.

67
    Ačkoliv do konce zápasu zbývá skoro 25 minut oba týmy jakoby se smířili s dělbou bodů a už se neženou dopředu a nesnaží si vytvářet gólové šance.

69
    Druhé střídání domácího týmu. Ze hřiště odejde Nacho a na jeho místo se postaví Carill.

72
    Slibnou šanci měli domácí po rohu Lexy, ale hlavičku Zulje odkopl hostující Švejnoha.

75
    Třetí a zároveň poslední střídání domácího týmu. Hřiště opustil Schreiner a nahradil ho Beichler.

77
    Domácí Lexa nacentroval do vápna, kde míč odhlavičkoval pouze nad sebe Švejnoha a míč zkusil do branky hlavou trefit Hinum, ale branku přestřelil.

80
    Domácí Zulj vidí žlutou kartu za zbytečný faul loktem pžed vápnem Weckeru.

82
    Ried už útočí do plných a centry se snaží vstřelit branku, ale těžko si vytváří šance protože většinu centrů odhlavičkuje dnes skvěle hrající stoperská dvojice Weckeru - Švejnoha, Dakovič.

83
    Druhé střídání Weckeru. Ze hříště odchází Burgič a nahradí jej Perstaller.

86
    Schuetz špatně dopadl po hlavičkovém souboji s domácím Rotpullerem a musí být ošetřen. Rozhodčí přerušil hru.

87
    Za připomínky ohledně zranění Schuetze vidí žlutou kartu domácí kapitán a brankář Gebauer.

88
    Ried právě vstřelil branku!
    A je to 1:0! Po přetaženém centru Hinuma si nechal jednou skočit balón o zem MEILINGER a poté ho napálil vší silou do branky. Hostující brankář Sáfár němel šanci míč chytit.

90
    A mohlo být vyrovnáno! Po centru hostujícího Abraháma se k hlavičce ve vápně dostal Schuetz a míč namířil pouze do náručí Gebauera. Stačilo však pouze zamířit kamkoliv jinam, kde nestál domácí brankář.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty.

A máme tu konec zápasu 16. kola Rakouské Bundesligy. Domácí Ried sice nejspíše zvítězil zaslouženě 1:0, ale krom osmi minut v prvním poločase, kdy byla pasáž gólových příležitostí nebylo utkání pro divácké oko atraktivní. Spoustu nakopávaných míčů a nepřesností to byl dnešní zápas. Oba týmy měli v první půli velké tutovky, ale ani jeden je neproměnil. V druhém poločas dal jedinou branku utkání Meilinger a rozhodl tak o tom, že tři body zůstanou v Riedu. Já vám, děkuji za pozornost. Hezký zbytek dne.

Jen dodávám, že na stadión Keine Sorgen-Arena dnes dorazilo 7.600 platících diváků. (21:14:03)